CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Cesaretiniz var mı Chainlink shortlamaya? TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

2020 yılının en başarılı kripto parası hiç şüphesiz Chainlink. Bu aşamadan sonra Chainlink short pozisyonu mu yoksa long pozisyon mu almak gerekiyor?


Chainlink short pozisyonu mantıklı bir tercih mi?

2020 yılına 1.80 dolarla giren Chainlink Şubat ayında 4.95 doları görerek tüm zamanların rekorunu (ATH) kırdı. Araya Korona Salgının girmesinin etkisi ile Chainlink fiyatlarındaki boğa sezonu kesintiye uğradı. Korona Salgınının etkilerini kısa sürede telafi eden Chainlink, Temmuz ayına girdikten sonra tam anlamıyla roketlemeye başladı ve üst üste ATH’sini güncelledi. CoinMarketCap verilerine göre Chainlink, 16 Temmuz 2020’de (3 gün önce) 8.80 dolarla tüm zamanların rekorunu kırdı. Chainlink’in bu tarihteki zirve değeri 2020’nin ilk günkü fiyatından 4,88 kat daha fazlaydı.

Yüksek performans gösteren kripto paralara yatırım yapmakta geciken yatırımcıların temel çelişkisi şu yönde oluyor: “Acaba geç mi kaldık?” Bu aşamada Chainlink alan yatırımcılardaki temel çelişki de “Chainlink’leri elimden çıkarma zamanı geldi mi?

Bu sorulara yüzde yüz olmasa da teknik analizler cevap vermeye çalışıyor. Bitcoinist’te yayınlanan bir analiz, Tom Demark Dizisinden hareketle Chainlink fiyatları hakkında projeksiyonda bulunmaya çalışıyor. Tom Demark Dizisine göre 9 ve 13’üncü mumlar satış sinyali veriyor. Chainlink’te tam bu satış mumu aşamasında.

koinmedya_brave

Chainlink short Cesaretiniz var mı Chainlink shortlamaya?

Chainlink hakkında öne çıkan diğer analizi ise Josh Olszewicz paylaştı. Olszewicz, Chainlink RSI değerlerinden hareketle Chainlink fiyatlarında yaşanacak olası bir güçlü düzeltmeye dikkat çekiyor.

Chainlink short Cesaretiniz var mı Chainlink shortlamaya?

Yukarıdaki grafikte haftalık Chainlink fiyatlarını ve stokastik RSI değerlerini görüyoruz. Chainlink RSI değerleri kritik seviye olan 80’i geçerek 99’a kadar yükseldi. Yani Link’in RSI değerleri aşırı alım bölgesinde ve trend değişim sinyalı veriyor.

koinmedya_brave

Geçmiş dönemlerde Chainlink RSI değerleri aşırı alım bölgesine girdiğinde fiyatlar nasıl tepki gösterdi?

Bu sorunun cevabını yukarıdaki grafikte görüyoruz. Günümüzde RSI değerlerinin aşırı alım bölgesine girdiği gibi geçmiş dönemlerde de 3 kez aşırı alım bölgesine girdi ve fiyatlarda ciddi düzeltme yaşandı.

Chainlink yatırımcıları yukarıdaki göstergelerden hareketle en azından stop loss özelliğini kullanması gerekiyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

BitMEX CEO’su, YFI için 100,000 dolar tahminine sıkı sıkıya sarılıyor

27 Nisan Ethereum analizi: ETH için teknik göstergeler ne diyor?

Ripple 200 Milyon Dolar Yatırım Aldı, XRP Fiyatı Harekete Geçti

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası