CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Büyük yatırım şirketi Pantera Capital’in %10,000’lik Bitcoin kazancı

kripto para haber coinajans

Kripto para alanındaki büyük yatırım şirketlerinden biri olan Pantera Capital’in 2013’ten beri faal olan Bitcoin fonu, 2018’de yüzde 75.6 kayıp yaşarken 2019’da ise yüzde 87.7’lik getiri sağladı.

CoinDesk tarafından paylaşılan verilere göre, son iki yıl Bitcoin fonunun getirisini 2017’deki yüzde 22 bin 321’lik zirveden yüzde 54 düşüşle yüzde 10 bin 161’ye sürükledi. Yine de fon, elit fonların tüm zamanlardaki getirisini yüzlerce kat aşıyor. Bu arada fon, 2017’den beri de Bitcoin Cash de bulunduruyor.

Pantera’nın Bitcoin dışında kripto para alanında farklı yatırımları da var. Şirketin yönetimi altındaki varlıkların 470 milyon dolar olduğu ifade ediliyor. Pasif Bitcoin fonu 110 milyon dolar, üç serbest fon 90 milyon dolar ve üç girişim fonu ise 270 milyon dolar değerinde. Pantera’nın girişim fonu kapsamında en önemli yatırımları arasında Bakkt ve kripto türev borsası ErisX bulunuyor.

Şirketin Ethereum (ETH), ZCash (ZCH) ve Ripple (XRP) gibi kripto paraları içeren kripto para fon, 2017’den 2019’a yüzde 73 değer kaybetti ve ICO fonu da yüzde 42.2 düşüş yaşadı. Pantera Capital’den bir yatırımcı, “ICO projelerinin çoğu, Bitcoin ile karşılaştırıldığında nispeten yenidir ve yeni olduklarından bu varlıkların yere sağlam basması zaman alabilir.” diyor.

Öte yandan Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, geçtiğimiz günlerde çarpıcı bir fiyat tahmini ile gündeme gelmişti. Morehead, yüzde 50’nin üzerinde bir ihtimalle Bitcoin’in 2021 yılının Ağustos ayına kadar yeni bir zirveye ulaşacağını ileri sürüyor. Morehead’e göre, piyasa değeri ile en büyük kripto para, 115 bin 212 dolar seviyesine kadar çıkabilir. Morehead, “Bazılarına bu fiyatın çok uçuk geldiğinin farkındayım. Ancak Bitcoin’in fiyatı 65 dolarken 5 bin dolara çıkacağını söylemek de çok saçmaydı. Sadece şunu söylüyorum: Bitcoin’in fiyatının yükselmesinin yüzde 50’den fazla ihtimali var. Hatta çok daha yükselmesi ihtimali daha yüksek.” şeklinde konuşuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Çabalar Sonuç Verdi: Google MetaMask’in Uygulamasını Yeniden Ekledi

Coin Ajans

MakerDAO’da 340 Milyon Dolarlık Güvenlik Açığı Mı Var?

Coin Ajans

Dijital banka Revolut gözünü Stellar’a dikti! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası