CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bu Balina İndikatörü Bitcoin, ETH ve XRP’deki Çöküşün Sinyalini 8 Mart’ta Verdi

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin’in (BTC) fiyatındaki Perşembe günü yaşanan büyük düşüş 8 Mart’tan bu yana devam ediyor. Bir balina indikatörü borsalara bu tarihten itibaren yoğun bir akışın olduğunu gösteriyor.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Perşembe günü 7.900 $’dan 10 ayın en düşük seviyesi 4.700 $’a düştü. Düşüş sonrasında da devam etti ve Cuma günü erken saatlerde 3.900 $’ın altına inerek BTC fiyatını 12 ayın en düşük seviyesine indirdi.

Blockchain analiz firması CryptoQuant tarafından sağlanan veriler, 8 Mart’tan itibaren büyük borsalara veya mevduatlara normalden daha yüksek bir oranda girişler olduğunu gösteriyor.

btc-inflows-all-exchanges

Koinler, 8 Mart’ta çıkarılan 620.800 blok numarasından başlayarak daha hızlı bir oranda borsalara akmaya başladı. Bu bloktan önce, işlem başına ortalama giriş yaklaşık 1.000 BTC idi. Ancak bundan sonra, girişler Perşembe günkü fiyat düşüşüne kadar 1.500 ila 6.000 BTC arasında değişti.

Bu arada, kripto para biriminin düşüşü 8 Mart’ta yüzde 10’a yakın bir düşüşle başladı. Sonraki üç gün içinde BTC, Perşembe günü şaşırtıcı bir şekilde yüzde 39’luk bir düşüşe geçmeden önce marjinal kayıplar kaydetti.

Bunun anlamı, büyük miktarlarda dijital para birimlerine sahip olan bireyler veya varlıklar – kripto paraları düşüşten en az dört gün önce cüzdanlardan borsalara taşımaya başladı.

binance-btc-inflows

Benzer bir patern dünyanın en büyük borsası Binance’de de görülebiliyor. 620.817’den önce, blok başına ortalama giriş yaklaşık 100 BTC idi. Bu noktadan sonra, girişler hemen hemen her blokta 130 ila 1.702 BTC arasında değişiyordu.

Özellikle, bitcoin’in fiyatı 8.000 $ civarında işlem yaparken 620.965 numaralı blokta 1.702 BTC’lik büyük bir giriş gözlemlendi. Yine veriler, büyük oyuncuların 8 Mart’tan bu yana büyük tasfiyeye hazırlanmaya başladıklarını gösteriyor.

bitmex-btc-inflows

Benzer şekilde, BitMEX’e girişler 620.800 – 621.300 blok numaralarından 97 ve 1.994 BTC arasında dalgalandı.

1.000 BTC için bir işlem, bitcoin fiyatı yaklaşık 7.900 dolar civarında seyrederken 621.256 blok numarasına kaydedildi.

Perşembe günü gerçekleşen satışların büyüklüğünü herkesin tahmin edebileceği şüpheli. Bununla birlikte, BTC’nin borsalara artan girişi, büyük satıcıların varlıklarını boşaltmaya hazırlandıklarının ve genellikle büyük fiyat düşüşüne dönüştüğünün bir işareti durumunda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Ünlü Bitcoin Balinasından Piyasa Uyarısı

Coin Ajans

Bitcoin oynaklığı neden arttı? Fiyat 30 bin doların üstünde kalabilecek mi?

Bitcoin’i 3 Bin Dolara Gönderen Patern Ortaya Çıktı! “Bu Seviyelere Hazır Olun”

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası