CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bu Bitcoin fiyat indikatörü artık çalışmıyor: Analist PlanB

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_googlenews

Bu Bitcoin fiyat indikatörü artık çalışmıyor. “PlanB” ismi ile bilinen ve aşırı boğa “Stock-to-Flow” Bitcoin fiyat tahmini ile ünlü analist, yanlış olduğunu kabul etme cesaretini gösteren örnek bir davranışta bulundu.


Bu Bitcoin fiyat indikatörü artık çalışmıyor: Analist PlanB

15 ay önce, yani Ocak 2019’da Bitcoin fiyatı 3,216 dolar ile dip yaptı. O zaman çok az analist lider kripto paranın geleceği konusunda boğa kalabiliyordu. Yılların trader ve araştırmacısı PlanB ise haftalık hareketli ortalamalar, zorluk ve gelecek halvingleri de göz önüne alarak bir model ile çıkagelmişti. Şimdi ise bu Bitcoin fiyat indikatörünün artık işe yaramadığını söylüyor.

Bu modele göre, lider kripto paranın fiyat hareketlerini zorluk iniş ve çıkışları ile halving olaylarının yaklaşması etkiliyor. Ayrıca 200 haftalık hareketli ortalamaların oluşturduğu trend çizgileri de bu modeldeki grafik için destek seviyeleri olarak görev yapıyordu.

İlgili – Lightning Labs Bitcoin işlemlerinde çığır açacak yenilik

Bu Bitcoin fiyat indikatörü artık çalışmıyor. 9 Ocak 2020 tarihli tweetinde PlanB şunları söylemişti: “Bitcoin fiyatı hakkında:

– 2019: BTC 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde kalacak (şu an 3200 dolarda ve geçmişte de hiç altını görmedi)
– 2020 halving: yaklaşık 8,000 dolar civarında olacak (mavi), 2012-2016 trend çizgilerinde
– 2021: halving sonrası boğa koşusu başlayacak (kırmızı) ve 2021’de $100k’nın üzerinde (turuncu)”

Zamanla, bu fiyat tahmininin sadece ilk bölümünün doğru çıktığı görüldü. Bitcoin (BTC) de bazı türev borsalarında çok yakın olmasına rağmen hiçbir zaman 3,200 dolar seviyesine dokunmadı.

Bu Bitcoin fiyat indikatörü artık çalışmıyor. Halving yaklaşıyor ve Bitcoin (BTC) fiyatı da 8,000 dolar seviyesine bile yaklaşamadı. Tabii halvinge bir süre daha var. Yine de bugünün bakış açısıyla, 2021 için BTC’nin 100,000 doları görmesi imkansız bir hedef olarak görülüyor.

Bazı önde gelen analistler de şimdiden beklentileri indirmemiz gerektiği görüşünü dile getiriyor. Onlara göre Bitcoin yeni bir ATH’yi dört ya da beş yıl sonra kaydedebilir.

İlgili – Covid-19 pandemisi Bitcoin madenciliğine zarar verebilir mi?

Elveda deme vakti

Bitcoin’in yaşadığı tarihi çöküşten bir ay önce PlanB hala modeli konusunda emin konuşuyordu. Ancak yaşananlar analistin bu modeli ile birlikte hiçbir piyasa ve varlığa acımadı. Sonuçta BTC 4,000 doların altını görürken, hem söz konusu model hem de 2021’de 100,000 dolar BTC fiyat tahminine elveda diyebiliriz.

Kaynak

İlgili Haberler

İnsanlar neden Bitcoin ve kripto para birimlerini satın alıyor?

Şaşırtan Başarı: Bu İndikatör, Ethereum’un Fiyat Artışlarını Önceden Haber Veriyor!

Winklevoss: “FED Bitcoin’in Yükselişi İçin Gerekli Zemini Hazırladı”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası