CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Çin 173 kripto borsa ve platformunu kapatma kararı aldı

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Çin, 173 kripto borsa ve platformunu kapatıyor! Çin hükümeti, kripto para sektöründeki tüm rakipleri tasfiye edip, yakında piyasaya sürülecek olan stabil coine yer mi açmaya çalışıyor?


Çin 173 kripto borsa platformunu kapatıyor!

Çin merkezli blockchain haber kuruluşu CnLedger’in Twitter üzerinden yaptığı bir duyuruya göre, şimdi de ülke içinde faaliyet gösteren tüm kripto para borsaları kapatılıyor!

CnLedger, Çin Merkez Bankası (PBoC) 2019 Finansal İstikrar Raporu’nu paylaşarak, “Çin’in, ülke çapında faaliyet gösteren 173 dijital para borsasını ve token platformunu kapatma kararı aldığını” duyurdu.

Çin Bitcoin ve kripto paralara karşı savaş açıyor!

Çin, 173 kripto borsa platformunu kapatma kararını açıkladı. Bu hamle, Çin hükümetinin sonunda, kripto para birimi sektöründeki tüm rakipleri tasfiye ederek, yakında piyasaya sürülecek olan stabil coine kapı araladığı anlamına geliyor.

Zira, geçtiğimiz hafta PBoC kripto para birimlerinin yasal statüsü ile birlikte, yasadışı Bitcoin ticaretini durdurmak için neler yapmayı planladığı hakkında kamuoyuna bilgi vermişti.

Ayrıca kripto para borsalarına karşı sert önlemler alacağına dair taahhütde bulundu. Ardından gelen açıklamada ise kuruluş, sözkonusu riskleri, derhal ele almak için kripto alım satım faaliyetlerinde yasak ve teftiş gibi tedbirler kullanacağını söyledi.

Geçtiğimiz haftalarda, Devlet Başkanı Xi Jinping’in blockchain teknolojisi ile ilgili yaptığı olumlu açıklamalardan bu yana Çin’de kripto para spekülasyonu arttı. Ve bugün de Çin 173 dijital borsa platformuna karşı cephe aldı.

Blockchain teknolojisine yönelik artan pozitif yaklaşımın hemen ardından, kripto para alım satım işlemlerine dair kısıtlayıcı bir yaklaşım benimsendi. 

PBoC, yatırımcıları teknolojiyi kullanım durumuyla karıştırmamaları konusunda uyararak, kripto para birimlerinin kökünü kazıyacağına dair verdiği önceki taahhüdünü bile yineledi. Dahası Çin, hızını alamadı ve dünyaya Bitcoin’i değil, blockchain’i sevdiğini ilan etti. 

Aynı zamanda Çin, 173 kripto borsa ve platformunu kaptma kararı almadan önce, geçen hafta, Pekin merkezli bir kripto para birimi borsası olan BISS, yetkililer tarafından kapatıldı ve tutuklamalar yapıldı.

Bununla birlikte, Çin’in Silikon Vadisi ‘Shenzhen, yatırımcıların dolandırılmasından sorumlu tuttuğu 39 kripto para birimi şirketini açıklayarak piyasalarda bir çöküş başlattı.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

İlgili Haberler

Yatırım Devinin Kurucusundan Dudak Uçuklatan Bitcoin, Ripple ve Ethereum Tahmini!

Coin Ajans

Bitcoin Vadelileri CME’de 9.000 Doları Geride Bırakırken Bloomberg’den Uyarı Geldi

Bitcoin’in Birçok Adımını Bilen Analist: Sonsuz Para Kazanmak İçin Bu Seviyeye Bakın!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası