CoinAjans.com
Cardano Haberleri

Cardano Shelly testnetini 12 Kasım’da çıkarabilir

cardano haberleri coinajans
fairspin_koinmedya

Cardano ve Ethereum’un kurucularından Charles Hoskinson daha önce tam belli olmayan Cardano   Shelly testnetini 12 Kasım’a mı çekiyor?


Cardano Shelly testnetini ne zaman çıkaracak?

Charles Hoskinson daha önce net tarih vermezken bu sefer testnet takımının iyi bir ivme kazanarak bu işi 12 Kasım’da çözeceğini belirtti. Deadalus için kurulum programları da büyük ihtimalle 14 Kasım’da hazır olacak. Bu arada kavram kargaşasını ortadan kaldırmak için bir açıklama yapalım saygıdeğer okurlarım. Cardano Shelly testnetini harekete geçirirken Deadalus ismini belirledi yani iki isim de aynı testneti belirtiyor. Aynı zamanda Deadalus Cardano’nun güncellenmiş cüzdanı.

BKNZ:Cardano güncellenmiş Daedalus cüzdanını piyasaya sürdü

Hoskinson yeni Deadalus testnetinin nasıl kullanılacağı konusunda da bilgiler verdi. Özellikle yeni Shelly adreslerine vekalet verirken anahtar kelimelerin nasıl kullanılacağı detaylı olarak anlatıldı. Hoskinson diğer detayların ise video ve farklı yöntemlerle haftaya açıklanacağını belirtti.

Doğrulama aşaması ana bölümlere ayrıldı. Bunlar veri listesi adreslerinin yasallaşması, cüzdanlar, Yoroi adresleri, donanım birleştirme adresleri ve bunların anahtar kelimelerini kapsıyor. Bu adreslerin 12- 24 arası anahtar kelimeleri olacak . Hoskinson detaylı açıklamalarında şu hususlara yer verdi:

’14 Kasım’da yapacağımız şey aslında cüzdanlarda veya sıradan bir Deadalus adresinde 12 haneli anahtar kelimeleri alarak Deadalus’a girilecek. Böylece anahtar kelimelere erişebilmenizi mümkün hale getirebileceksiniz.’

Son doğrulama işlemi ise fonların veya borsaların kontrolündeki adresleri kapsıyor. Borsalar Cardano Shelly testnetini duyuracak ve yakın zamanda faaliyete geçeceğini bildirecek. Hoskinson takımlarının da aynı şeyleri borsalarla şu sıralar görüştüğünü belirtti.

Aslında bu yapılan bir veya iki haftalık bir deneme testneti. Burada amaç kullanıcıların karşılaşabileceği sorunlara karşı platforma daha geniş bir perspektif sunacak. Hoskinson deneme süresi dolunca yeni versiyonun devreye gireceğini belirtti. Cardano topluluğu da bu testneti Twitter’da şu şekilde belirtti:

‘Kuruluşumuz ve blockchain ağımız Cardano Shelly testnetini  çıkarmaya hazırlanıyor. Lütfen diğerlerinin sizden daha fazla avantajlı olabileceğini unutmayın. Lütfen birbirinize bilgilendirip bu sürece destek verin. ‘

Ayrıca Hoskinson kullanıcıların 12 haneli anhtar kelimelerini 12 Kasım’da alabileceğini belirterek var olan cüzdanlarını yenileyebileceğini belirtti.

BKNZ:Weiss Rating’ten Cardano ve Algorand projelerine övgü

Diğer Cardano haberleri

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin için iyimser olunabilir mi? TAKİP ET

Eski Coinbase CTO’sundan ilginç açıklama: Kripto para düzenlemeleri gerekli olan bir kötülüktür TAKİP ET

Bitcoin düşüşü başladı mı? Analistler ne diyor? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası