CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri Corona Virüsü’nün Bitcoin’e Etkilerini Yorumladı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Hande Berktan’ın BloombergHT’de sunduğu Kripto Para isimli programın bu haftaki konuğu BtcTurk CEO’su Özgür Güneri idi.

Özgür Güneri kripto para borsalarının hacimleri ile ilgili olarak yılın 3 ayını ikiye ayırabileceğimizi ifade ediyor. Özellikle corona virüsünün yayılmasıyla birlikte bir anlamda işlerin boyunun değiştiğini, yıl başından önce ekonomik savaşları konuşurken bir anda olayın bir virüs odaklı hale geldiğini, bunun da ekonomik etkileri üzerinde yoğunlaştığını ifade ediyor.

Yılın ilk 1,5 ayında kripto para birimleriyle ilgili olumlu bir gidişatın olduğunu, hacimlerin yükseldiğini ve bu 1,5 aydan sonraki süreçte ortaya çıkan olumsuzluklar neticesinde Bitcoin de dahil olmak üzere önemli finansal enstrümanların düştüğünü ve böyle zamanlarda insanların nakite döndüklerini ifade ediyor.

Bitcoin fiyatının düşmesine rağmen likiditenin önemli ölçüde
arttığının altını çizen Güneri, son bir buçuk aydaki fiyat düşüşüne rağmen BTC
performansından memnun olduğunu vurguluyor.

Corona Virüsü İle Birlikte Yatırımcı Yönelimi

Fiyatların düşse de hızlı bir şekilde toparlandığının altını çizen Güneri, Bitcoin’in yılbaşındaki değerinden sadece % 8 altında işlem yaptığını ifade ediyor.

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri Corona Virüsü’nün Bitcoin’e Etkilerini Yorumladı 3

Güneri özellikle bir ayı trendinde iken Bitcoin’e bireysel yatırımcıların yönelmesini 25 yıllık finansal hayatında çok ilginç bir durum olarak gördüğünü belirtiyor. Bu durumun borsalara olumlu yansıdığını ve bir çok kişinin kripto para dünyasına adım attığını ifade eden Güneri, muhtemelen bu alana yönelen kişilerde bir Bitcoin’in merakının oluştuğunu ve bu enstrümana yatırım yapılmalı gözüyle baktıklarını vurguluyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin’deki fiyat beklentisine yönelik olarak da Güneri, şu
anda gidişatı kestirmenin çok zor olduğunu ancak uzun vadede Bitcoin’in parasal
genişleme neticesinde likidite fazlalığından yararlanabileceğini ve BTC’nin bu
süreçte önemli kazanımlar elede edilebileceğini vurguluyor.

Bu trendin böyle devam etmesi durumunda uzun vadede önemli noktalara geleceğini ifade eden Güneri, yüksek riskli zamanlarda dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak en azından uzun vadeli düşünülmesinin daha doğru olacağını ifade ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin Fiyatı ATH’yi Kırmasının Ardından Nereye Gidiyor? İşte Seviyeler

Bitcoin için Mart ayını işaret eden uzman yatırımcı bombayı patlattı: “Bu seviyeye hazırlanın!”

Kripto korku ve açgözlülük endeksi Ekim 2020 seviyelerine geriledi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası