CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

Cardano grafiği önemli bir kırılmanın eşiğinde olabilir

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Cardano grafiği Temmuz ayından bu yana pişirdiği yemeğin tadına bakmaya hazırlanıyor olabilir. Fiyat uzun süredir konsolide olduğu bölgeden çıkış yapma eğiliminde.


Cardano grafiği önemli bir eşikte

Cardano grafiği önemli bir kırılmanın eşiğinde görünüyor. Eğer işler yolunda giderse ADA coin büyük sıçramalar gerçekleştirebilir. Grafiklere yakından bakalım.

Öncelikle Cardano’nun manşetlerden inmediği Mart ayına geri dönelim. O dönemde Cardano piyasayı tek başına sırtlamış görünüyordu. Bitcoin dip yaptıktan sonra sessiz sakin yükselişine devam ederken altcoinlere alan açmıştı. Bu fırsattan istifade eden ADA coin Mart ayında büyük atılım yaptı.

Ters omuz baş formasyonunun sağ omuz belirdiğinde ADA coin yaklaşık 1200 satoshiydi. Boyun çizgisi 1350 satoshi, hedef noktası ise 1860 satoshi olarak belirlenmişti. Grafik bu seviyeleri birer birer yakaladı ve sonuca ulaştı. Mart ayının başında başlayan boğa koşusu sadece 1 ay içinde %50’den fazla kar bıraktı. Mart ayının sonlarına doğru kaleme aldığımız aşağıdaki makaleyi okumanızı öneriyoruz:

Ancak bahar ve yaz aylarında işler tersine döndü. Cardano 400 satoshi değerine kadar geriledi (9 Ağustos 2019). Sonrasında bu seviye 2 kere daha test edildi. Biri Eylül diğeri de Ekim ayında gerçekleşen bu testler desteği kıramadı. Fiyat aynı zaman aralığında direnç tarafında 530 satoshi ile sınırlandı. Şimdi bu direnci kırma zamanı!

Cardano grafiği

Grafiğe yakından bakarsak Cardano’nun bu bölgeden çıkış yapmaya hazırlandığını görebiliriz. Çıkış başarı ile gerçekleştirilebilirse kısa vadede %21.57 kâr bırakabilir. Bugün itibariyle son görünüm aşağıdaki şekilde:

Cardano grafiği

Bu yükselişin sürdürülebilir olması için ilk şart hacimli gerçekleşmesi. Günlük mum kapanışına henüz çok var. O yüzden hem günlük hacim verisi hem de günlük kapanış seviyesini gözlemlemek şart. Grafik eğer günlük kapanışını yeşil şeridin üzerinde yapmayı başarırsa önemli bir işaret olacak. Ayrıca hacim olarak da son 20 günlük hacim ortalaması geçilmişse ikinci doğrulamayı elde etmiş olacağız.

Cardano grafiğini sizler için yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Cardano hakkında daha fazlası için Tıklayın

İlgili Haberler

Tarihin en büyük hack saldırısında başrolde Bitcoin var TAKİP ET

Bitcoin Teknik Analizi: Bu 3 trend BTC’nin güçlü kırılma yapacağını gösteriyor TAKİP ET

Ripple boğaları fiyatı satış baskısından kurtarabilir mi?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası