CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bu Ülkenin Ordusu Bitcoin Madenciliğine Başladı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Venezuela Ordusu, ülke ABD yaptırımlarını aşmaya çalışırken “engellenemez gelir” elde etmeyi amaçlayan Bitcoin madenciliği ekipmanına sahip bir kripto para birimi madenciliği merkezi açtı. Kripto madenciliği merkezi, ülkenin kripto düzenleyicisi Sunacrip’in desteğine sahip.

Venezuela Ordusu Bitcoin Madenciliğine Başladı

Yerel basında çıkan haberlere göre, Venezuela Ordusu’nun kripto para madenciliği merkezi 61. Agustín Codazzi Mühendis Koşullandırma Tugayı tarafından 19 Kasım’da açıldı.

Açılış törenine, Tugay Komutanı General Lenin Herrera önderlik etti. Ayrıca Generale, Venezuela’daki en yüksek rütbeli askeri personelden biri olan Tümgeneral Domingo Hernández Lárez eşlik etti. Etkinlikte ayrıca Superintendencia Nacional de Criptoactivos y Actividades (Sunacrip) ve özel şirket Crypto & Trading’den temsilciler de yer aldı. Sunacrip, Venezuela’daki kripto sektörünü düzenliyor.

Brigade, Instagram’da kripto para birimi madenciliği işlemlerini açıklayan bir video yayınladı. Videoda  “ordumuzun güçlendirilmesi ve kendi kendini idame ettirebilmesi adına, 61. Agustín Codazzi Mühendis Koşullandırma Tugayı’nın askerleri, Ordunun dijital varlık üretim merkezinin teknolojik [blok zinciri] projesini gururla sunar” şeklinde bir ifade yer alıyor.

Fiat Sistemi Vurgusu

Video, “Bu yerel madencilik çiftlikleri ve madencilerin yenileme hattı, Venezuela halkını etkileyen sömürgeci çıkarlar tarafından bloke edilen ve yönetilen fiat sistemini yenerek gerçek zamanlı üretime izin veriyor” ifadesine yer veriyor.

Venezuela Ulusal Kurucu Meclisi (ANC) abluka karşıtı tasarıyı Ekim ayında onayladı. Yasa, Nicolas Maduro tarafından ABD’nin Venezuela ekonomisine yönelik yaptırımlarıyla mücadelede yasal bir araç olarak açıklandı.

Yerel medyada, yasa tasarısı Venezuela hükümetine “stratejik sektörlerdeki projeler veya ittifaklardaki teknisyenler, akademisyenler, işletmeler, işçi konseyleri ve popüler kuruluşlardan yatırım sağlamak için programlar uygulama” olanağı veriyor. Ayrıca hükümetin yaptırımlar nedeniyle “belirli durumlarda, uygulanamayan veya ters etki yaratan yasal normları askıya almasına” da imkan sağlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin Fiyatı Burdan Nereye Gidiyor? İşte Kilit Seviyeler

Bu Bitcoin fiyat indikatörü artık çalışmıyor: Analist PlanB

Coin Ajans

4,000 kurumsal yatırım fonuna kripto paralara yatırım için yeşil ışık TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası