CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Çekimleri kapatan kripto para borsası: DWQ alırsan paranı veririm

kripto para haber coinajans

Singapur merkezli kripto para borsası DragonEx, 21 Ekim’de yaptığı açıklamada, para çekmeyi durdurduğunu bildirmişti. Borsa, OKEx’in para çekme işlemlerini durdurmasının yarattığı güven krizinden sonra kullanıcıların platformdan toplu olarak para çekmeye başladığını ve bunun da hizmeti derinden etkilediğini bildirmişti.

Bunun üzerine DragonEx, yaklaşık 20 gündür kullanıcılarının para çekmesine izin vermiyordu. Aynı zamanda para yatırma işlemleri de askıya alınmıştı. Şirket, borsanın platformda bu işlemleri tekrar etkinleştirmek için bir yeniden yapılanma planı üzerinde çalıştığını belirtmişti. Hatta açıklamada, platformun tamamen kapanmasının bile söz konusu olabileceği ifade edilmişti.

Bu açıklamanın ardından DragonEx’ten ikinci bir açıklama geldi.

DragonEx, önceki gün yaptığı açıklamada, platformdan para çekimine izin vermeyi sağlayan geçici bir plan sundu.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Finansman süresindeki belirsizlik nedeniyle ve kullanıcılarımız için bekleme süresini kısaltmak amacıyla platformumuz, para yatırma ve çekme işlemlerini kademeli olarak sağlamak için geçici bir plan devreye sokma kararı aldı”

DWQ token’lı çözüm

Duyuruya göre kullanıcılar, para çekebilmek için DWQ token (DragonEx Withdraw Quota) elde etmek zorundalar. Burada 1 DWQ token’ı 1 USDT değerinde olacak. Borsa müşterileri DWQ token’ını trade, ipotek etme ya da yatırma işlemleriyle alabilecekler. Kullanıcılar, bakiyelerindeki DWQ miktarı kadar para çekebilecekler. Borsa ayrıca, 15 Kasım tarihinden itibaren DWQ/USDT işlem çiftinin de açılacağını ve bu sayede kullanıcıların daha kolay şekilde DWQ token’ına ulaşabileceği bilgisini verdi.

Borsa yetkilileri, DWQ token’ına ihtiyaç olmadan düzenli çekim işlemlerinin de ilerleyen dönemde başlayabileceğini ve bu durumun ardından tüm DWQ token’larının yok edileceğini aktardı.

DragonEx borsası 24 Mart 2019 tarihinde de siber saldırıya uğramış ve platformdan sayısı bilinmeyen ama değeri o dönem yaklaşık 8.8 milyon dolar olan kripto para fonları çalınmıştı. Bu kripto paraların hala kayıp olduğu iddia ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Lider Bitcoin borsası Binance bakıma giriyor

Akıbeti hâlâ bilinmiyor: 444,000 BTC’lik kayıp para nerede?

Blockchain teknolojisine dair her şey Crypto Camp Turkey’de ele alınacak

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası