CoinAjans.com
Cardano Haberleri

Bu işaret son geldiğinde 2017 Bitcoin boğa koşusuna haftalar vardı TAKİP ET

cardano haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Bitcoin aktif adres sayısı düzenli biçimde artış sergiliyor. Aktif Bitcoin kullanıcısı sayısı tekrardan 2017 Bitcoin boğa koşusu başlangıç seviyesine ulaştı.


2017 Bitcoin boğa sezonunu andıran gelişmeler

Bitcoin 9-10 bin dolar arasına sıkıştı ve yatırımcılar yeni bir sıçrama yapabilir mi diye merak ediyor. Mayıs ayından beri BTC en az 8 kez 10 bin doları test etti fakat 5 basamaklı rakamlara çıkacak alım baskısını henüz bulamıyor.

2017 Bitcoin boğa Bu işaret son geldiğinde 2017 Bitcoin boğa koşusuna haftalar vardı

Madenci kapitalizasyonu ve Plus Token’ın neden olduğu panik ile Bitcoin bugün 9,660 dolar seviyesinden 9,300 dolar seviyesine geriledi. Yatırımcılar yeni bir 10 bin dolar direnç testi beklerken dışsal faktörlerin etkisi ile Bitcoin’de yaklaşık 400 dolarlık değer kaybı yaşandı.

koinmedya_brave

Madencilerin hesap hareketlerini inceleyen Glassnode 23.06.2020 (dün) tarihinde madencilerin hesabından yaklaşık 3,000 adet BTC’nin satışa çıktığını açıkladı. Madenciler işletme giderlerini finanse etmek ve donanımlarını yenilemek için yer yer Bitcoin satışında bulunuyorlar. Haziran ayı sonu itibari ile Antminer yeni nesil ASIC donanımların satışı başladı. Kuvvetle muhtemel bazı madenciler, teknolojisini yeniliyor.

Çin merkezli ponzi yapılanması Plus Token geçtiğimiz yıllarda milyarlarca dolar değerinde Bitcoin ve kripto para vurgununda bulundu. Plus Token ile ilgili olduğu iddia edilen hesaplardan bugünlerde milyonlarca dolar değerinde kripto para hareketliliği tespit edildi. Bu gelişmeler de piyasadaki alım kararını erteliyor. Yatırımcılarda bir dump korkusu var.

Lütfen Bkz: Ethereum’un 250 dolarlık hedefine Plus Token çelmesi

Yukarıdaki olumsuz gelişmelerin aksine Bitcoin aktif kullanıcı sayısı, 2017 Bitcoin boğa sezonu değerlerine yaklaşıyor. Glassnode’nin konuyla alakalı paylaştığı grafiği aşağıda görüyoruz.

koinmedya_brave

2017 Bitcoin boğa Bu işaret son geldiğinde 2017 Bitcoin boğa koşusuna haftalar vardıAdres sayısındaki artış bireysel yatırımcıların Bitcoin satın aldığını gösteriyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Yeni Antminer T19 piyasaya sürüldü: Yeni Antminer’ın özellikleri TAKİP ET

Cardano ADA pump haberi yolda mı?

Coin Ajans

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası