CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bu Model Bitcoin Dip Fiyatını Harika Şekilde Tahmin Ediyor!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin’in PoW konsensüs mekanizması elektrik tüketimi ile güvence altına alındığı için yeni çıkarılan her Bitcoin’in gerçek değerine sahip olmasını sağlıyor. Bitcoin fiyatını tahmin etmenin en yeni modeli, yeni mayınlı Bitcoin için bu minimum Üretim Maliyetine (COP) dayanıyor ve doğruluğu ise gerçekten çok şaşırtıcı.

Bitcoin teknik incelemesinde Satoshi, Bitcoin’in madenciler için teşvik yapısının fiziksel altının nasıl yansıtıldığı ve gerçek dünyada altın madenciliği operasyonları ile nasıl çıkarıldığına dair vizyonunu ortaya koydu.

Sabit miktarda yeni kripto paraların düzenli olarak
eklenmesi, dolaşıma altın eklemek için kaynakları harcayan altın madencilerine
benziyor. Bizim durumumuzda ise bu, harcanan CPU zamanı ve elektriğe karşılık
geliyor.

DataDater Tarafından Ortaya Konan Model

DataDater tarafından ortaya konan yeni bir Bitcoin değerleme modeli, minimum üretim maliyetini kullanarak kripto para başına minimum fiyatı hesaplamak için BTC üretiminin bu yönüne dayanmakta.

bitcoin cost of production DataDater

Sonuç, düşüş fiyatı dalgalanmaları sırasında Bitcoin için mutlak dip noktanın korkutucu derecede doğru bir tahmin modelini sunuyor. Şu anda durduğu için, elektrik oranlarına bağlı olarak, bir koinin tamamının madencilik maliyeti ortalama 7577 dolar seviyesinde.

DataDater’in COP modeli, madencilerin yeni çıkarılan bir bitcoin oluşturmak için katlandığı maliyete dayanarak, yatırımcıların tam olarak en dipte nerede olabileceğini ölçmelerine yardımcı olmak üzere güvenilir bir metrik olarak kullanılabiliyor.

Bu Model Bize Ne Anlatıyor?

Genellikle Bitcoin fiyatının hash gücünü izlediğine dair
ilginç bir inanç var. Lider kripto para biriminin hash gücünün yeni zirvelere
yükseldiğini gördüğümüzde, fiyat genellikle çok geride olmuyor.

DataDater’in COP modeli, varlığın parabolik ilerleme eğrisi ve
Plan B’nin stok akış modeli (S2F) ile kabaca ilişkilendirilen Bitcoin
fiyatlarında bir artış öngörüyor.

Bu tahmin, ASIC madencilerindeki canlılığın kısa ömrüne ve yeni madenciler ağa katıldıkça artan hash gücüne dayanıyor. Madenciler daha yüksek fiyatlı ekipmanlara yatırım yaparken ve daha fazla madenci aynı ödüller için yarışırken, artan işletme maliyetleri nedeniyle Bitcoin fiyatlarının yükselmesi bekleniyor.

Değerleme için COP modeli, diğer PoW odaklı kripto para birimlerine de uygulanabiliyor. Ancak Bitcoin için diğer değerleme modelleri, rakip PoW koinlerine uygulandığında genellikle yetersiz kalıyor.

Madencilerin BCH, LTC veya XMR gibi diğer koinleri üretmeleri için minimum üretim maliyetini tahmin ederek, bu zincirler için bir COP değerlemesi de tahmin etmesi mümkün. Ek olarak, COP modelleri, Bitcoin’in fiyatını diğer PoW koinleriyle karşılaştırmak için kullanılabiliyor.

DataDater, bu koinlerin piyasada gerçekte nasıl etkileşime girdiğine dair tarafsız bir bakış açısı eklemek üzere COP karşılaştırmalarını kullanarak diğer PoW koinlerinin Bitcoin Fiyatı üzerindeki etkisinin gelecekteki karşılaştırmalı bir analizini yapmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Ünlü Milyarder Winklevoss: “Corona Virüsü Bitcoin İçin Dönüm Noktası Olacak!”

Coin Ajans

İşte Bitcoin Fiyatı İçin Bugün İzlenmesi Gereken Seviyeler

Dünyaca ünlü ekonomi yazarı Bitcoin hakkında konuştu

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası