CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Chainlink yatırımında öne çıkan riskler! TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Chainlink 2020 yılının tartışılmasız kahramanı oludu ve Chainlink bugün de tüm zamanların rekorunu kırdı. Ancak Chainlink yatırımında bazı riskler öne çıkmaya başladı!


Chainlink yatırımında öne çıkan riskler!

Chainlink bugün 10.73 doları görerek tüm zamanların rekorunu (ATH) bir kez daha  kırdı. Muhtemelen 10.73 dolar ATH’si gün içerisinde farklı rakamları da görecektir.

Chainlink’teki değer artışı Chainlink’in toplam kripto para piyasası sıralamasında 8’inci sıraya yükseltti. Link her an Litecoin’i de yerinden ederek 7’inci sıraya yükselebilir.

Chainlink, 2020 yılına 1.80 dolarla merhaba dedi. Yaklaşık %500 değer artışı ile 10.73 doları gördü. Bir kripto para yatırımcısı 01.01.2020 tarihinde 1,000 dolarlık Link coin alsaydı yazının kaleme alındığı saatte 5,961 doları olurdu.

koinmedya_brave

2020’nin yıldızı şüphesiz Chainlink. Ancak Chainlink yatırımında bazı riskler öne çıkıyor.

Piyasada işlem gören toplan Chainlink arzı 1,000,000,000 adet. Bu Chainlinklerin ancak %35’i piyasaya sürülmüş durumda. Piyasada işlem gören Link coin’in yaklaşık 2 katı kadar coin piyasaya sürülmeyi bekliyor. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki Chainlink arzı 2017 yılından beri arttırılmıyor.

Ripple’ın XRP’si yüksek arzı ile eleştirilen diğer kripto paralardan. XRP’nin toplam arzı da Link’e oldukça yakın: 99,990,908,537. XRP arzının yaklaşık %44.8’i piyasaya sürülmüş durumda. Bu oran Chainlink’te %35.

Ancak Ripple şirketi, XRP arzını sürekli arttırıyor. Link arzı ise 2 yıldan beri sabit. Chainlink şirketi ilerleyen süreçte politika değiştirip piyasaya Link dump etmeye başlarsa Link fiyatlarında ciddi düzeltme yaşanabilir.

koinmedya_brave
  • Piyasada işlem gören Chainlink arzının dağılımı

Chainlink’te 100 adres toplam Chainlink’leri %83’ünü tutuyor. Bu açıdan değerlendirildiğinde Chainlink balinaları Bitcoin bal,nalarından bile güçlü. Link coinlerinin aşırı tekelleşmesi de ciddi risk unsuru.

  • Bollinger Bandları ve RSI değerleri

Chainlink teknik göstergeleri Chainlink fiyatlarında ciddi düzeltme yaşanabileceğini gösteriyor. Aşağıdaki grafikte Chainlink haftalık fiyat grafiğini veriyoruz.

Chainlink yatırımında Chainlink yatırımında öne çıkan riskler!

Fiyatlar 5 haftadır Bollinger Bandlarının üst sınırında hareket ediyor. Ayrıca RSI değerleri aşırı alım bölgesinde. RSI değerleri Haziran 2019’da olduğu gibi aşırı alım bölgesini oldukça ihlal ediyor.

Kısaca Chainlink’teki risklerden dolayı stop loss seçeneği her zaman gündemimizde olmalı.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin ölçekleme katmanı Lightning Network “tıkır tıkır işliyor”: Bitfinex

Coin Ajans

Çin merkez bankası dijital parası blockchain konsorsiyumuna tanıdık bir ortak

Coin Ajans

Rusya Merkez Bankası’ndan dikkat çeken dijital para açıklaması: “SWIFT’i ortadan kaldırabilir.”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası