CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bu Bitcoin İndikatörü 6 Aydır İlk Defa Yükselişe İşaret Ediyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Şu anda yükselişe geçen iki indikatöre göre Bitcoin’de (BTC) önemli fiyat artışlarını görmek için tarihin kendisini tekrar etmesi gerekiyor. 28 Eylül’de zincir üstü izleme kaynağı Glassnode, Bitcoin’in “difficulty ribbon compression” indikatörünün Mart’taki koronavirüs çöküşünden bu yana ilk kez yeşil “satın alma” bölgesinden çıktığını belirtti.

Glassnode önemli Bitcoin fiyat artışına işaret ediyor

“Difficulty ribbon compression (zorluk şerit sıkışması)”, istatistikçi Willy Woo tarafından Bitcoin satın almak için en uygun zamanları ölçmenin bir yolu olarak tasarlandı. Bu metrik, zorluk şeritlerine dayanıyor.

Şeritler, madencilik zorluğu için basit hareketli ortalama değerleri kullanır. Madenciler maliyetleri dengelemek için BTC satarken ve daha sonra genellikle ayı piyasalarının sonunda kapitülasyonlarla karşımıza çıkarken; daralır. Bu, ortada daha güçlü madenciler bırakır. Fiyat iyileşmesinin ardından büyüme gerçekleşir.

Sıkıştırma, karışıma standart sapma ekleyerek analistlerin şerit sıkışmasını ölçmesine ve pazara ne zaman daha da hassas bir şekilde gireceğini belirlemesine olanak tanır.

Glassnode, Twitter’da bu verileri yorumladı ve şu ifadeleri kullandı: “Difficulty Ribbon Compression, Mart ayından bu yana ilk kez yeşil satın alma bölgesinden çıktı ve yukarı yönlü trend gösteriyor.”

“Tarihsel olarak bunlar, BTC’de önemli fiyat artışlarını gösteren pozitif bir ivmeyle karakterize edilen dönemlerde görülmüştü.”

Woo da bunu kabul etti ve zorluk şeritlerinin Bitcoin fiyat ölçümleri arasında “daha güvenilir” metriklerden biri olduğunu ekledi. BTC yatırımcılarının “2020’nin 4.çeyreğine” hazırlanmaları gerektiğini söyledi.

Bu Bitcoin İndikatörü 6 Aydır İlk Defa Yükselişe İşaret Ediyor 4

2022’ye kadar 145.000 dolar?

Bu hafta kripto para birimi Twitter’da gündemde olan bir başka grafik de BitWise’ın spot para birimi endeksi.

BTC fiyat tarihindeki dönemleri, halving döngülerinin zeminine karşı en düşük seviyelerden en yükseklere doğru takip eden grafik, şu anda BTC/USD için yukarı yönlü güçlü bir gösterge veriyor.

Grafiğe göre tarihsel olarak bu davranış tekrar ederse, piyasa 10.000 dolardan 150.000 dolara yakın işlem yapabilir.

Bu Bitcoin İndikatörü 6 Aydır İlk Defa Yükselişe İşaret Ediyor 5

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

“Bu Varlıklardaki Pozisyonlarınızı Artırın!” İşte Usta Ekonomist ve Analistlerden Altın, Bitcoin ve Dolar Tahmini

İşte Başarılı Tahminleriyle Ünlenen Analistten Dev Bitcoin ve Altın Tahmini!

Coin Ajans

Tom Lee’nin Şirketi Bitcoin ve Altcoin Piyasasındaki Son Gelişmeleri Yorumladı!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası