CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Bu bir ilk! İşte Bitcoin’i geride bırakan coin TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Bu bir ilk! Yılbaşından bu yana %700’lük etkileyici bir kazanım elde ederek rekorlara imza atan Chainlink (LINK), şimdi de Bitcoin’i geride bırakan coin olarak kayıtlara geçti.


Bitcoin’i geride bırakan coin: Chainlink (LINK)

Link’in Coinbase’deki işlem hacmi, Bitcoin işlem hacimini geride bıraktı! Merkezsiz finansın (DeFi) sürekli artan popülaritesini arkasına alan Chainlink’in LINK tokeni, Bitcoin’i geçti. Ve ABD’deki en büyük kripto borsası olan Coinbase Pro’da son 24 saat içinde en çok işlem gören kripto para birimi oldu.

Blockchain veri kaynağı Messari’ye göre, Link’in Coinbase Pro’daki 24 saatlik işlem hacmi 163 milyon dolara yükseldi.

Bu rakam, 96,48 milyon dolarlık Bitcoin işlem hacminden yaklaşık %70 daha yüksek. Bununla birlikte, işlem hacimlerindeki artış, son fiyat yükselişine güvenilirlik kazandırıyor.

koinmedya_brave

Ancak, Link’in 3,13 milyar dolar civarındaki 24 saatlik toplam küresel hacmi, Bitcoin’in 17,53 milyar dolarlık genel hacminin sadece %17’sine tekabül ediyor.

Bu bir ilk! İşte Bitcoin'i geride bırakan coin

Chainlink LINK neden yükseliyor?

DeFi tokenleri son zamanlarda, piyasadaki tüm kripto para birimlerinden çok daha hızlı büyüyor. Dolayısıyla DeFi, borsa tokenleri ve yüksek riskli dappler yatırımcıların ilgisini daha çok çekiyor.

Bu bağlamda, Link’in fiyatı, pazar günü 14,38 dolara kadar yükseldi. Şu anda piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi, yalnızca son bir hafta içinde %68 oranında değer kazandı.

koinmedya_brave

Link, yılbaşından bu yana %700′lük etkileyici bir kazanım elde ederken; aynı dönemde Bitcoin, %61’lik fiyat artışı ile Chainlink’e kıyasla daha zayıf bir performans gösterdi.

 Bu arada IntoTheBlock verilerine göre, 184,330 link adresinin tümü şu anda yatırımlarından kar ediyor.

Bu meteorik yükseliş, Chainlink’in DeFi ve oracle hizmetleri sayesinde Link’in kullanım oranının artmasıyla açıklanabilir.

Oracle teknolojisi, kripto para akıllı sözleşmeleri ve off-chain (zincir dışı) veri akışları arasında bir köprü görevi görüyor.

Merkezsiz Finans (DeFi) platformları Chainlink’in oracle hizmetlerinden destek alıyor. Chainlink, DeFi platformlarının yanı sıra reel ekonomide faaliyet gösteren birçok şirkete de oracle hizmeti satıyor.

DeFi’nin yükselişi ile birlikte, Chainlink’in oracle hizmetleri de oldukça fazla talep görüyor. Esasen LINK’in fiyatında 2020 yılında yaşanan olağanüstü artışın altında da Chainlink’in bu oracle hizmetleri yatıyor.

 Kaynak

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin sıkıcı hale geldi! Nerde o 1000 dolarlık mumlar TAKİP ET

Para Birimi ve Yatırım Olarak Bitcoin – Daha İyi Anlamak İçin Avantajları Keşfedin !! TAKİP ET

Güncel Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi, BCH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası