CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bu Gelişme Bitcoin’de Düşüş Sinyali Görülmesine Yol Açabilir!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Mt. Gox destanı son – ve muhtemelen en pahalı aşamasına girerken Bitcoin (BTC); önümüzdeki günlerde yeni bir “düşüş sinyali” görebilir.

Zincir üstü analiz kaynağı CryptoQuant tarafından 8 Aralık’ta belirtildiği gibi, şu anda kapanmıl olan borsa Mt.Gox’un ödeme tarihi sadece bir hafta sonra.

Mt. Gox ödemelerinin son tarihi yaklaşıyor

2014’te para kaybeden Mt. Gox’un alacaklıları, birden fazla gecikmenin ardından 15 Aralık’ta Bitcoin’lerini ne zaman alacaklarını öğrenmeye hazırlanıyor. Cointelegraph’ta yer alan habere göre kâr için satma isteği, borsalarda kitlesel bir koşuyu önlemek için ağır basacak olabilir. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju Twitter takipçilerini şöyle uyardı:

“Mt. Gox fonlarının çıkışları için alarmı kurun. Riskinizi yönetin.”

860.000 BTC’lik fonların hacklenmesine kadar Mt. Gox, bilinen en iyi kripto para borsasıydı. Yıllarca süren yasal tartışmalardan sonra kaybolan fonların geri ödenmesini kapsayan bir plan ile alacaklılara yaklaşık 140.000 BTC dağıtılacak.

Mt. Gox’un web sitesi Şubat 2014’te çevrimdışı oldu, Bitcoin (BTC) değeri hızla arttı, bu da geri ödeme planından elde edilen fonların şu anda 2,63 milyar dolar değerinde olduğu anlamına geliyor.

CryptoQuant’ın belirttiği gibi, bu çok fazla potansiyel satış baskısı anlamına geliyor. Her ay çıkarılan yaklaşık 28.000 BTC olduğu düşünüldüğünde, alınan sayı yaklaşık beş aylık arza eşit. Başka bir tweet’te ise “Piyasaya 150.000 BTC tedarik edildiği için BTC için düşüş sinyali olabilir,” ifadeleri yer alıyor.

Ürkütücü Bitcoin sakinliğini bozmak

Geçen hafta, BTC/USD aşırı dalgalanmanın ardından bir konsolidasyon dönemine girdiği için Bitcoin piyasalarında düşük aktivite gördü. Destekçiler, mola süresini pozisyonlarını ikiye katlamak için kullanıyorlar ve MicroStrategy, bir sonraki satın alımında 400 milyon dolar daha fazla BTC almak için bir fon toplama turu duyurdu. Yatırım devi Grayscale de dahil olmak üzere diğer kurumsal alıcılar da fon toplamaya devam ediyor.

Çoğu analist, Mt. Gox mağdurlarına verilecek olan fonların gelecek hafta BTC piyasasında etkili olabileceğini konuşuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin yükseliş trendine dair kritik işaretler! TAKİP ET

Coinajans.com

Tüm Bitcoin fiyat tahminlerini unutun! TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple CTO’su “Oyun Değiştirici Olacak!” Dedi ve XRP’deki Gelişmeleri Paylaştı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası