CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Chris Burniske: Bitcoin’in sadece bir rakibi var TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Bitcoin’in sadece bir rakibi var. Chris Burniske, blockchain ağı kullanımı ve buradan alınan ücretler bağlamında BTC’nin sadece Ethereum ile kıyaslanabileceğini belirtiyor.


Bitcoin’in sadece bir rakibi var

İyi bilinen blockchain analistlerinden Chris Burniske, önde gelen blockchain teknolojilerini kullanan insanların buralara ne kadar ödeme yaptıkları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Özellikle farklı madencilik platformlarına ödenen ücretler ve bunlar arasındaki uçuruma dikkat çekiyor. Mesela, Etheriun (ETH), Tzos (XTZ), Waves (WAWES) ve Lisk (LSK) arasında yüzde 15,000 dolarında bir madencilik ücreti farkı olduğunu söylüyor. Bu analizinden şöyle bir sonuç çıkıyor. Ethereum’un üç rakibi 0.5 milyon dolar ücret toplayamazken, ETH tek başına inanılmaz yüksek 76.4 milyon dolarlık ücret toplamış.

İlgili – Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

ETH diğer platformlara nasıl fark attı?

Chris Burniske bir toplantı sırasında diğer önde gelen analistler ile ETH’nin diğer akıllı sözleşme platformlarına karşı olan performansını kıyaslayan verileri paylaştı. Bu veriler, akıllı sözleşme platformlarının 2018’in üçüncü çeyrek ile 2020’nin birinci çeyrek arasındaki performanslarını gösteriyor. Burniske, bu verilerin güncellenmeye ihtiyacı olduğunu kabul ediyor. Ama yine de bunlar üzerinden anlamlı sonuçlar çıkarılabileceğini de belirtiyor.

bybit_koinmedya

Bitcoin’in sadece bir rakibi var. Chris Burniske, blockchain ağı kullanımı ve buradan alınan ücretler bağlamında BTC’nin sadece Ethereum ile kıyaslanabileceğini belirtiyor.

Mesela EOS verilerinde eksiklikler var. Yine de bu eksik veriler, akıllı sözleşme platformları arasında ETH’nin üstünlüğüne karşı çıkabilecek kadar değil.

Chris Burniske, bu veriler bağlamında, diğer akıllı sözleşme platformları için “Ethereum öldüren” (Ethereum killers) kavramının tamamen spekülasyon olduğunu ve güvenilecek bir yanı olmadığını belirtiyor.

İlgili – Bitcoin alım satım rehberi: Bitcoin nasıl ve nereden alınır, satılır? Bitcoin yatırımı ve gelecek beklentileri

Chris Burniske tek rakip olarak Bitcoin’i görüyor

Burniske, ücret toplama bağlamında Ethereum ile kıyaslanabilecek ve rakip görülen tek ağın da sadece Bitcoin olduğunu belirtiyor. Çünkü insanlar Bitcoin kullanmak ve bunun için de ücret ödemek konusunda çok istekli.

Bitcoin’in en çok kabul gören ve kullanılan blockchain olduğunu kabul etmekle birlikte, Chris Burniske en azından topladığı ücret bağlamında hangisinin şampiyon olduğunu söylemekten kaçınıyor. Ayrıca farklı açılardan Bitcoin mi yoksa Ethereum mu daha üstü konusunda bir şey söyleyemeyeceğini de belirtiyor.

Her ne kadar Chris Burniske bunu açıkça söylemese de Bitcoin’in sadece bir rakibi var. Bitcoin’in rakibi adını sadece Ethereum taşımaya laik görülebilir. Diğer hiçbir altcoin, hem kullanım hem de benimsenme bağlamında BTC’ye rakip olamaz.

Kaynak

İlgili Haberler

Ethereum madencilik gelirleri 2019’da yüzde 75 düştü – Neden?

Coin Ajans

Güncel Cardano (ADA) teknik analizi, ADA Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği TAKİP ET

PlusToken cüzdanından 789 bin Ethereum çıkarıldı – Dump mı geliyor?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası