CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

“Bu Seviye Fiyatları Uçuracak!”: İşte 3 Usta İsimden Altın ve Bitcoin Tahminleri

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC), BitMEX ile ilgili olumsuz haberlerden sonra 10.900 dolarlık yüksek seviyelerinden aşağı kaydı. Lider kripto para, son birkaç gün içinde sessiz bir fiyat hareketi gördü. Ancak analistlere göre, altın kısa bir süre sonra önemli bir destek seviyesini yeniden alabilir ve bu durum, yukarıda bahsedilen düzeltmeden sonra BTC’yi artırmaya yardımcı olabilir.

Bitcoin Jack: Altın bu desteği yeniden kazanırsa Bitcoin fırlar!

En iyi kripto para trader’larından biri olan Bitcoin Jack, kısa süre önce aşağıdaki grafiği paylaştı. Analistin grafiği, altın’ın fiyatının önemli bir destek seviyesini yeniden almaya hazır olduğunu gösteriyor. Bu seviye, son iki ayda üç farklı vesileyle destek oldu. Altın’ın bu seviyeyi yeniden kazanması, analiste göre iki pazar son aylarda oldukça ilişkili olduğu için muhtemelen Bitcoin’e yardımcı olacak. Analist, altın’ın yukarıda belirtilen desteği 1.900 dolardan tekrar almasının 2.000 dolara yükselme eğilimini tetikleyeceğini düşünüyor.

“Bu Seviye Fiyatları Uçuracak!”: İşte 3 Usta İsimden Altın ve Bitcoin Tahminleri 3

Altın en son 2.000 doların üzerinde işlem gördüğünde BTC 12.000 dolara yakın işlem görüyordu. Popüler analist Nick Chong’a göre, Bitcoin ve altını artırabilecek diğer eğilimler arasında, parasal teşvikin devam etmesi taahhüdü yer alıyor. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, geçtiğimiz günlerde %2’lik enflasyon taahhüdünü tekrar yeniledi. Bunun için Jerome Powell, faiz oranlarının düşük tutulacağını söyledi. Analiste göre, hem Bitcoin hem de altın, negatif faiz oranlarına sahip bir dünyada bu durumda fayda sağlayacak.

Nick Chong ve Dan Tapiero: Avrupa’daki yapısal deflasyon Bitcoin ve altın’ı yükseltebilir

Bu varlıkların sahip olduğu olumlu teknik eğilimleri destekleyen, hem Bitcoin hem de altını yükseltebilecek önemli gelişmeler var. DTAP Capital ve Gold Bullion International’ın kurucu ortağı Dan Tapiero, geçtiğimiz günlerde Avrupa’daki yapısal deflasyonun Bitcoin’i yükseltebileceğini belirtti.

Bitcoin hem de altın, ABD dolarındaki düşüşlere karşı bir korunma görevi gördüğünden, Nick Chong’a göre bu eğilim Bitcoin ve altın gibi alternatif varlıkları artırabilir. Dan Tapiero konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Avrupa’daki büyük yapısal deflasyon Bitcoin’i destekliyor. Nominal oranlar negatif olsa bile Avrupa Birliği reel faiz oranlarının yükselmesine neden olur. Eski Avrupa Birliği bankalarını eziyor. Avrupa Merkez Bankası ayaklarını sürüyor… Avrupa Birliği’nde reel oranlar ABD’den daha hızlı yükseldikçe dolar düşüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

En İyi Bitcoin ve Altcoin Donanım Cüzdanları

Coin Ajans

Binance CEO’sundan Bitcoin Fiyatı ve Halving Yorumu: Tarih Tekerrür Edecek mi?

Coin Ajans

Bitcoin fiyatı bu aralıkta klasik bir birikim desenini takip ediyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası