CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Chainalysis: Dikkat Edin! Bu Bitcoin Borsası Yüksek Risk Taşıyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – ABD hükümetinin dev Bitcoin borsası BitMEX’e yönelik suçlamalarının ardından Chainalysis, müşterilerine BitMEX’in “yüksek riskli” bir borsa olduğunu bildirdi. BitMEX’ten gelecek ve geçmiş aktarımlar artık Chainalysis’in izleme sistemlerinde uyarıları tetikleyecek.

Chainalysis, BitMEX’in “yüksek riskli” bir borsa olduğunu bildirdi

Ünlü kripto para araştırma firması Chainalysis, vadeli işlem borsası BitMEX‘i “yüksek riskli” bir borsa olarak etiketledi. 5 Ekim’de Chainalysis, devlet kurumları, bankalar ve borsaları içeren müşterileriyle iletişime geçerek onlara BitMEX’i 13 Ekim’den itibaren “yüksek riskli bir borsa” olarak değerlendireceğini bildirdi. Şirketin KYT adı verilen işlem izleme aracını kullananlar, artık hem gelecek hem de geçmiş transferleri için BitMEX uyarıları alacaklar.

1 Ekim ve sonrasında gerçekleşen tüm transferler yüksek risk grubunda kabul edilecek. Uyumluluk ekibi hem eski hem de gelecekteki transferlere bakarak kullanıcılarımızı uyaracak. Binlerce eski işlem olmasından ötürü bu işlemi karmaşa çıkmaması için bölüm bölüm yapmakta fayda görüyoruz.

Onları itibar riskinden ve diğer ilişkili risklerden korumak için genel bir kural olarak, bir kuruluşa karşı cezai suçlamalar getirilmişse onu yüksek riskli olarak kabul ediyoruz.

Londra merkezli bir kripto para borsası olan LMAX Group’un CEO’su David Mercer, bu durumun  “zincirleme bir etkiye” sahip olacağına inandığını söyledi. David Mercer konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Orada ticaret yapmaya devam etmek isteyen önemli bir kurum göremiyorum.

BitMEX’in Bitcoin türevleri piyasasındaki açık pozisyonların, CFTC’nin soruşturmasından bir gün sonra 2 Ekim’e kadar %16 düştüğünü gösteriyor. BitMEX’in ana şirketi olan HDR Global Trading Limited’in bir sözcüsü, suçlamaları ‘sert’ olarak nitelendirdi ve hükümetin iddialarına karşı kendilerini savunma sözü verdi. Bir BitMEX sözcüsü, konuya yönelik şunları söyledi:

Bunun farkındayız ve Chainalysis ile görüşmeler içindeyiz. Bu arada, BitMEX platformu için her zamanki gibi işlemler devam ediyor. Tüm fonlar güvende ve para çekme işlemleri normal şekilde işleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Milyoner Bitcoin Balinası, BTC Öngörüsüyle Şaşırttı

Coin Ajans

Bitcoin’de 2017’den Beri Görülmeyen Balina Yükselişi! Bu Neyin Habercisi?

Coin Ajans

Bitcoin Alan Milyarderlerin Listesi Büyüyor! Sıradaki Warren Buffett Mi?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası