CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bu Bitcoin Metriği Tarihsel Geri Dönüş Seviyelerine İşaret Ediyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin ve Ethereum bu yıl düzenli aralıklarla merkez sahneyi paylaştı. Aslında, kimileri Ethereum’un bu yıl BTC’den daha fazla kilometre koştuğunu ve daha fazla ilgi çektiğini iddia edebilir. Piyasalarda da böyle bir senaryo geçerliydi.

2020’deki belirli yükseliş anları boyunca, özellikle de Temmuz sonunda, Ethereum, yükselişiyle piyasayı yönetti. Mayıs ayının son haftasında da böylesine kısa bir yükseliş anı gözlemlendi.

Metrik Ne Diyor?

Bununla birlikte, yazı yazılırken kripto para piyasasında işler zorlaşıyordu. Toplu piyasa, Bitcoin’in onları bu düşüş döneminden çıkarmasını bekliyordu. Bu tür beklentiler, aşağıdaki tablolar incelenerek vurgulanabilir.

Bu Bitcoin Metriği Tarihsel Geri Dönüş Seviyelerine İşaret Ediyor 5

Grafikten de görülebileceği gibi, 3 aylık ETH-BTC Zımni Volatilite Endeksi, Ağustos ortasında zirve yaptıktan sonra düşüyordu. Bu, piyasanın şu anda Bitcoin umutlarını Ethereum üzerinde tutmak yerine volatiliteyi geri getirmesini beklediği anlamına geliyor. Bu ilginç çünkü 2020’nin çoğu için ETH-BTC Zımni Volatilite Endeksi, Ethereum’un, özellikle de piyasaya fiyat hareketi getirme konusunda bir liderliğine tanık oldu.

Bununla birlikte, piyasa olası bir yerel dip seviyeye ulaştığında, tüm gözler artık Bitcoin’e çevrilmiş durumda ve çoğu kripto para birimi, BTC’nin piyasanın değerlemesini yönlendirmesini bekliyor.

Bu Bitcoin Metriği Tarihsel Geri Dönüş Seviyelerine İşaret Ediyor 6

Gerçekleşen Volatilite grafiği de benzer bir anlatı önerdi. 3 aylık ETH-BTC’nin yükselişe geçmesiyle birlikte, BTC’nin kripot alanında daha otoriter hale geldiği açık. Böyle bir durum, piyasa korelasyonunun önümüzdeki birkaç ay içinde kesinlikle tırmanmasına izin verecek ve BTC muhtemelen 2020’nin 4. çeyreğinde çekimleri yapacak.

Bu Bitcoin Metriği Tarihsel Geri Dönüş Seviyelerine İşaret Ediyor 7

İlgi odağı BTC’ye sıkı bir şekilde yerleştirildiğinde, BTC ipleri tekrar eline almaya başlamadan önce piyasanın uzun süre beklemesi gerekmeyebilir. Piyasa anlatısı, BTC’nin 1 aylık ATM Zımni Volatilitesinin % 49 olduğu gerçeğiyle destekleniyor. Bitcoin için,% 50’nin altına düşen seviye, her zaman piyasada bir tersine dönmenin işareti olmuştur.

Mevcut seviyelerinin ışığında, Bitcoin’in şu anda her an güçlü hareketler göstermesi için sahne hazır görünüyor. Bununla birlikte, önümüzdeki birkaç hafta içinde Zımni Volatilitenin güçlü bir dip seviyeye ulaşmak için daha da düşmesi daha iyi olacaktır, bu da sonunda daha güçlü bir ralliye yol açacaktır. Altcoinler, alana yeni kullanıcılar getirme konusunda çok şey yapabilir, ancak günün sonunda piyasa, düşüş ikilemini çözmek için her zaman BTC’ye bakacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Kripto Para Madencileri İçin En İyi Altcoin Seçenekleri Hangileri?

Coin Ajans

Gözler G20 Toplantısında: Bitcoin ve Altcoinler Masaya Yatırılacak

Coin Ajans

Bitcoin’in Bu Şekilde Düşüşü En Son Yüzde 170’lik Uçuşu Tetiklemişti!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası