CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Çarpıcı gerçek: Bitcoin düşmanı BTC’nin en etkili reklamını yapıyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Altın savunucusu ve Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, sosyal medya analiz platformu Lunarcrush’a göre Morgan Creek’ten Anthony Pompliano’nun altında en etkili ikinci Bitcoin figürü oldu.

Çarpıcı gerçek: Bitcoin düşmanı BTC’nin en etkili reklamını yapıyor 7

Bitcoin’in öncüsü ve podcaster’ı, beşinci sırada yer alan Max Keiser, Peter Schiff’i Bitcoin hakkındaki muhalif görüşleri nedeniyle sık sık eleştirdi.

Ancak Schiff, attığı tweetler ile 24 Aralık’tan bugüne kadar gösterdiği performansa göre ikinci sırada yer aldı. Lunarcrush verileri, Schiff’in tweetleri için 17.140 beğeni ve 30.384 katılım aldığını gösterdi:

Çarpıcı gerçek: Bitcoin düşmanı BTC’nin en etkili reklamını yapıyor 8

Dahası, Schiff Litecoin için de etkili oldu, ancak “BTC etkisi” LTC üzerindeki etkisinden çok daha büyük:

Çarpıcı gerçek: Bitcoin düşmanı BTC’nin en etkili reklamını yapıyor 9

Peter Schiff’in Bitcoin ile ilgili ısrarlı tweetleri sosyal medyada trollerin bile ilgisini çekti. Bazı Twitter kullanıcıları, Schiff’in aslında Bitcoin’i tercih ettiğini düşünüyor ve bunun yerine altın savunucusu gibi davrandığını vurguluyor.

30 Aralık’ta Schiff, bitcoin’i bir Piramit şeması olarak adlandırdı ve BTC sahiplerinin diğer kullanıcıları kripto satın almaya ikna etmek zorunda kaldığını söyledi. Başkan olduğu SchiffGold’a olan ilgisi nedeniyle kriptoya karşı önyargılı olmadığını da açıkladı. O sırada bir kullanıcı, Schiff’in Bitcoin hakkında herhangi bir BTC hodlerından daha fazla tweet attığını iddia etti.

Son zamanlarda, özellikle dijital varlık 30.000 $ işaretine doğru ilerlerken, Bitcoin’e özgü Twitter içeriğinde bir artış oldu. 27 Aralık itibarıyla, aşağıdaki resimde görülen Bitinfocharts verilerine göre 88.788 Bitcoin tweeti atılmış durumda

Çarpıcı gerçek: Bitcoin düşmanı BTC’nin en etkili reklamını yapıyor 10

Yazının yazıldığı sırada kripto fiyatı 29.013 dolarda. Bitcoin ile ilgili 47.000’den fazla tweet gönderildi. Ek olarak, BTC fiyatları son 24 saatte %7,0 arttı.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

3 Usta İsim, Bitcoin’in Sıradaki Hedefini Açıkladı!

Ünlü Trader Bitcoin İçin Korkutan Senaryoyu Açıkladı

Coin Ajans

Bitcoin Fiyatı Neden Yükseldi? İşte 5 Temel Neden

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası