CoinAjans.com
Kriptopara Haber

BTC’nin 6.700$’a düşeceğini doğru bilen analistten yeni Bitcoin fiyat tahmini

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

BTC’nin 6.700$’a düşeceğini doğru tahmin eden analistin yeni Bitcoin fiyat tahmini 25.000 dolar! 2019’un sonuna yaklaşırken, herkes Bitcoin’in kapanışı kaç dolardan yapacağını merak ediyor.


İşte Dave the Wave’den yeni Bitcoin fiyat tahmini!

Haziran ayında, Bitcoin 10.000$‘ın üzerine çıktığında, neredeyse tüm traderler ve analistler, kripto para biriminin yükselişe devam etmesini bekliyordu. 

Nitekim, onlara göre piyasaya duyarlılığı yükselirken o sırada varlık, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmaya hazırdı.

Buna rağmen, bir analist kripto piyasasında bir geri dönüş olacağını iddia etti. Ve 10.000 doların üzerindeki son artışı, BTC’nin uzun vadeli büyüme eğrisinin aşırı gerilemesi olarak değerlendirdi.

Şimdi 25.000 dolarlık yeni Bitcoin fiyat tahmini yapan popüler analist Dave the Wave, o zamanlar ideal hedefinin 6.700 dolar olduğunu iddia etmişti.

Ve bunun, BTC için en düşük seviye olan 3.200 dolardan en yüksek 14.000$’a doğru gerçekleşen hareketin 0.5 Fibonacci seviyesi ve düşen bir kanalın dip seviyesi gibi bir dizi teknik seviyenin birleştiği nokta olarak tanımladı.

O dönemde pek kimse inanmasa da 22 Kasım’da, Bitcoin’in 6.700 dolara düşmesiyle birlikte analistin haklı olduğu ortaya çıktı.

BTC’nin 6.700$’a düşeceğini doğru bilen Dave the Wave’den bu kez yeni Bitcoin fiyat tahmini geldi.

Bitcoin, Şubat 2020’ye kadar 6.000$, ardından 25.000 dolar olabilir

Analist ayrıca o sırada, bu kadar büyük bir düşüşün, kripto piyasaları üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olsa da bir sonraki parabolik yükseliş için böyle bir geri çekilmenin gerekli olduğunu ifade etmişti.

Aynı şekilde, Elliot Dalga analizini kullandığı son tahmininde de Bitcoin’in yakın vadede düşüş eğilimi sergileyebileceğini, ancak kısa süre içerisinde uzun vadeli yükseliş eğilimini yeniden başlatacağını öne sürüyor.

Dave, BTC grafiğinden çıkardığı Elliot dalgalarına göre, yeni Bitcoin fiyat tahmini için 25.000 dolarlık bir fiyat öngörüyor.

Ancak, BTC’nin Şubat 2020’ye kadar 6.000$’ın altına düşeceğini, ardından mevcut fiyat seviyesinden yaklaşık %250’ye kadar artış kaydederek, 2021’in başına kadar 25.000$’a yükseleceğini tahmin ediyor.

(Elliot Dalga Teosrisi hakkında daha fazlası için aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.)

Ünlü Bitcoin boğalarının BTC tahminleri

Dave’in Elliot Wave analizi, kripto sektörünün önde gelen iki yatırım fonu yöneticisinin görüşleriyle de örtüşüyor: İkiga Asset Management’in CIO’su Travis Kling ve Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz.

Her iki Bitcoin analisti de en büyük kripto para biriminin 20.000$’ı yeniden göreceğini ve 2021’in başına kadar yeni bir ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) kaydedeceğine inandıklarını ifade ediyor.

CNN’de Julia Chatterley’nin programına katılan, aynı zamanda eski bir Wall Street yatırımcısı olan Novogratz, Bitcoin’in 18 ay içinde 20.000 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi. Eğer gerçekleşirse, mevcut seviyelerden yaklaşık %180‘lik bir yükseliş olacak.

Novogartz’ın yeni Bitcoin fiyat tahmini, Kling, 2020’nin sonlarında veya 2021’in başlarında (yaklaşık 18 ay sonra) Bitcoin fiyatının, yeni bir ATH kaydederek tüm zamanların en yüksek seviyesini göreceğini söyledikten hemen sonra geldi.

Esasen bu iddia, temel dinamiklerle de destekleniyor. Daha önce KoinMedya olarak söylediğimiz gibi; bazı uzmanlara göre, piyasa için olumsuz bir arz şokuna yol açacak olan Bitcoin halving etkinliği, Lightning Network ve pek çok Bitcoin tabanlı uygulamaların benimsenmesi gibi olaylar piyasayı yeni bir yükseliş trendine taşıyabilir.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

İlgili Haberler

Çin dijital yuan denemelerini hızlandırıyor: Pekin’de 10 milyon token daha dağıtıldı

DeFi kurucuları, patlayıcı büyümeden endişe ediyor

IEO’ların çoğu battı: Kaç IEO kazandırdı?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası