CoinAjans.com
Kriptopara Haber

BTSE Borsası, Bitcoin dominans üzerine vadeli işlemlerini başlatıyor! TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Yenilikçi özellikleri ile ön plana çıkan BTSE borsası, Bitfinex’ten sonra BTC Dominans Vadeli İşlemlerini başlatan ilk borsa olarak piyasadaki yerini sağlamlaştırıyor.


BTSE borsası vadeli işlemleri başlatıyor

BTSE, Altcoinlere kıyasla Bitcoin dominansını ölçen yeni bir vadeli işlem ürünü piyasaya sürüyor. Bu işlem türünde Dominans oranı yüzde olarak ölçülecek, yani bu gelecek olan ürün için işlem aralığı 0 ila 100 olacak.

Dominans değeri belirlenirken ilk etapta CoinMarketCap verileri kullanılacak. TradingView verileri ise ilerleyen süreçte sisteme eklenecek.

Bitcoin’in toplam kripto para piyasası dominans payının yüksek olduğunu biliyoruz; 10 yıl önce % 100 olan BTC dominansı, 2017-2018 boğa piyasasının binlerce altcoinin doğuşunu gördüğü zamanlarda en düşük noktasına (yaklaşık % 33) ulaşmıştı. BTC dominansı o zamandan beri kabaca % 63 olarak devam etmekte.

koinmedya_brave

Bitcoin Dominansı vadeli işlemleri, Bitcoin’in spot fiyatından daha az oynak olduğundan, riskten daha fazla yatırımcı için yararlı bir araç olarak kullanılabilir. Yatırımcılar altcoin’lerin canlandığı dönemlerde BTC Dominans vadeli işlemlerinde short açarak 100 kat kaldıraca kadar kullanarak kar elde edebilirler, ya da Bitcoin’in güçlendiği dönemlerde yine Dominans Future’ları üzerinden long pozisyon açarak kazanımlarını arttırabilirler. 

BTSE.com , Bitcoin’in en büyük destekçilerinden ve hatta Satoshi olduğu düşünülen Adam Back’in Blockstream firmasının kurduğu yenilikçi bir kripto para borsası. BTSE üzerinden spot işlemler, kaldıraçlı işlemler ve türev piyasalarına giriş yapılabildiği gibi tüm Dünya para birimleri üzerinden alım satım yapmakta mümkün. BTSE borsası aynı zamanda Türkiye vatandaşlarına ilk kez olarak kripto paraya dayalı Debit Card göndermeye başlayan firma olarak öne çıkıyor. 

BTSE üzerinden  BTC Dominans Vadeli İşlemleri için resmi websitesini ziyaret edebilirsiniz: https://www.btse.com

 

koinmedya_brave

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ethereum 2.0 için tarih açıklandı: 1 Aralık 2020

Grayscale’de Bitcoin Cash ve Litecoin için olağanüstü prim oranları

Bitcoin almak için iyi bir zaman mı? “Yatırımcı hareketi rekor seviyelerde”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası