Bitcoin Haberleri

Changpeng Zhao “Binance Merkezi” Tartışmalarına Son Noktayı Koydu!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Binance işlem hacmiyle dünyanın en büyük borsalarından biri konumunda ve kullanıcılar arasında popülaritesi ile liderlik koltuğunda oturuyor. Ayrıca Binance, Türkiye’de dahil olmak üzere birçok ülkedeki kripto para yatırımcılarına hizmet sunan aktif bir borsa. Ancak Binance’nin merkezinin tam olarak neresi olduğu konusunda ise bir netlik yok. Son zamanlarda Malta Finansal Hizmetler Kurumu (MFSA) tarafından yapılan bir açıklama ise bu konuyu manşetlere taşıdı.

FairSpin

Binance Malta’da işlem yapma yetkisine “yasal olarak” sahip değil!

2017 yılında Çin’de kurulan Binance borsası, kripto dünyasında önemli bir yer edindi. Kripto para yatırımcıları arasında fazlaca popüler olan borsa Çin’in düzenleyici baskıları nedeniyle operasyonlarını Japonya’ya taşıdı. Ancak borsanın Japonya’daki faaliyet süresi de uzun sürmedi ve borsa Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA)’nun belirttiği şartları yerine getirmek istemediğinden bu ülkedeki faaliyetlerini sonlandırdı. Herkes borsanın merkezinin Malta’da olduğunu düşünürken piyasada ilginç gelişmeler yaşandı.

Malta
Finansal Hizmetler Kurumu (MFSA) kısa süre önce Binance’nin merkezinin Malta’da
olmadığını belirten bir açıklama yayınladı. Bu açıklama piyasa gündemine bomba
gibi düştü. MFSA’nın açıklamaları bunlarla sınırlı değil, kurum borsanın Malta’da
faaliyetlerini gerçekleştirebilmesi için gerekli olan “2018 Dijital Finansal Varlıklar Yasası” kapsamında
bir ruhsat almadığını da ekledi. Malta Finansal Hizmetler Kurumu’na göre, Binance
Malta’da işlem yapma yetkisine “yasal olarak” sahip değil.

StormGain

Changpeng
Zhao, Binance’nin merkezinin nerede olduğu konusundaki tartışmalara son noktayı
koydu!

Bu açıklamalar kripto topluluğunda yeni tartışmaları alevlendirdi ve herkes Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan bir açıklama  bekledi. Piyasadaki tartışmalara Changpeng Zhao’dan yanıt ise gecikmedi.  Changpeng Zhao bu tartışmalara ‘gerçeğin karışımı, FUD ve yanlış anlama’ adını verdi. Ayrıca Binance CEO’su “ofis, merkez ofisi gibi kavramların artık geçmişte kaldığını daha önce söylemiştik” dedi. Changpeng Zhao’ya göre, Binance’nin merkezi Malta’da değil, orada da faaliyet göstermiyor, çünkü borsa Blockchain dünyasında var ve gezegenin çeşitli yerlerinden faaliyet gösteriyor. Borsa CEO’su konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Binance, dünya çapında ortaklarımız veya doğrudan Binance.com tarafından işletilen bir dizi düzenlenmiş kuruluşa sahip. Düzenleyicilerle yakın çalışıyoruz ve faaliyet gösterdiğimiz yerlerdeki kurallara uyuyoruz. Binance.com, dünya çapında 180’den fazla ülkede kullanıcılarımıza ulaştığımız için daima merkezi olmayan bir şekilde faaliyet gösterdi. 

Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “Sıcak Gelişme: E-ticaret Devi Shopify Facebook’un Kripto Para Ağına Katılıyor” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Korku ve Açgözlülük Endeksi, Bitcoin için kritik seviyeyi gösterdi! Alım fırsatı mı?

Bitcoin Tahminleri Nokta Atışı Tutan Analist, Büyük Yükseliş İçin Tarih Verdi!

Son Bitcoin Rallisini Önceden Haber Veren İndikatörden Büyük Sinyal!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası