CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bu Kripto Para Borsasının Kurucusu Gözaltında – Fonlara Ulaşılamıyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Hong Kong merkezli kripto para borsası CEO Global, kurucularından birinin 15 gün boyunca soruşturmaya yardımcı olmak için yetkililer tarafından götürüldüğünü ve ne zaman dönebileceğine dair hiçbir fikrinin olmadığını söyledi.

Fonlara Bir Süre Ulaşılamayacak

Şirket yaptığı açıklamada, “Dolandırıcı sim kartlar ve banka hesaplarına yönelik devam eden ulusal baskıdan etkilenen çekirdek kurucularımızdan birinin banka hesabına, uluslararası dolandırıcılardan yasadışı bir şekilde para gönderildi. Kurucu soruşturma için 15 günlüğüne götürüldü” deniliyor.

Kurucu, platformun çoğu soğuk cüzdanının özel anahtarlarını elinde tutuyor. Borsa şu anda sıcak cüzdanları aracılığıyla tüm para çekme işlemlerini işleme koyamadığından, tüm para çekme işlemlerini askıya almaya karar verdiğini söyledi.

Bu arada platform, ulusal baskılar da dahil olmak üzere Çin’in düzenleyici politikalarından kaynaklanan belirsizliklerle ilgili riskler nedeniyle tüm tezgah üstü (OTC) ticaret hizmetlerini kapatacak.

Çin’in Yeni Adımı

Çin hükümeti Devlet Konseyi, Ekim ayında sahte banka hesapları ve sim kartlara yönelik ulusal bir baskı olduğunu duyurdu. Duyuruya göre, “Dolandırıcı sim kartlar ve banka hesapları, birçok telefon ve siber dolandırıcılığı mümkün kılan temel nedenler arasında” yer alıyor.

Çoğu dolandırıcı, bir banka hesabı veya sim kart açarken kimliklerini ifşa etmekten kaçınmak isteyen kişiler, mevcut sim kartları ve başkalarının adına kayıtlı banka hesaplarını satın alıyor.

Bu hileli hesaplara olan yüksek talep nedeniyle, bir kısmı kimlik hırsızlığı yoluyla elde edilen bu hesapları oluşturmak ve satmak için bir sektör gelişmiştir. Devlet medyası CCTV tarafından yayınlanan bir habere göre, Devlet Konseyi’nin duyurusundan sonraki iki hafta içinde Çin polisi 4.600’den fazla kişiyi tutukladı ve sahte banka hesaplarıyla bağlantılı yaklaşık 65.000 banka kartına el koydu.

Rapora göre, suçlara karışan 15 binden fazla kişinin yeni banka hesabı açması beş yıl içinde yasaklandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Son Bitcoin fiyat düşüşü bir umut ışığı olarak değerlendiriliyor

Coin Ajans

Bloomberg’in Etkili İndikatörü Bitcoin’de Aralık Sonrası İlk Defa Harekete Geçti!

Coin Ajans

ABD’nin rekor teşvik paketi sonrası Binance CEO’sundan Bitcoin tahmini

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası