CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Buridan’ın eşeği paradoksu ve Wall Street’in Bitcoin ikilemi! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Wall Street yatırımcıları ciddi bir Bitcoin ikilemi yaşıyor. Bitcoin alalım mı, geç mi kaldık, Bitcoin daha düşer mi ?

Buridan’ın eşeği paradoksu ve Wall Street’in Bitcoin ikilemi!

2021’in başından bu yana Bitcoin’deki dalgalanmalar, varlık yöneticisi Jim Paulsen’in Bitcoin’e olan ilgisini azaltmadı. Ancak 1 milyar doları yöneten Leuthold Group’un baş yatırım sorumlusu Paulsen, yasal kısıtlamalar nedeniyle müşteri portföylerinde Bitcoin sahibi olamıyor. Bu kısıtlamalar nedeni ile mart ayından beri dünyanın en popüler kripto para birimi %900’lere varan değer artışlarını görürken Paulsen bundan yararlanamadı.

Hisse senedi ve tahvillerle olan ilişkisi bu derece bağımsız olan Bitcoin’in değer kazancından yararlanamamak Paulsen’i büyük hayal kırıklığına uğrattı.

Bitcoin, varlık yöneticileri tarafından enflasyona karşı hisse senedi ve tahvillere göre daha güvenilir bir varlık aracı olarak görülüyor. Enflasyondan kounmak için varlık yöneticileri bireysel olarak kripto paralara yöneliyor.

Citi’ de açıklanan bir rapora göre danışmanların yaklaşık %20’si enflasyon endişeleri nedeni ile kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünüyor.

“daisyturkiye”

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock Inc, 21 Ocak’ta Bitcoin vadeli işlemlerini belirli fonlar için uygun yatırımlar olarak eklediğini söyledi. Fon uzmanları, diğer varlık yönetimi firmalarının da bunu takip edeceğini tahmin ediyor.

Bkz: Bitcoin fiyat tahmine ve teknik analizi

Ancak Refinitiv Lipper küresel araştırma başkanı Robert Jenkins, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (Securities and Exchange Commission) henüz kripto para birimlerini hisse senedi veya tahvil gibi bir menkul kıymet olarak tanımadığını söyledi. Bu nedenle, herhangi bir yatırım fonunun şu anda Bitcoin’e sahip olup olmadığının bilinmediğini ifade etti.

ETF (Borsa Yatırım Fonu) direktörü ve New York merkezli CFRA’da yatırım fonu araştırması yapan Todd Rosenbluth’a göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde sekiz firma 2013’ten beri bir Bitcoin ETF oluşturmaya çalıştı.

Son olarak Kanada’daki menkul kıymet düzenleyicileri, 12 Şubat’ta dünyanın ilk Bitcoin ETF’ sini onayladı ve ABD düzenleyicilerinin kısa süre içinde bunu takip edeceklerini düşünüyorlar.

“daisyturkiye”

Başkan Joe Biden’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı adayı Gary Gensler, salı günü yapılan bir onay duruşmasında kripto para birimleri hakkında detaylı bilgiler verdi ve kripto para birimleri hakkında daha fazla yasal düzenleme yapılması gerektiğini belirtti. Bu durum bazı yatırımcıların, ABD için bir Bitcoin ETF’ sinin onaylanma olasılığını artırdığı değerlendirmesine yol açtı.

Kaynak

Faizler artarken Bitcoin nasıl yükselmeye devam edebiliyor?

Bitcoin’ in fiyatı 25 Şubat’tan bu yana ilk kez 3 Mart Çarşamba günü 51.000 doların üzerine çıktı. Makroekonomist ve kripto analisti Alex Krüger, Bitcoin’ in yükselen reel faiz oranlarından neden daha fazla etkilenmediğini açıkladı.

Reel Faiz Oranı nedir?

Reel faiz oranı, fonların borçluya gerçek maliyetini ve borç verene veya yatırımcıya gerçek getiriyi yansıtacak şekilde enflasyonun etkilerini ortadan kaldırmak için ayarlanmış bir faiz oranıdır. Bir yatırımın reel faiz oranı, nominal faiz oranı ile enflasyon oranı arasındaki fark olarak hesaplanır.

Reel Faiz Oranı = Nominal Faiz Oranı-Enflasyon (Beklenen veya Gerçekleşen)

Krüger, Mayıs 2020’de attığı twitte Bitcoin için dört makro sürücüsünü listeledi ve bunların hepsini birbirine bağlı dört kenarlı bir zarın yüzleri olarak değerlendirdi.

Daha sonra gerçek oranların Bitcoin fiyatı üzerindeki etkilerini açıklamaya devam etti:

Ekonomik kriz ve merkez bankalarının eylemlerinin reel getirileri negatif bölgeye ittiğini. Bu durumun faiz getiren varlıkları tutmayı maliyetli hale getirdiğini ve altın gibi varlıkların daha çekici hale geldiğini ve Bitcoin’ i dijital altın gibi görenlerin de buna uygun davrandığını ifade etti.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Bugün erken saatlerde, Bitcoin fiyatı 51.000 $ seviyesinin üzerine çıktıktan kısa bir süre sonra Krüger bir kez daha gerçek oranlar ve fiyat arasındaki ilişki hakkında değerlendirmelerde bulundu:

“Reel oranlar pozitif olduğunda, oran enstrümanları aracılığıyla enflasyona karşı korunabilir ve riskten kaçınmak için altın veya Bitcoin gerekmez. “

Yükselen reel oranların Bitcoin fiyatını olumsuz etkilemesine rağmen, gerçek oranların Bitcoin için tek fiyat belirleyici olmadığını da belirterek, fiyatların Bitcoin için fiyatların ikincil bir faktör haline geldiğini durum bu şekilde olmasaydı altın gibi Bitcoin’ in de çöpe atılacağını ifade etti. Ancak yükselen oranların kurumsal talebi azaltarak risk duyarlılığını olumsuz yönde etkilediğinden bu rüzgarın hala devam ettiğini belirtti.

Krüger, yatırımcıların oranların ne olduğuna bakılmaksızın Bitcoin satın almak istediğini ifade ediyor. Oranlar ve hükümetlerin Covid’ e tepkisinin sel kapılarını açtığını belirterek şu ifadeyi kullanıyor:

“Akışı yavaşlatabilirsin ama barajı kapatamazsın. “

CryptoCompare verilerine göre şu anda (3 Mart 22:54) Bitcoin, son 24 saatlik dönemde %5,84 ve yılın başından bu yana%74,79 artışla 50,641 $ civarında işlem görüyor.

Kaynak

İnternet geliştikçe Bitcoin kullanımı artıyor: İşte somut bir gösterge!

İnternetin gelişmesi ve yaygınlaşması bankacılık ve finans uygulamalarının gelişimine destek sunuyor. Bankacılık ve finans işlemleri çeşitli uygulamalar sayesinde oldukça kolaylaştı ve ulaşılabilir hale geldi. Cep telefonlarına indirilebilen uygulamalar sayesinde banka şubelerine uğramandan ve saatlerce kuyrukta beklemeden neredeyse tüm bankacılık hizmetleri yerine getirilebiliyor.

Kripto paralar ve Bitcoin sayesinde bankacılık ve finans hizmetlerine ulaşım daha da kolaylaştı ve oldukça ucuz hale geldi. İnternet ve kripto paralar arasında semiyotik bir ilişki ortaya çıktı. Yani internet Bitcoin ve kripto paraların gelişimini hızlandırıyor. Kripto paraların ardındaki teknoloji olan blockchain ise interneti daha güvenli ve ucuz hale getiriyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

İnternet geliştikçe Bitcoin kullanımı artıyor. Geliştirilen CashApp uygulamaları sayesinde Bitcoin ve kripto paralar fiat paralar gibi reel ekonominin her alanında kullanılabiliyor. Son dönemde Bitcoin ve kripto para eklentisi ile güncellenen uygulamalar şunlar; PayPal, ApplePay, GooglePay ve PayCell.

Square yatırım şirketi; Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapan güçlü şirketlerden birisidir. Square yakın zamanda 170 milyon dolarlık Bitcoin satın alarak portföyünü çeşitlendirdi. Ayrıca Square’in ödemeler uygulaması olan CashApp, ciddi biçimde rağbet görüyor. CashApp üzerinden sadece geçtiğimiz ay 1 milyon kişi Bitcoin ve kripto paralarla tanıştı. Yani CashApp üzerinden 1 milyon yeni yatırımcı Bitcoin ve kripto para satın aldı.

2020 yılında CashApp üzerinden 3 milyon kullanıcı kripto paralar üzerinde işlem yapmıştı. Bir yıl boyunca yapılan işlemin yaklaşık %33’ünün 2021’de sadece 1 ayda gerçekleşmesi, Bitcoin ve kripto paraların yaygınlaşma hızını gösteriyor.

Kaynak

Bitcoin nedir?

Bitcoin kişiden kişiye değer transferini mümkün kılan 21.yy en büyük icatlarından biridir. Bitcoin tamamen merkeziyetsizdir. Daha fazlası için https://koinmedya.com/bitcoin-nedir-nasil-alinir-nasil-kazilir/

Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin alım satımına aracılık eden her türlü kripto borsasından rahatlıkla alınabilir. Daha fazla bilgi için: https://koinmedya.com/bitcoin-btc-nasil-alinir/

Bitcoin güvenli mi?

Bitcoin ağı Dünyanın en güvenli kayıt sistemlerinden birine sahiptir. Birbirinden bağımsız çalışan onbinlerce kayıt cihazı anlık olarak aynı verileri işlemektedir. Bitcoin ağı bugüne kadar hiç hacklenememiştir. Daha fazlası için: https://koinmedya.com/bitcoin-btc-nasil-alinir/

Kaynak

İlgili haber: Bitcoin (BTC) fiyat tahmini: İşte BTC’nin yıl sonu hedefi!

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin için Mart ayını işaret eden uzman yatırımcı bombayı patlattı: “Bu seviyeye hazırlanın!”

Tanınmış CEO’dan 2021 sonu için umut dolu Bitcoin tahmini!

Mark Cuban: Altın, Bitcoin’den Daha Çok İşe Yarıyor!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası