CoinAjans.com
Altcoin

Bu Ponzi Dolandırıcılığı Şimdi En Çok ETH’ye Sahip Olan İlk 10 Hesap İçerisinde

Kriptokoin – Ponzi dolandırıcılık hamlelerinden biri olan Plus Token, 120 milyon dolarlık yaklaşık 800.000 Ethereum’a sahip olarak ETH sahibi en zenginler listesine girmeyi başardı.

FairSpin

Şimdilerde suçlanan bu faaliyet, toplamda bir milyon işlem gerçekleştirilerek tüm Ethereum adresleri arasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Söz konusu adres, son beş ayda 100.000 işlem gerçekleştirildiğini ancak Haziran ayında kapatıldığı için son 20 gün boyunca hiçbir işlemin gerçekleştirilmediği görülüyor.

StormGain

Bu zamanlar Çin’de altı kişinin Plus Token’de 2,9 milyar dolar değerinde dolandırıcılıktan tutuklandığı zamanlara denk geliyor.

Bu dolandırıcılık faaliyeti, “iştirakçinin” düzeyine bağlı olarak ayda % 6 ila % 18 arasında “garantili” geri dönüş vaadiyle ilgili olarak açık bir ponzi hamlesi idi.

MLM programlarının çoğunda olduğu gibi, daha fazla insan getiren üyeler, etherscan ile bunun nasıl geliştiğini gösteren daha fazla “yüzdelik” aldılar.

Dolandırıcılık 30 Mayıs 2018’de başladı ve genel olarak pek fazla dikkat çekmedi. Ancak tüm Ethereum’ların gönderildiği Haziran ayında büyük bir sıçrama gerçekleştirerek o yılın çoğunda faaliyet büyümesini sürdürüyor.

Bu faaliyet 800.000 Ethereum seviyesine ulaştı ve şimdi bu ponzi faaliyeti aktif olmadığı için sayı orada kaldı.

Çinli yetkililerin bu adres üzerinde kontrol sahibi olup olmadığı belli değil. Ancak toplam, 3 milyar dolarlık dolandırıcılık ile karşılaştırıldığında oldukça küçük bir rakam, ancak yine de en fazla sayıda Ethereum’a sahip hesaplar arasında bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Altın’ın Onsu 1600 Doların Üzerine Çıkınca Akıllara Yine Bitcoin Muhalifi Peter Schiff Geldi

Coin Ajans

Bitcoin Cash 1000 kat yükselebilir – Roger Ver nasıl olacağını açıklıyor

Coin Ajans

PwC ortaklığı Cardano ADA fiyatına yüzde 15 prim yaptırdı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası