CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bu Yatırımcılar Zararla Bitcoin’lerini Sattı! “En Kötüsü İse Henüz Görülmedi”

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – CoinMetrics verilerine göre, Bitcoin (BTC) yatırımcıları çökmekte olan pazardan çıkmak için kripto paralarını zararla satmaya istekliydi.

Yatırımcılar, tarihi çöküşte
zararla Bitcoin satmaya istekliydi

12 Mart’ta gerçekleşen acımasız yüzde 40’lık çöküş, birçok kripto para yatırımcısını gemiye atlamaya zorladı. CoinMetrics verilerine göre, birçoğu kripto paralarını kayıpla satmaya istekliydi. Temel malları satın almak için mücadele eden sıradan yatırımcılardan büyük kurumlara ve balinalara… Bitcoin’in tarihteki üçüncü en kötü satışının arkasında kim olduğu hakkında birçok spekülasyon yapıldı. 

Ancak Bitcoin hızla düşmeye başladığında, bazı yatırımcılar ne pahasına olursa olsun piyasadan çıkmak istiyorlardı. CoinMetrics, harcanan çıktı kâr oranının (SOPR) 12 Mart’ta 2012’den bu yana en düşük seviyesine düştüğünü kaydetti. Aralık 2018’de bile, Bitcoin’in 3.100 dolarlık nihai seviyesine düştüğü zaman, daha az yatırımcı zararına kripto paralarını satmak istedi.     

Uzmanlara göre, en kötüsü henüz görülmemiş olabilir

Bitcoin pazarındaki korku ölçüsü son verilere göre ‘aşırı korku’ya işaret etti. Bazılarına ünlü Warren Buffett alıntısını kullanmak cazip gelse de  hızlanan coronavirüs pandemisi küresel piyasalar üzerinde çok büyük bir baskı oluşturmaya devam ediyor ve bu da uzmanlara göre en kötüsünün henüz gelmediğini gösterebilir. ABD’de referans borsa endeksi olan S&P 500, CBOE Volatility Index’in 76’yı geçmesiyle yüzde 9 düştü.  

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazım sırasında yüzde 1 oranında düşüşle 5.124 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paraların amiral gemisi şu anda 93,6 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin yazım sırasında piyasa değeriyle 47,3 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “İşte 3 Ünlü Analiste Göre, Ripple’ın Önümüzdeki Günlerde Göreceği Seviyeler” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin için 8000 dolar hala mümkün mü?

Coin Ajans

Bu Balina İndikatörü Bitcoin, ETH ve XRP’deki Çöküşün Sinyalini 8 Mart’ta Verdi

Coin Ajans

Twitter CEO’su: “Vallahi ben Satoshi Nakamoto değilim “

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası