CoinAjans.com
Cardano Haberleri

Cardano stres testini başarı ile geçti

cardano haberleri coinajans
fairspin_koinmedya

Cardano PoS sistemine geçiş hazırlığı olarak gerçekleştirilen stres testini başarı ile geçti. 4 saat içerisinde 1 milyon adet ADA transferi başarı ile gerçekleşti.


Cardano stres testini geçti

Cardano, Shelly güncellemesi ile işlem onay sistemini PoW sisteminden PoS  yöntemine geçiriyor. Cardano bu önemli sistem değişiminde iki önemli hedefi var:

i- Blockchain ağındaki merkezi yapıyı kırarak merkeziyetsizliği arttırmak.

ii- Ethereum blockchain ağı ile uyumlu olmak.

Malum olduğu üzere Ethereum da PoS sistemine geçmeyi planlıyor. Kripto para üzerinden gerçekleşen işlemlerin kaydını ve onayını, madenciler gerçekleştiriyor ve karşılığında kripto para ödülü alıyorlar. PoS tipi madencilik, staking işlemini teşvik ediyor. Bu nedenle PoS sisteminde Ethereum ve Cardano madencileri, belli bir miktar ETH ve ADA sisteme stake etmeleri gerekiyor.

Lütfen Bkz: Binance Dapps işine mi giriyor?

PoS sistemine hazırlık için Cardano, sistemini test ediyor. Bugün yaklaşık 4 saat içerisinde 1 milyon adet ADA transferi başarılı biçimde gerçekleşti. Bu sayede Cardano, ADA blockchain’inin direncini yatırımcılarına göstermiş oldu.

Hackerlar, Ddos saldırısı benzeri siber saldırılarla kripto paraların blockchain ağını işlemez hale getirebiliyor. Cardano stres testi ile bu tip saldırılara karşı dirençli olduğunu da göstermiş oldu.

Lütfen Bkz: Ajanlıkla suçlanan Virgil Griffith Ethereum bağlantısı var mı?

Cardano yazının kaleme alındığı saatte 3,7 cent’ten işlem görüyor. Toplam piyasa değeri ise 973 milyon dolar. CoinMarketCap sıralamasında ise 11’inci sırada.

Kaynak

İlgili Haberler

Weiss Ratings: En kıymeti bilinmeyen kripto para Cardano

Coin Ajans

Vechain yatırımı yapmadan önce bu analizi okumalısınız TAKİP ET

DigiByte rehberi: DGB coin nedir, geleceği var mı? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası