CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Büyük firmalar Bitcoin’de oyunu değiştirmeye hazılanıyor! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Bitcoin artan fiyatı ve popülaritesi ile kurumsal firmaların ilgisini çekmeye devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda Bitcoin için oyunu değiştirecek adımlar gelebilir.

Büyük firmalar Bitcoin’de oyunu değiştirmeye hazılanıyor!

Bitcoin’inin fiyatının ve popülaritesinin artması ile birlikte bir çok kurum müşterilerinin kripto varlıklar konusundaki talebini karşılamak için çeşitli şekillerde varlıklarına Bitcoin dahil edecek adımlar atıyor. Bankalar bireysel ve kurumsal müşterilerine Bitcoin fonlarına erişim imkanı açmaya başladı.

Dün erken saatlerde gelen haberlerde Yatırım devi Morgan Stanley bireysel ve kurumsal müşterilerine Bitcoin fonlarına ulaşım imkanı sağlayacağını duyurmuştu. Daha önce de Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Charles Schwab ve BlackRoc gibi kuruluşlar da benzer adımları atmıştı.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

New York Digital Investment Group (NYDIG) CEO’su Robert Gutmann’a göre, bu, tek adım olarak kalmayacak ve önümüzdeki haftalarda Bitcoin için daha farklı gelişmeler yaşanacak.

“daisyturkiye”

Varlık yöneticisi Stone Ridge’in kurucu ortağı olan Gutmann, geçtiğimiz günlerde bir podcast’te açıklamalarda bulundu. Gutmann:

“Önümüzdeki haftadan itibaren bu firmların bazılarının oyunun kurallarını değiştiren kararlar vereceğini göreceğiz.” Dedi.

NYDIG, daha önce yaptığı açıklama da Morgan Stanley, New York Life, MassMutual, Soros Fund Management, FS Investments, Bessemer Ventures Partners ve FinTech Collective gibi kurumlar aracılığı ile 200 milyon dolar yatırım aldığını açıklamıştı.

Gutmann, yatırım grubu’nun Bitcoin ile ilgili stratejilerde bu firmlarla çalışmayı hedeflediklerini, bu durumun Bitcoin üzerindeki kurumsal benimsenmeme sorununu ortadan kaldıracağını ifade etti.

Gutmann ayrıca, mevcut finansal görünümde, Bitcoin’in kullanılabilirliği, benimsenmesi ve Bitcoin ürün ve hizmetleri aşamalı olarak yeni noktalara evirilecek dedi.

“daisyturkiye”

Kaynak

Bitcoin yorum: Max Keizer’ın 2021 Bitcoin fiyat tahmini

Demokratların çoğunlukta olduğu Temsilciler Meclisi’nde kabul edilen 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini içeren yasa tasarısı, geçtiğimiz hafta Senato tarafından onaylandı.

ABD Başkanı Joe Biden’ın koronavirüsle mücadelede kullanılmak üzere sunduğu 1.9 trilyon dolarlık yardım paketi kapsamında, vatandaşlara kişi başı 1400 dolarlık yardım sağlanması bekleniyor.

Bitcoin yorum Büyük firmalar Bitcoin’de oyunu değiştirmeye hazılanıyor!

1.9 milyar dolarlık bu paket, dolaşımdaki para miktarını artırarak, uzman ekonomistlerin ve makro yatırımcıların uzun bir süredir beklediği enflasyonu kızıştırıyor.

Max Keizer’ın 2021 Bitcoin fiyat tahmini “220.000 dolar”

Televizyon kanalı RT’de yayınlanan Keizer Report’un sunucusu Max Keizer’in 2021 Bitcoin fiyat tahmini “220.000 dolar”!

Max Keizer de ABD hükümeti tarafından verilen bu teşviklerin hiperenflasyonu artıracağına ve Bitcoin’in bu yıl 220.000 dolara ulaşmasını sağlayacağına inanıyor.

Birçok finans uzmanı da zaten, bu tür teşvikleri doğru bulmuyor. Karşılıksız havadan para basılarak yapılan bu yardımların, nihayetinde hiperenflasyona ve diğer ekonomik sorunlara yol açacağını savunuyor.

Russia Today’de aktif bir Bitcoin destekçisi olan Max Keizer Twitter hesabından, dünya genelinde fiat para birimlerinin maruz kaldığı hiper enflasyon devam ederse, Bitcoin’in bu yıl 220.000$ seviyesine ulaşabileceğini iddia etti.

Keizer, yatırımcıların fiat paranın belirsizliğinden korunmak için güvenli liman olarak bilinen varlıklara yöneleceğini ve dolayısıyla zayıflayan doların Bitcoin fiyatına fayda sağlayacağını düşünüyor.

Ancak aralarında Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz’ın da bulunduğu birçok kripto savunucusu, ABD’deki pek çok gencin hükümet tarafından verilecek olan yardımlarla Bitcoin satın almak isteyeceğine inanıyor. Onlara göre insanlar, fiat paralardaki belirsizlikten korunmak için Bitcoin gibi güvenli liman olarak görülen varlıklara yönelecek.

bitcoin haber

Bu arada ilginç bir şekilde, ilk teşvik planı kapsamında piyasaya para sürülürken; Coinbase gibi birçok kripto para birimi borsası, kullanıcıların bu paraları Bitcoin gibi kripto para birimleri için harcadığını iddia etmişti.

Nitekim bu borsaların her biri, 1.200 dolar civarında alımlara şahit oldu. Bu, yılda 75.000 dolardan daha az kazanan Amerikalıların çoğuna dağıtılan miktar kadardı.

Özellikle o tarihten sonra birçoğu Bitcoin gibi yatırım araçlarını, servetlerini bu tarz mali genişleme politikalarına ve ekonomik sorunlara karşı koruyabilecek güvenli finansal araçlar olarak görmeye başladı. Bu tutum yakın vadede değişecek gibi de görünmüyor.

Nitekim hükümetlerin kontrol edemediği, merkezsiz bir dijital varlık ve finansal yatırım aracı olan Bitcoin, geleneksel piyasalara ve ulusal fiat paralara karşı riskten korunma aracı olarak görülüyor. Çünkü merkez bankaları, kontrolsüz bir şekilde piyasaya para sürerken; Bitcoin’in, 21 milyonluk maksimum token arzına sahip olması, varlığı değer kaybına karşı korumaya devam ediyor.

Kaynak

Bitcoin zirveyi gördü mü? Bu verilere bakmalısınız! (15 Mart 2021)

Bitcoin’de bir hafta sonu klasiği daha yaşandı! Bitcoin geçtiğimi cumartesi günü (13 Mart 2021) 61,683 doları görerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Rekorun ardından parite, 60 bin doların altına gerilese de paritede ciddi bir düzeltme yaşanmadı.

Her rekorun ardından akıllara şu soru geliyor: Bitcoin zirveyi gördü mü?

Her ekonomik değişken iş-çevrimleri içerisinde hareket ediyor. Her bir iş çevrimi: Dip/Genişleme/Zirve/Daralma/Dip formatında hareket ediyor. Mart 2020’de Korona Salgınının küresel pandemi ilan edilmesinin ardından Bitcoin fiyatlarında 4 bin dolar bandından dip oluşmuştu. Sonrasında genişleme fazına geçen Bitcoin’in hangi seviyede zirveyi göreceği şimdilik belirsiz. Ancak şurası bir gerçek ki o da Bitcoin, zirve bir değerden sonra gerileme fazına geçecek.

Bitcoin yorum Büyük firmalar Bitcoin’de oyunu değiştirmeye hazılanıyor!

Crypto Quant’ın CEO’su ve popüler Bitcoin analisti Ki-Young Ju, Coinbase primi (Coinbase Premium) verilerinden hareketle önemli bir uyarıda bulunuyor. Bu uyarıları siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istedik!

Bilindiği üzere ABD merkezli Coinbase kripto para borsası, regülasyonlara en hazırlıklı ve standartları yüksek bir kripto para borsası olarak biliniyor. Bu nedenle ABD merkezli kurumsal firmalar genellikle Coinbase’i tercih ediyor. Bitcoin’in bullish seyrettiği dönemlerde Coinbase borsasındaki Bitcoin fiyatları diğer kripto para borsalarından daha yüksek olabiliyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Yukarıdaki ilişkiden hareketle Bitcoin analistleri Coinbase primi adı verilen bir gösterge elde ettiler.

Coinbase Primi 1= (Coinbase Bitcoin fiyatı)/(Binance Bitcoin fiyatı)

Coinbase Primi 2 =  (Coinbase Bitcoin fiyatı) – (Binance Bitcoin fiyatı)

Özetle:

Eğer Coinbase primi 1, 1’den büyük ise Bitcoin’deki beklenti bullish yönde! (Tersi de doğrudur.)

Eğer Coinbase primi 2 pozitifse Bitcoin’deki beklenti bullish yönde! (Tersi de doğrudur.)

Ki-Young Ju’nun hesaplamalarına göre Bitcoin 20K, 30K, 40K ve 50K’yı geçtikten sonra Coinbase primleri pozitifti. Ancak 60K’da bu değer negatife döndü. Bu bulgu da ayrıca değerlendirilmeli!

Bitcoin’deki $20K’lik zirve

Bitcoin yorum Büyük firmalar Bitcoin’de oyunu değiştirmeye hazılanıyor!

Bitcoin’deki $30K’lik zirve

Bitcoin yorum Büyük firmalar Bitcoin’de oyunu değiştirmeye hazılanıyor!

Bitcoin’deki $40K’lik zirve

Bitcoin yorum Büyük firmalar Bitcoin’de oyunu değiştirmeye hazılanıyor!

Bitcoin’deki $50K’lik zirve

Bitcoin yorum Büyük firmalar Bitcoin’de oyunu değiştirmeye hazılanıyor!

Bitcoin’deki $60K’lik zirve

Bitcoin yorum Büyük firmalar Bitcoin’de oyunu değiştirmeye hazılanıyor!

Bitcoin $60K’lık zirveyi görmesinin ardından Coinbase primi ilk kez negatife düştü. Acaba Bitcoin’de zirveyi gördük mü? Bitcoin boğa sezonu sona mı eriyor?

Ünlü analiste göre Bitcoin boğasının biteceği tarih!!

Kripto dünyasında BitBoy Crypto olarak tanınan Ben Armstrong, YouTube üzerinden 635 bin takipçisine Bitcoin boğa koşusu hakkında düşüncelerini aktardı.

Armstrong, Bitcoin’in mega koşusunun henüz tamamlanmadığını ancak, BTC sahiplerinin Bitcoin finaline hazırlıklı olmaları gerektiğini çünkü Bitcoin’in çok hızlı düşeceğini söylüyor.

2018’de sayısız insanın başına geldi… Portföyümün [adeta]tamamen yok edilmek için büyüdüğünü gözlerimle izledim. Neden? Çünkü o zamanlar piyasa psikolojisini anlamıyordum. En heyecanlı noktanızın tam da çöküş anı olduğunu anlamadım. Elinizdekileri satmayı en çok istemediğiniz o an, aslında çıkmanın akıllıca olduğu andır.

Ünlü analist, Bitcoin’in mevcut döngüyü tam olarak ne zaman tamamlayacağını bilmenin imkansız olduğunu kabul ederken, bunun iki haftalık bir süreçte olacağına inandığını ortaya koyuyor.

Bitcoin boğa trendinin ne zaman biteceğini biliyorum. Evet, tam olarak hangi gün olacağını söyleyemem ama trendin ne zaman bitmesi gerektiğini bilmemiz gerekir.

Bir veya iki hafta, öncesi ya da sonrası olabilir, ama Eylül ayının sonuna doğru, iki haftalık süre, çıkmayı tam olarak düşünmeniz gereken zamandır.

Armstrong, tahminini TradingView‘de veri üreten bir grup olan TradingShot tarafından oluşturulan bir grafik olan Golden Bull Cycle Ratio’dan aldığını söylüyor.

Grafik, gelecekteki boğa döngülerinin ne kadar süreceğini tahmin etmek için geçmişin Bitcoin boğa döngülerini kullanıyor.

İşte herkesin bilmek istediği tarih

Bitcoin yorum Büyük firmalar Bitcoin’de oyunu değiştirmeye hazılanıyor!
Bitboy Crypto

[Yukarıdaki grafikte] gördüğünüz gibi, önceki iki döngüde boğa koşusunun iki tarafı arasında, haftalık mumlarda, %51-%49 oranı söz konusu.

Boğa koşusunun %51’i, piyasanın dibinden, üretilen her 210,000 blokta bir gerçekleşen Bircoin halvinge kadar sürüyor. Sonra boğa koşusunun geri kalan %49’u, halvingten piyasanın zirvesine kadar sürüyor.

Bu tarihler üzerinde çalıştığınızda, 2020 halving tarihi olan 11 Mayıs’tan 504 gün sonra…. Bu da size tam olarak 28 Eylül tarihini verir.

Elbette tarihin kendini tekrar etmesine yönelik bir garanti yok. Armstrong, Bitcoin rallisinin henüz tamamlanmadığını ancak Eylül ayı sonunda Bitcoin’den çıkmayı düşünmemiz gerektiğini vurguluyor.

Canlı BTC fiyatı: $ 58,274.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Bitcoin fiyatı ne olur?

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi yakın vadede ciddi bir endişeye işaret ediyor. Bu endeks, hala 100 üzerinden 90’da yer alarak, piyasada “aşırı açgözlülük” olduğunu gösteriyor. Bu da düşüş riskin hala yüksek olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı için en kritik seviye neresi?

Şu an Bitcoin için en önemli seviye 50K seviyesi. Bu destek korunduğu sürece daralmadan bahsedemeyiz.

Bitcoin fiyatı yükselir mi?

Bitcoin’in, yeni bir ralli başlatması için $60K’yı tekrardan kırması gerekiyor.

Bitcoin neden bu kadar değerli?

Bitcoin, blockchain teknolojisi üzerine inşa edildi. Bir dizi ilkler ve özellikler ile kullanıcıya dahice bir para birimi sunuyor. Bitcoin, internet üzerinden para transferi için verimli ve şeffaf bir yol sunuyor. Merkezsiz bir ağ tarafından kontrol ediliyor ve böylece merkez bankası tarafından kontrol edilen fiat paraya bir alternatif sunuyor.

ATM nedir?

ATM (At the Money), bir opsiyonun kullanım fiyatının, varlığın cari piyasa fiyatı ile aynı olduğu durumu ifade eder. Eğer bir X varlığı, 11 dolardan işlem görüyorsa, X’in hem satış hem de alış opsiyonu ATM’de dir.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bakkt’ın Bitcoin Opsiyonlarında 12 Gündür Hareket Yok!

Coin Ajans

Dip bulundu mu? Bitcoin yeniden 7000 dolar üzerinde

Coin Ajans

Bu ülke Bitcoin’e yüzde 18’lik vergi getiriyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası