CoinAjans.com
Cardano Haberleri

Cardano DeFi alanına mı giriyor? TAKİP ET

cardano haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Haziran – Temmuz aylarında ciddi değer kazanan Cardano fiyatları, son iki hafta konsolidasyon sürecine girdi. Cardano DeFi ile çıkış arıyor.


Cardano DeFi ile piyasa payını arttırmayı planlıyor

Cardano (ADA) Shelley güncellemesinin etkisi ile geçtiğimiz ay ciddi değer kazandı. ADA/USD 2020 yılının rekorunu 26 Temmuz 2020’de 15.3 cent ile gördü. Shelley güncellemesinden sonra kısmi bir düzeltme yaşayan Cardano fiyatları, 14 cent’e kadar geriledi.

Shelley güncellemesinin ardından ADA fiyatları tekrardan değer kazanmaya başladı. ADA/USD paritesi yazının kaleme alındığı saatte 14.9 cent’ten işlem görüyor. Cardano, DeFi etkisi ile market payını arttırmayı planlıyor.

Cardano bu hafta sonu PoS sistemi ile ilk bloklarını kazmaya başlayacak. Shelley güncellemesi ile PoW sisteminin yükünden kurtulmaya başlayan Cardano blockchain ağı, POS ile daha hızlı ve güvenli bir ağ oluşturuyor. PoS sisteminin Cardano ekosistemine diğer katkısı ise staking sistemi. Cardano madencileri PoS sisteminde faaliyetlerine devam etmek için Cardano sistemine ADA coin depozito etmesi gerekecek. Hafta sonundan itibaren Cardano’nun PoS sistemine geçmesi, ADA/USD paritesinde yeni bir yükseliş dalgasının yaşanmasına neden olabilir.

koinmedya_brave

Cardano DeFi alanına da göz kırpıyor. PoS sistemi kapasitesini arttıran Cardano blockchain’i yeni akıllı sözleşmeler ve DeFi platformlarına ev sahipliği yapabilecek. DeFi platformlarını Cardano’nun kendisi geliştirebileceği gibi bağımsız geliştiriciler de Cardano ağı ile uyumlu DeFi ve dApps (blockchain tababnlı uygulama) geliştirebilir.

Cardano, 4 Ocak 2018’de 1.33 dolar ile tüm zamanların rekoruna imza attı. ADA/USD paritesi Mart 2020 krizinde ise 2 cent seviyesini gördü. Bu tarihten sonra ciddi bir ivme yakalayan ADA/USD paritesi, yazının kaleme alındığı saatte 15 cent’lik direnci kırmak için uğraşıyor. ADA, DeFi rüzgârını yakalayabilirse kısa sürede 20 cent’i görebilir.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Ethereum’un eski geliştiricilerinden. Cardano, Ethereum vizyonuna sahip ancak kapasitesi Ethereum’un oldukça altında. Bu durum Cardano’nun gelişme potansiyelinin yüksek olduğunu gösteriyor.

Cardano DeFi Cardano DeFi alanına mı giriyor?Kaynak

koinmedya_brave

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin hakimiyet oranının artması bazı altcoinleri tamamen yok edebilir TAKİP ET

Ethereum Classic ETC hard forku Phoenix Haziran ayında TAKİP ET

Araştırmalar, Bitcoin HODL etmenin trade etmeye göre daha kazançlı olduğunu gösteriyor TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası