CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Büyük fonların en çok rağbet gösterdiği 10 kripto para

kripto para haber coinajans

PwC ve Elwood Varlık Yönetimi şirketlerinin son araştırmasına göre; kripto serbest yatırım fonları altındaki varlıklar 2019 yılında 2 milyar doları aşarak küresel olarak 2 kat değere ulaştı. Fonlarda Litecoin de ciddi şekilde ön plana çıktı.

Yapılan değerlendirmede, “Litecoin, piyasa değeri diğer altcoin’lerden daha küçük olmasına rağmen, fonlar tarafından en çok işlem gören altcoin’lerden biri oldu. Bu yorum, daha az ölçüde olacak şekilde Zcash (ZEC) ve Ethereum Classic (ETC) için de geçerlidir.” denildi.

Piyasa değerine göre 7. sırada olan Litecoin, 3. sırada olan ve en çok alınıp satılan altcoin’lerden olan XRP’yle birlikte bu konuda 3. sırayı paylaşıyor. Fon yöneticilerine  alıp sattıkları ilk 5 altcoin sorulduğunda ise yüzde 67’si ilk sırada Ether’i (ETH) gösterdi.

Araştırmanın sonuçlarına göre serbest yatırım fonları tarafından en çok alınıp satılan 10 kripto para şöyle:

  1. Bitcoin (BTC)
  2. Ether (ETH)
  3. XRP (XRP)
  4. Litecoin (LTC)
  5. Bitcoin Cash (BCH)
  6. EOS (EOS)
  7. Binance Coin (BNB)
  8. Tezos (XTZ)
  9. Bitcoin SV (BSV)
  10. Stellar Lumens (XLM)

Bu kripto paraların dağılımı ve tüm liste şöyle gösteriliyor:

Büyük fonların en çok rağbet gösterdiği 10 kripto para 1

Raporda ayrıca, kripto serbest yatırım fonları ve onların geleneksel piyasalardaki karşıtlarının kripto türevlerini de kullandıkları ifade edildi.

PwC’nin kripto para sorumlusu Henri Arslanian, yatırımcıların regülatörlerin düzenlemelerinden artık cesaret almaya başladıklarını belirtiyor. Arslanian, “Kripto serbest yatırım fonu sektöründeki son 12 ayda yaşanan değişiklikler, düzenlemelerin de netleşmesiyle, endüstrinin ne kadar hızlı kurumsallaştığının müthiş bir örneğidir.” dedi.

Deneyimli finans profesyonellerinin endüstri geliştikçe ve olgunlaştıkça kripto para alanına girmeye devam ettiğini söyleyen Arslanian, bunun sadece kurumsal yatırımcılara değil, düzenleyicilere de konfor sağladığını belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Litecoin (LTC), PayPal ile uykudan uyandı

Monero fiyat analizi: XMR için izlenecek kritik seviyeler

Bu Borsa, Kripto Para Sektörünün En Büyük Dolandırıcılığı Olarak Nitelendi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası