CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Chainlink (LINK) adres sayısı ilk 6 ayda yüzde kaç artış gösterdi? TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg

Kripto para piyasalarının en popüler altcoinlerinden Link için güncel Chainlink teknik analizi, Link/USD paritesi ve Chainlink fiyat grafiği için lütfen haberimizin içeriğine bakınız.


26.06.2020 (Cuma) tarihli Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Chainlink 23 Haziran’da (3 gün önce) 4.95 doları görerek tüm zamanların rekorunu tazeledi. Yazının kaleme alındığı saatte 4.70 doların üstünde tutunan Chainlink, 5 doları kırmak için hazır bekliyor. Kripto para piyasalarında son  günlerde yaşanan düzeltme Chainlink boğalarını şimdilik standby durumuna geçirdi.

Son birkaç günde yaşanan düzeltmede altcoinlerdeki değer kaybı ile kıyaslandığında Link’deki değer kaybı nispeten daha düşük. Tezos’taki yüksek kayıplar nedeniyle toplam piyasa değeri açısından Chainlink ile Tezos arasındaki fark 170 milyon dolara kadar geriledi. Link kısa süre içerisinde Tezos’u tahtından edebilir.

Link/USD paritesi

Aşağıda canlı Chainlink fiyat grafiği ve güncel Link/USD paritesi veriliyor.

koinmedya_brave

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Glassnode ve Santiment Chainlink üzerinde önemli analizler gerçekleştirdi. Bu haberimizde Chainlink hakkında hazırlanan grafiklere göz atacağız.

2020’nin ilk gününe kıyasla Chainlink sahibi hesap sayısı ikiye katladı. Yani yılın ilk 6 ayında Link adres sayısı iki kat artarak 160 bine ulaştı. Adres sayısındaki artış Link’e yönelik canlı ilgiyi yansıtıyor.

Güncel Chainlink (LINK) Teknik AnaliziDiğer dikkat çeken veri ise balinaların Chainlink biriktirmesi: 100 bin ila 1 milyon arasında Chainlink sahibi olan hesap sayısında da gözle görülür artışlar dikkat çekiyor.

koinmedya_brave

Güncel Chainlink (LINK) Teknik AnaliziAyrıca mevcut Chainlink adreslerinin sadece %2.65’i günlük işlemlerde aktif gözüküyor. Bu oran bizlere Chainlink yatırımcılarının çoğunlukla uzun pozisyon aldıklarını gösteriyor.

Kaynak

24.06.2020 (Çarşamba) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink mükemmel bir performans göstererek tüm zamanların rekoru olan 4.95 dolarlık seviyeyi tekrardan gördü. Bu seviyeden gördüğü ret sonrası fiyatlar, 4.50 dolar bandına kadar geriledi. Son günlerde Chainlink ekosisteminden gelen olumlu haberler fiyatlarda yeni bir deparın yaşanmasına neden oldu.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Güncel Chainlink (LINK) Teknik Analizi

Link/USD paritesi

Çarşamba günü Link/USD paritesi 4.60 doların üstünde işlem gördü.

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Chainlink fiyatlarında 4 gün üst üste yaşanan fiyat artışları Stokastik RSI değerlerinin de artışa geçmesine yol açtı ve RSI değerleri aşırı alım bölgesine girdi.

Güncel Chainlink (LINK) Teknik Analizi

22.06.2020 tarihli (iki gün önce) Chainlink teknik analizinde Link fiyatlarındaki artışa Stoch değerleri gölge düşürüyor açıklamasında bulunmuştuk. Zira bugün Link fiyatlarında trend değişimi yaşandı ve fiyatlar 4.95 dolar seviyesinden 4.50 bandına kadar geriledi.

Son günlerde DeFi platformunun yıldızı göz kamaştırıyor. DeFi platformları Chainlink blockchain’i ile entegre hale geliyor. Bu açılımlar Chainlink fiyatlarında yeni bir deparın yaşanmasına neden olabilir.

Şimdi Chainlink boğalarına düşen görev ise Link/USD paritesini 4.50 doların üstünde tutmak.

Kaynak

23.06.2020 (Salı) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink fiyatları bugün tam anlamıyla uçuşa geçti. Dün Chainlink-Ontology anlaşması ile ısınma turlarını gerçekleştiren Chainlink için bomba haber bugün geldi. Çin’in resmi blockchain ağı, Chainlink’in oracle hizmetlerinden faydalanacağını açıkladı.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bu haber Chainlink için muhteşen bir gelişmeydi ve fiyatlarda yüzde 10’a yakın değer artışı yaşanıyor.

Link/USD paritesi

Link/USD paritesi Salı günü 4.95 doları test etti. 

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Chainlink yazının kaleme alındığı saatte 4.8 dolardan işlem görüyor. Link/USD paritesi gün içerisinde 4.90 doları buldu ve tüm zamanların rekorunu egale etmeye şunun şurasında 5 cent kaldı. Bitcoin, Ethereum ve Ripple’a nasip olmayan Chainlink’e nasip olmak üzere ve yakın zamanda kuvvetme muhtemel Link, tüm zamanların rekorunu egale edecek.

Bitcoin Ocak 2018’de 20 bin dolarla yine aynı dönemde Ethereum 1,430 dolarla tüm zamanlarını rekoruna imza atmıştı. İki kripto para da bu seviyeden oldukça uzak. Chainlink ise sadece 5 cent uzağında.

Güncel Chainlink (LINK) Teknik Analizi

Kaynak

22.06.2020 (Pazartesi) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink yaklaşık %5’lik prim artışı ile 4.40 dolarlık direncinin üstüne çıktı. Link fiyatlarındaki artışta Ontoloji ve Link arasında ortaklığın etkili olduğu düşünülüyor. Ontology (ONT) artık Chainlink’in oracle altyapısını kullanacak.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Link/USD paritesi

Link/USD paritesi haftanın ilk gününde 4.50 dolara kadar çıktı.

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Link’teki değer artışı ile fiyatlar, Bollinger Bandları trendinin üstüne çıktı ve 4.6 dolarlık direnç seviyesine doğru hareket ediyor. Bugünkü alım baskısı Link fiyatlarını 10 Haziran’daki değerine ulaştırdı.

chainlink teknik analizi Chainlink (LINK) adres sayısı ilk 6 ayda yüzde kaç artış gösterdi?

Link spot fiyatları 21 günlük hareketli ortalama seviyesinin üstüne çıktı. İlk destek seviyesi ise 50 günlük hareketli ortalama seviyesine denk gelen 4 dolarda oluşuyor. Sonraki destek seviyesi ise 100 MA’da (3.45 dolar) beliriyor.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi

Teknik anlamda Chainlink boğa görünümü üzerine gölge düşüren faktör Stoch değerleri. Stoch değerleri 80’i geçerek aşırı alım bölgesine girdi.

Kaynak

Eski tarihli Chainlink teknik analizleri

21.06.2020 (Pazar) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink 4 doların üstünde tutunuyor ama 4.2 doların üstüne çıkacak alım baskısından da yoksun. CoinMarketCap’te 13’üncü sırada işlem gören Link, yeni rakiplerle karşılaşıyor. Compound, Crypto.com Coin ve UNUS SED LEO gibi kripto paralar Top 20’nin yeni sakinlerinden ve Chainlink’e ister istemez rakip oluyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Link/USD paritesi

Link/USD paritesi haftayı 4.2 dolar bandında kapattı. 

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Bugün Jude Lopez’in Chainlink teknik analizine göz atıyoruz. Lopez’e göre Chainlink’in uzun vadeli görünümü pozitif ama alım baskısı zayıflıyor. Link için direnç seviyesi 4.4 dolar seviyesinde oluşuyor.

Chainlink (LINK) Teknik AnaliziEMA şeritleri şu anda cari fiyatların altında seyrediyor. Muhtemelen Link fiyatları için destek seviyesini belirtiyor. MACD grafiği ise sıfırın altına geriliyor. Bu açıdan Link’te düşen alım baskısını yansıtıyor.

Dünya Ekonomi Forumu geçtiğimiz günlerde sağlık, tarım ve birçok alanda gelecek vaat eden 100 teknolojisi listesini yayınladı. Listede Chainlink oracle hizmetleri de var. Her ne kadar Chainlink fiyatlarında kısmi bir durağanlık yaşansa da Link, önemli blockchain projelerinin ilk sıralarında yer alıyor.

Kaynak

20.06.2020 (Cumartesi) tarihli Chainlink teknik analizi

Singapur merkezli kripto para borsası Delta; Ethereum ve Bitcoin’den sonra yeni kripto paralar üzerinden türev ürünler sunmaya hazırlanıyor. Bu yeni kripto paralar içerisinde Chainlink de var. Türev ürünler sayesinde Chainlink talebinde bir artış beklenebilir.  

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Chainlink, 15 Haziran’da 4 dolarlık destek seviyesini kaybederek 3.7 doların altına geriledi ama kısa sürede 4 doların üstüne tekrardan çıktı.

Link/USD paritesi

Link/USD paritesi Cumartesi günü 4.2 doların altına geriledi. 

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Bollinger Bandlarından hareketle Chainlink için direnç seviyesinin 4.6 dolar seviyesinde oluştuğu gözleniyor. Link, 4.6 dolarlık direnci 2 Haziran’da test etmişti. Link için destek hattı ise 3.85 dolarda oluşuyor.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi

Chainlink fiyatları 100 ve 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesinin üstünde işlem görüyor. Mayıs ayının ortasından beri 50 MA, 100MA’nın üstünde hareket ediyor. 50 MA, 100 MA’nın üstünde olması uzun vadeli trendin pozitif olduğunu gösteriyor.

Aşağıdaki grafikte MACD ve Stock değerlerindeki değişimi de görüyoruz.  Stock değerleri aşırı alım bölgesinden uzakta ve fiyatlar rahatlıkla 4.5 dolar seviyesine çıkabilir. Ancak MACD değerleri Chainlink’te güçlü bir alım baskısının olmadığını gösteriyor.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi

 Kaynak

14.06.2020 (Pazar) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink 4 doların üstündeki zayıf konumunu devam ettiriyor ve her an 4 dolarlık desteği kaybedebilir. Chainlink’in Mayıs ayı desteği olan 3.8 dolar bandına gerileme olasılığı güçleniyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Link/USD paritesi

Link/USD paritesi Pazar günü 4 doların üstünde kalmak için mücadele verdi.

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Aşağıda Aakash Athawasya’nın saatlik Chainlink analizini görüyor. Fiyatlar üçgen formasyonunun uç sınırında sıkışıyor. Fiyatlarda bu sıkışıklığın ardından genelde ciddi dalgalanmalar gözlenebiliyor. MACD değerleri ise zayıf alım baskısı ile yönünü negatif trende çevirmiş durumda.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi

Ünlü DEFI platformu Kyber Network (KNC) ile Chainlink arasında gerçekleşen veri paylaşımı anlaşması, Link fiyatlarının yukarıdaki üçgeni üst sınırdan kırmasına yardımcı olabilir. Zira diğer DEFI platformları da Chainlink oracle hizmetlerinden destek almak için sırada bekliyor.

Diğer önemli DEFI platformu AVA ve Tezos yakın zamanda Chainlink oracle hizmetlerinden destek aldığını açıkladı. Ancak oracle teknolojisi sektörüne Coinbase gibi güçlü aktörlerin de girmeye hazırlandığını açıklamakta yarar var. Yani Chainlink’in tekeli kırılıyor.

Kaynak

13.06.2020 (Cumartesi) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink, Haziran ayının ilk günlerinde yakaladığı olumlu rüzgarın etkisini kaybetmeye başladı. 4 dolar bandına kadar geriledi. Chainlink, 2 Haziran tarihinde 4.6 dolar seviyesine kadar çıkarak yeni bir ATH hakkında boğalara ümit verdi.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Link/USD paritesi

Chainlink fiyatı 4 dolar bandında hareket ediyor. 

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Bugün J. Mathew George Chainlink teknik analizine göz atıyoruz. Mathew, son fiyat düşüşlerine rağmen Chainlink’in 2020’nin ilk gününe kıyasla %130 daha değerli olduğunu belirtiyor.

Bitcoin’deki fiyat düşüşlerine Chainlink de benzer şekilde tepki gösterdi. Chainlink’deki son fiyat hareketleri ile Bollinger Band’ları aralığı artış gösteriyor.

chainlink teknik analizi Chainlink (LINK) adres sayısı ilk 6 ayda yüzde kaç artış gösterdi?

Link’deki değer kaybı ile yükseliş görünümü tekrardan durağanlığa dönüşüyor. Chaikin Money Flow değerleri Link fiyatlarındaki durağanlığı yansıtıyor ve sıfır seviyesinde hareket ediyor. Buna rağmen uzun vadede Chainlink’e yönelik algı oldukça pozitif. Weiss Rating geçtiğimiz günlerde Link’in adını açıkça zikrederek yatırıma değer kripto para olarak sundu.

Kaynak

10.06.2020 (Çarşamba) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink’in oracle hizmetlerine güçlü rakipler geliyor. Binance ve Sequoia Capital bu sektöre girerek oracle altyapısı oluşturmayı planlıyor. Chainlink oracle altyapısı ile reel ekonomideki verileri blockchain sistemine aktarıyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Link/USD paritesi

Link/USD paritesi Çarşamba gününü 4.40 doların üstünde kapattı. 

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Josh Olszewicz’in Chainlink teknik analizine göz atıyoruz.

Link/USD paritesi Mart ayının ortasından beri düzenli biçimde yükseliş trendini devam ettiriyor. Hatta Chainlink fiyatlarında Nisan ayının sonuna doğru Golden Cross gerçekleşerek yatırımcılarına boğa sezonunda olduğunu gösterdi.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi

Grafiğin alt bölmesinde RSI değerlerini görüyoruz. RSI’ın aşırı alım bölgesinden uzaklaşması trend değişiminin yaşanmayacağı konusunda umut veriyor.

Yukarıdaki grafikte çorbadaki tek sinek ise düşen Chainlink işlem hacmi. Link işlem hacmi düzenli biçimde düşüyor. Bu durum boğaların yorulduğuna dair bir işaret olarak okunabilir.

Olszewicz fiyatlarda kısmi bir düzeltme yaşansa da Chainlink fiyatlarının 2020’nin sonuna doğru 1.618’lik Fib değerini yani 6 doların üstünü göreceğini düşünüyor.

Kaynak

08.06.2020 (Pazartesi) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink geçtiğimiz hafta 4.25-4.60 dolarlık koridor içerisinde dalgalandı. Yazının kaleme alındığı saatte 4.35 dolardan işlem görüyor. Mevcut hali ile Chainlink, rekor değerinin sadece 60 cent uzağında. Kısa sürede Link, yeni bir ATH’ye ulaşabilir.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Chainlink oracle hizmeti sayesinde reel dünya ile blockchain dünyasını birleştiriyor. Chainlink’in bu teknolojisi birçok firma tarafından talep görüyor. Aşağıda Chainlink oracle hizmetinden destek alan firmaları görüyoruz.  

Chainlink (LINK) Teknik Analizi, Link Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Link/USD paritesi

Chainlink Pazartesi gününü 4.40 doların üstünde kapattı. 

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Rakesh Upadhyay’ın güncel uzun ve kısa vadeli Chainlink teknik analizine göz atıyoruz.

Chainlink Mart ayından beri düzenli biçimde fiyatlarını arttırıyor. Geçtiğimiz hafta başında 4.60 dolar seviyesinden ret yiyen fiyatlarda kısmi bir düzeltme yaşansa da Chainlink yeni direnç testi için moment topluyor.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi, Link Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği Günlük fiyatlar 10 dönemlik hareketli ortalama seviyesi ile kısa dönemli negatif trend (sarı grafik) arasında sıkıştı. Eğer fiyatlar 10 MA’lık desteği kaybederse 4.11 dolara kadar gerileyebilir.

Aşağıdaki grafikte ise 4 saatlik ortalama fiyatlardaki değişimi görüyoruz. Fiyatların 4 saatlik grafikte de görünümü pozitif. RSI değerleri aşırı satım bölgesine yaklaşıyor olması yeni bir pump’ın habercisi olarak okunabilir.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi, Link Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği Kaynak

04.06.2020 (Perşembe) tarihli Chainlink teknik analizi

Mayıs ayı boyunca genelde 3.8 dolar bandında seyreden Chainlink, 2 Haziran tarihinde 4.60 dolar bandına kadar yükseldi. Yazının kaleme alındığı saatte ise 4.40 doların üstünde işlem görüyor. Mayıs ayındaki direnç seviyesi olan 4 doları güçlü biçimde delen Link, yatırımcılarına yeni bir ATH için ümit veriyor.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Link/USD paritesi

Link/USD paritesi Perşembe gününü 4.40 doların üstünde kapattı.

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Haziran ayının ilk günlerinde Emin Gün Sirer ve Kevin Sekniqi tarafından kurulan AVA blockchain’inin veri akışı için Chainlink ile entegre hale geldiği duyuruldu. Son günlerde Tezos ve AVA gibi birçok platform Chainlink’ten altyapı hizmeti aldığını açıkladı. Bu tür iş ortaklıklarının piyasaya duyurulmasının ardından Link fiyatları kalkışa geçti.   

Aşağıda Chainlink teknik analizini görüyoruz.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi, Link Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Spot fiyatlar yaklaşık bir haftadır Bollinger Bandlarının üst seviyesinde hareket ediyor. Link/USD paritesinin direnç hattında seyretmesi bir düzeltmenin habercisi olarak okunabilir.

Aşağıdaki grafikte ise Chainlink günlük fiyatları için hesaplanan MACD ve Stokastik Osilatörünü görüyoruz. MACD değerleri fiyatlarla beraber paralel bir artış sergiliyor. Fakat Stoch değerler trend değişimi bölgesinde.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi, Link Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

ChainLink, yeni bir ATH öncesi 4 dolara doğru bir düzeltme yaşayabilir. 

Kaynak

30.05.2020 (Cumartesi) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink tekrardan 4 doların üstüne çıktı ve 10 Mart’tan beri en yüksek değerine ulaştı. Bu sayede Link, Korona Salgının neden olduğu kayıplarını tamamen giderdi. Chainlink, Mayıs ayı içerisinde 4’üncü kez 4 dolarlık direnci kırdı. Umarız bu sefer 4 doların üstünde tutunabilir.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Link/USD paritesi

Chainlink Mayıs ayını 4 doların üstünde kapattı.

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Chainlink teknik analizi için ilk olarak Bollinger Bandlarına (BB) göz atıyoruz. Fiyatlar günlük Link/USD paritesinden elde edildi. Chainlink BB’nin üst sınırına denk gelen 4.15 dolarlık direnç seviyesi ile mücadele ediyor. BB’ye göre destek seviyesi ise 3.6 dolar bandında oluşuyor.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi

Fiyatlar 100 ve 50 dönemlik hareketli ortalama (MA) seviyesinin üstünde hareket ediyor. Ayrıca 18 Mayıs’ta 50 MA, 100 MA’yı keserek üste çıktı. Chainlink fiyatlarında uzun vadede yükselen trend devam ediyor.

MACD, değerleri uzun süredir yatay seyrediyor. Eğer ilerleyen süreçte fiyatlar 4 doların üstünde tutunursa MACD grafiğinin pozitif trende döndüğüne şahit olacağız.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi

Ancak Stoch osilatörü trend değişim bölgesini ihlal etti. Fiyatlarda hafif bir düzeltmeye şahit olabiliriz.

Kaynak

28.05.2020 (Perşembe) tarihli Chainlink teknik analizi

Kripto paraların son 1 yıllık performansına baktığımızda şüphesiz en iyi performans sergileyen kripto paraların başında Chainlink geliyor. Geçen yılın Mayıs ayında Chainlink fiyatları yaklaşık 1 dolar civarında işlem görüyordu. Şimdi ise Link dolar karşısında neredeyse 4 kat daha değerli ve 3.8 doların üstünde işlem görüyor.

Son aylarda Chainlink, Tezos ve Kadena gibi projelerle iş ortaklıkları geliştiriyor. Link blockchain’i bu projelerle reel ekonomiden güvenli biçimde veri aktarım hizmeti sunuyor. Bu açılımların fiyatlarda yeni bir boğa koşusu başlatma ihtimali var.

Link/USD paritesi

Link/USD paritesi Perşembe gününü 4 dolar bandında kapattı. 

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Bugün Link/BTC paritesindeki değişimleri analiz ediyoruz. Chainlink, 2019 yılının ikinci yarısından beri Bitcoin karşısında ciddi değer kazanıyor. Aşağıdaki grafikte haftalık Link/BTC paritesindeki değişimi görüyoruz. Link/BTC paritesinin yükselen koridor içerisindeki hareketi dikkat çekiyor. 

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/BTC paritesiLink/BTC paritesi bu koridor içerisinde hareketine devam ederse uzun vadede Chainlink, 0.00055 BTC’lik (5 dolar) seviyeyi test edebilir.

Aşağıdaki grafikte ise Link/BTC paritesindeki günlük değişimi görüyoruz. Fiyatlarda son ay içerisinde çift dip formu (W formu) dikkat çekiyor. Orta vadede fiyatların yukarıdaki grafikte belirtilen direnç alanına çıkması bekleniyor.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/btc paritesiUzun ve orta vadede Chainlink/BTC paritesinin yükselen trend sergileyeceğini bekleyebiliriz. 

Kaynak

26.05.2020 (Salı) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink Mayıs ayı içerisinde 3 kez 4 doların üstünü gördü ancak 4 doların üstünde tutunacak momente henüz ulaşamadı. Yazının kaleme alındığı saatte Link/USD paritesi 3.8 doların etrafında konsolide oluyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Link/USD paritesi

Link/USD paritesi Salı gününü 3.8 doların üstünde kapattı. 

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Bugünkü haberimizde Michael Fasogbon’un Chainlink teknik analizine göz atıyoruz. Fasogbon’a göre Chainlink için kritik değerler şu şekilde oluşuyor:

Direnç seviyeleri: $4.3, $4.5 ve $4.9

Destek seviyeleri: $3.3, $3, $2.52

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Chainlink fiyatları Mart ayının ortasından beri devam eden yükselen koridorun dışına çıkmaya başladı. Bu açıdan değerlendirildiğinde Fasogbon’a göre Link fiyatlarında yükselen trend değişim gösterebilir. Ancak uzun vadeli trendin negatife dönüşeceğini iddia etmek için henüz erken. Chainlink’in hala 3.8 dolar civarında bulunması, yeni bir 4 dolarlık direnç testi ihtimalini güçlü biçimde masada tutuyor.

Bu arada Glassnode, Chainlink ile ilgili önemli bir veriyi paylaştı. Bu veriye göre kripto para borsaları cüzdanlarından tutulan Link miktarı azalıyor. Borsalarda tutulan Chainlink bakiyenin azalması, Link fiyatları için iyiye yorumlanabilir. Zira borsadaki coinler her zaman satışa hazır bekliyor.

Chainlink işlem hacmi

Kaynak

24.05.2020 (Pazar) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink Mayıs ayında 3’üncü kez 4 doların üstüne çıktı ama 4 doların üstünde tutunmada başarılı olamıyor.  20 Mayıs’ta Chainlink tam 4 doların üstüne çıkmıştı ki Satoshi Nakamoto ile bağlantılı olduğu iddia edilen adresten 50 BTC’lik bir transferin gerçekleşti. Bu olayın ardından Bitcoin fiyatlarındaki düzeltme ile beraber Chainlink de 4 doların altına geriledi.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bitcoin’in bugün 9 bin dolar ve altına gerilemesi ile Chainlink de tekrardan 4 doların altına geriledi. Aşağıdaki grafikte Chainlink’in Mayıs ayındaki performansını görüyoruz. Kısaca Chainlink’in Mayıs ayındaki talihsizliği Bitcoin’deki düzeltmeden hemen önce pump yapması oldu.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

BTC/USD ve LINK/USD pariteleri arasına güçlü bir ilişki olmasına rağmen uzun vadede Chainlink, Mart ayından beri Bitcoin karşısında da değer kazanıyor.  

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/BTC paritesi

Link/USD paritesi

Link/USD paritesi Pazar gününü 3.8 dolar civarında kapattı. 

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Bugün Rakesh Upadhyay’ın Chainlink teknik analizini görüyoruz. RSI değerlerin hafif bir negatif eğilime rağmen yatay bir seyir gözleniyor. Bu yatay seyir Chainlink için arz ve talep değerlerinin kısmi bir denge oluşturduğunu gösteriyor. Chainlink’in Mayıs ayında Nisan ayına nazaran nispi bir istikrar kazandığını görüyoruz.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesiLink fiyatları Mayıs ayında oluşan destek trend çizgisinin üzerinde hareketini devam ettiriyor.

20.05.2020 (Çarşamba) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink tekrardan 4 doların üstünde. Eğer Link, 4 doların üstünde tutunmayı başarırsa Chainlink yatırımcılarını yeni bir ATH  bekliyor olabilir.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Chainlink içinde bulunduğumuz ay içerisinde bugün 2’inci kez 4 doların üstüne çıktı. En son 9 Mayıs’ta 4 doların üstüne çıkmıştı. Bu tarihte Bitcoin fiyatlarında yaşanan güçlü düzeltme Link fiyatlarını da olumsuz etkiledi ve çok kısa 4 doların üstünde kaldı. Chainlink’in bugünkü performansı kaderini etkileyecek gibi.

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Bugün Ali Martinez’in Chainlink teknik analizi ve Chainlink fiyat grafiğine göz atıyoruz. Link 0.236’lık Fib direncini kırmış gözüküyor. Eğer bu direnç seviyesinin üstünde tutunabilirse Link/USD paritesinin karşılaşağı bir sonraki direnç seviyesi 5 dolara denk geliyor.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Link’te güçlü alım sinyallerini yansıtan önemli bir teknik değişimi ise 50 ve 100 dönemlik hareketli ortalama (MA) seviyelerinde görüyoruz. 50 MA, birkaç gün öncesinde 100 MA’yı keserek üste çıktı.

Günlük fiyatlarda bu değişimi Chainlink fiyatlarında en son Kasım 2019 ve Şubat 2020 tarihlerinde görmüştük. Bu dönemde Chainlink sırasıyla %25 ve %60’lık prim artışı yaşadı.  

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Şimdi de benzer performansı Chainlink’te görebiliriz.

Link golden cross’undan sonra olumlu diğer gelişmeyi ise aşağıda MACD değerlerinde görüyoruz. MADC, değerleri de Chainlink fiyatlarının 4 doların üstüne çıkmasının ardından MACD eğimi negatiften pozitife değişim gösteriyor.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Ancak yazının kaleme alındığı saatte piyasalarda kısmi bir düzeltme yaşanıyor. Buna rağmen Link, 4 doların üstünde tutunabiliyor. 

Kaynak

19.05.2020 (Salı) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink oracle hizmetleri sayesinde reel ekonomideki verileri blockchain sistemine aktarabiliyor. Chainlink’in bu hizmeti reel ekonomiden birçok şirketin ilgisini çekmeye başladı. En son Güney Kore merkezli sosyal medya aracı Kakao, Klaynt blockchain’i için Chainlink’ten destek alacağını duyurdu.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bu tür gelişmeler kısa vadede olmasa da uzun vadede Chainlink fiyatlarına olumlu yansıyacaktır.

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Bugün Chayanika Deka’nın Chainlink teknik analizi ve Chainlink fiyat grafiğine bakıyoruz. Chainlink 18 Mayıs’ta (dün) 3.94 doları gördükten sonra düzeltme yaşayarak 3.61 dolara kadar geriledi. Neyse ki gelen tepki alımları fiyatları tekrardan 3.80 dolara taşıdı.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Deka, parabolik SAR noktalarından hareketle Chainlink fiyatlarını analiz ediyor. Parabolik SAR analizine göre noktalar fiyatların altına oluşuyorsa fiyatlarda değer artışı bekleniyor. Tersine noktalar fiyatların üstünde beliriyorsa bu durumda fiyatlarda bir düşüş bekleniyor. Aşağıdaki Chainlink grafiğinde SAR noktalarının Chainlink fiyatlarının üstünde oluştuğu gözleniyor. Yani Deka, fiyatlarda bir düşüş beklentisinde.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Awesome Osilatöründen de düşüş trendi sinyalleri geliyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin piyasasının kalbi olan hakimiyet durumuna yakından bakalım TAKİP ET

Bitcoin balinalarının borsalardan kitlesel çıkışı piyasa için ne anlama geliyor? TAKİP ET

DeFi çılgınlığı devam ediyor: Binance Compound tokenı, FTX BAL tokenı listeliyor TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası