CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bu da oldu – Bitcoin’i sel vurdu! TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Bitcoin’i sel vurdu! Çin, son 10 yılın en şiddetli yağışları ve bunun sonucunda oluşan sel felaketi ile karşı karşıya. Öyle görünüyor ki bu doğal afet buradaki BTC madenciliğini de vurdu. Çünkü Bitcoin hash gücünün yüzde 10 düştüğünü görüyoruz.


Bitcoin’i sel vurdu!

Çin son 10 yılın en kötü sel felaketlerinden birini yapıyor. Haberlere göre 2 milyon kişi sel baskını olan bölgelerden tahliye edildi. 25 milyon kişi de şimdiye kadar selden etkilendi.

Öyle görünüyor durum daha da kötüye gidiyor. Çin devlet medyasına göre, Hubei eyaletinin merkez bölgesindeki köyler ile Enshi şehri daha büyük bir tehlike altında. Çünkü toprak kayması bir nehrin önünü keserek burada bir göl oluşmaya başladı. 8,000 kişi de şimdiye kadar bölgeden tahliye edildi.

Ayrıca Çin’in en büyük barajı konusunda artan oranda endişeler var. Çünkü barajın da taşma tehlikesi bulunuyor. Bu da milyonlarca kişinin yaşadığı Wuhan şehrini etkileyebilir.

koinmedya_brave

Bunlara ek olarak sel suları Sichuan şehrine de ulaşabilir. Burası Bitcoin madenciliğinin merkezi olarak biliniyor.

İlgili – Bitcoin’i gerçekten Çin mi yönetiyor?

Çin devlet medyası CGTN, “Ulusal Meteoroloji Merkezi, Shandong, Henan, Jiangsu, Anhui, Shaanxi, Chongqing, Sichuan, Yunnan ve Tibet bölgelerinde şiddetli yağışlar ve yağmur fırtınası bekliyor.” ifadelerine yer verdi.

Reuters, şu anda Sichuan’daki durumun tam olarak ne olduğunun belli olmadığını bildiriyor. Ancak “önümüzdeki günlerde başka bir şiddetli yağmur daha gelebilir ve doğal afet riski daha da artabilir” bilgisini veriyor.

koinmedya_brave

Bitcoin hash gücü

Bitcoin'i sel vurdu! Çin, son 10 yılın en şiddetli yağışları ve bunun sonucunda oluşan sel felaketi ile karşı karşıya.

Bitcoin’i sel vurdu! Bu arada Bitcoin hash gücü bu hafta saniyede 125 exahash’ten 113 exahash’e düştü. Yüzde 10 civarında bir düşüş söz konusu. Büyük ihtimalle buradaki düşüşte Çin’deki sel felaketi de etkili oldu.

Çin’deki seller mevsimseldir ve her yıl yaşanır. Madenciler ise bunu genellikle endüstrileri için bir patlama zamanı olarak görüyorlar, çünkü daha bol enerji oluşuyor.

Bazen ise madencilik tesislerini de sel basar. Yüzlerce GPU ve Asic makine Temmuz 2018’deki şiddetli yağışlardan sonra kullanılmaz hale gelmişti.

İlgili – 2020’de en karlı madencilik bu coinde – Fırsatı kaçırmayın!

Tabii o zaman yaşanan ağır kayıplar madencilerin ek önlemler almasına yol açtı. Ancak bu yılki yağışlar uzun süredir görülmeyen boyutlarda. Yani Çin’deki Bitcoin madenciliği bir kez daha bu doğal afetin tehdidi ile karşı karşıya.

Bilindiği üzere Çin, Bitcoin madenciliğinde hash gücünün büyük bir bölümünü sağlıyor. Bunun birçok sebebi var. Sebeplerden biri ise en son ve gelişmiş madencilik donanımının burada üretilmesi ve madencilerin de bu teknolojiye daha rahat eriğim sağlaması.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Elon Musk’tan DOGE Show! TAKİP ET

Coinbase’in Test Ettiği Yüz Tanıma Programı Tartışmaya Yol Açtı

Coin Ajans

ABD’nin 2 trilyon dolarlık teşvik paketi piyasaları nasıl etkiledi?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası