CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Çılgınlık tam gaz – DeFi 3 milyar doları aştı! Balon olmasın? TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

DeFi 3 milyar doları aştı! Merkeziyetsiz finans sektörü iki hafta içinde değerine bir milyar dolar daha ekledi. Peki, bu bir başarının mı yoksa bir balonun mu işareti?


DeFi 3 milyar doları aştı!

DeFi sektöründe kilitli varlıkların toplam değeri sadece iki hafta zarfında 2 milyar dolardan 3 milyar dolara yükseldi.

DeFi’nin Ethereum blockchaini üzerinde büyümesi bir fenomen boyutuna ulaştı. ETH ağında çalışan finansal uygulamalar üzerinden güvenilir üçüncü taraf olmadan çeşitli finansal işlemler yapma imkanı var. En çok da dünya genelinde insanların diğer kullanıcılardan ödünç kripto alma ya da verme işlemleri için kullanılıyor bu uygulamalar.

DeFi kullanmak isteyenler genellikle bir kripto parayı teminat olarak yatırmalı. Sonra da buradaki hizmetlerden faydalanabilirler. Buradaki uygulamalarda kilitlenen Bitcoin, Ethereum ve ABD Doları’na bağlı bir stabil coin olan Tether miktarı son günlerde hızla arttı.

koinmedya_brave

İlgili – Ethereum ağı kilitlenme tehlikesi ile karşı karşıya!

DeFi 3 milyar doları aştı! Merkeziyetsiz finans sektörü iki hafta içinde değerine bir milyar dolar daha ekledi. Peki, bu bir başarının mı yoksa bir balonun mu işareti?

DeFi Pulse’un verilerine göre, DeFi’de kilitli varlıkların değerinin 1 milyar dolara ulaşması 2.5 yıl sürdü. Bundan kısa süre sonra ise 600 milyon dolara düştü ki ardından bir kez daha yükselişe geçti. Aniden hızlı artış ile ise 7 Temmuz’da 2 milyar dolar eşiğine ilk defa ulaşmış oldu.

Söz konusu tarihten iki hafta geçti ve şimdi DeFi değerine 1 milyar dolar daha ekledi. Bu ekosistemde kilitli varlıkların toplam değeri 3 milyar doları aştı. Öyle görünüyor ki sektör yavaşlamak niyetinde de değil.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin ile DeFi üzerinden nasıl gelir elde edilir?

DeFi’deki patlama boyutlarına ulaşan bu büyüme Compound ile başladı. Compound, ikinci en büyük DeFi kripto ödünç uygulaması. Compound, 15 Haziran’da COMP yönetim tokenlerini dağıtmaya başlamıştı. Bu durum da, daha fazla token kazanmak için kripto para kullanmanın giderek tartışmalı bir yolu olan “verim çiftçiliği” olarak adlandırılan bir şeyi başlattı.

Faaliyetlerini devam ettirmek isteyen DeFi uygulamaları, likidite sağlayanları ödüllendirmek için token dağıtırlar. Bir kullanıcı ne kadar likidite sağlarsa, o kadar çok token alır. Verim çiftçiliği, yüksek kaldıraçlı çözümler kullanarak bu ödülleri veya verimi en üst düzeye çıkarma uygulaması. Evet, daha fazla risk ile birlikte daha fazla ödül var.

Sonuçta DeFi 3 milyar dolar sınırını aştı. Bu tartışmalı uygulamadan dolayı da burada bir balon olabileceği de ifade ediliyor. Zaten uzun süredir merkeziyetsiz finansın bir balon olduğunu söyleyenler vardı.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Litecoin 70 dolara göz kırpıyor

Coin Ajans

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Deutsche Telekom ChainLink üyesi oldu – Potansiyelin farkında mısınız? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası