CoinAjans.com
Altcoin

Bu Altcoin Güçlü Arttı! Ancak Analistler “Shitcoin” Etiketini Taktı

Kriptokoin.com – Güçlü altcoin Tezos (XTZ) aniden ilk on kripto para listesine girdi ve kripto para bugün yüzde 13’ünden fazla artış gördü. Peki altcoin’deki bu artışı ne tetikledi.

FairSpin

Tezos (XTZ) aniden ilk on kripto para listesine girdi

Tezos, ilk on listesinden çok uzakta, galaksideydi. Bununla birlikte kısa süre önce durum kökten değişti. XTZ ilk 10’a girmek için sıçradığında yaklaşık yüzde 10’luk bir artış elde etti. XTZ şimdi 10’uncu pozisyonda, Stellar, Cardano ve TRON’u geriye doğru hareket ettirdi ve CoinMarketCap’e göre yüzde 13 arttı. Bazı büyük kripto uzmanları bu olaya olan tepkilerini dile getirdiler. Yatırımcı ve analistler fiyat artışının nedenini merak ediyor, bazıları ise büyük bir çöküşün geldiğini söylüyor. Kripto yatırımı ve danışmanlığı alanında çalışan Onchain Capital’in CEO’su ve kurucusu Ran NeuNer, Tezos’u short’layacağını söyleyerek bir tweet attı:

Tezos’u short’luyorum, bana şans dileyin!

StormGain

eToro ticaret platformu baş analisti Mati Greenspan, Tezos’daki yükselişle ilgili olarak toplumdan fikirler istiyor. Topluluk, analiste bir ay önce Tezos’un Coinbase tarafından staking programına eklendiğini ve XTZ’nin yüzde 70 kadar yükseldiğini hatırlatıyor.

Weiss Ratings Tezos’u umut verici bir proje olarak
görüyor

Kripto ile uğraşan büyük finans kurumu Weiss Ratings Tezos’u umut verici Blockchain ağlarının –Ethereum ve Cardano’nun- yanına getirdi ve bu üçünün güvenli ve güvenilir bir gerçek iş sağladığı için Chainlink’e ihtiyaç duyacağını söylüyor. Weiss Ratings konuya yönelik şunları söyledi:

Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Tezos (XTZ) gibi platformlar da muhtemelen Chainlink’e ihtiyaç duyacak. Çok sayıda akıllı sözleşme yürüttüler ve bugün dünyadaki bir dizi merkezi hizmetin yerine geçmeyi amaçlıyorlar. Güvenilir ve güvenli gerçek dünya verileri olmadan bu mümkün olmayacak.

Thrillmex: Popüler altcoin Tezos Shitcoin!

Daha önce Kriptokoin, Weiss Ratings’in EOS’un teknoloji puanını  bu yıl iki kez düşürdüğünü (ikincisi daha yakın zamanda), her seferinde Cardano’ya (ADA) övgüde bulunduğu ve EOS’un ademi merkeziyetten yoksun olduğunu belirtti. 31.000’den fazla takipçisi olan bir analist Thrillmex, Tezos’un yükselişi konusunda ve piyasadaki geleceğinde kuşkulu görünüyor. 

Uzman XTZ’ye ‘Shitcoin’ diyor. Analist kripto paranın geleceğinden umutlu görünmüyor. Güçlü kripto para birimi yazım sırasında yüzde 5 oranında artışla 1,7 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 1,2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Tezos yazım sırasında piyasa değeriyle 131,5 milyon dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor. Altcoin’lerle ilgili önemli haberler için “Popüler Altcoin’in Ekibine Güçlü Bir Türk İsim Transfer Edildi!” isimli makalemizi incelelebilirsiniz.

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler

Tether arzının yarıdan fazlası 119 adreste

Coin Ajans

Litecoin’de Hash Gücü Düşüşünü Sürdürüyor – Tehlike Kapıda mı?

Coin Ajans

Korkulan olmadı – XRP değerini korumayı başardı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası