CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Cardano kurucusundan dava sonrası Ripple açıklaması: XRP menkul kıymet değil ancak….

kripto para haber coinajans

Kripto Para Haber – Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple davasına ve ajansın XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğu iddiasına ağırlık veriyor.

Tokenların kategorizasyonu

Hoskinson, AMA videosunda, kripto varlıklarını düzenlemedeki sorunun bir kısmının tokenların dinamik ve kategorize edilmesinin zor olması olduğunu söylüyor.

“Kripto para birimleriyle ilgili sorun, her şeyi yapıp hiçbir şey yapmamalarıdır. Ve bazı günler menkul kıymet gibi görünüyorlar, bazı günler emtia gibi görünüyorlar, bazı günler para birimine benziyorlar ve bazı günler tamamen başka bir şeye benziyorlar. Birçok yönden kripto para birimleri finansın kök hücreleridir. Bir kök hücre bir süper hücre gibidir ve temelde bir kalp hücresi veya bir beyin hücresi veya benzeri olabilir.”

Menkul kıymet değil

XRP’nin sekiz yıllık tarihinin bu noktasında Hoskinson, ilk günlerinde durumu farklı olsa da, bunun bir menkul kıymet olduğuna inanmadığını söylüyor.

“Önceki ifadelerimde, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu düşünmediğimi söyledim ve bence şu anki hali, mevcut kullanımı ve ekosistemin sahip olduğu merkezsizlik seviyesi kesinlikle doğru. Ripple, kullanım ömrü boyunca bir noktada bir menkul kıymet mi idi? Adil bir tartışma yapılabileceğinden eminim. “

Dağıtılma şeklinde sorun olabilir

Hoskinson, dijital varlığın dağıtılma şeklinin bir sorun olup olmadığını sorguladığını söylüyor.

“XRP’nin en azından genel anlamda bir menkul kıymet olmadığına inanıyorum ve bu kök hücre argümanına geri dönüyorum. Kesinlikle menkul kıymet benzeri bir davranış var ve bu benim için derinden kafa karıştırıcı, örneğin akıllı sözleşmeler çağında neden gerçek bir şirketin bir tokenın dağıtımından sorumlu olacağı konusu sorunlu. Şimdi bu hiç mantıklı değil. Zaten var olan, işleyen bir ağınız varken bunu yapmak zorunda değilsiniz. Yani tek başına sorunlu, özellikle de saklama şirketi arasında bunu harcama konusunda takdir yetkisi varsa.”

Domino etkisi yaratmaz

Sonuç ne olursa olsun Hoskinson, XRP’nin nihayetinde bir menkul kıymet ilan etmesi durumunda kripto endüstrisi üzerinde bir domino etkisi olacağına inanmadığını söylüyor.

“Örneğin Ripple düşerse ve XRP alevler içinde yanarsa, bir şekilde tüm sektörün parçalanacağına ve her şeyin bir menkul kıymet olacağına inanmıyorum.”

dailyhodl


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

Maliye Bakanı Onayladı: Kripto Para Yasağı Kaldırıldı

Coin Ajans

Binance Launchpool bu üç koine destek ekledi – fiyat fırladı

Halka açık satış sonrası listelenen Atari’nin (ATRI) fiyatı hızla çakıldı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası