CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Çin Başkanı’nın TRON, NEO ve Ontology fiyatları üzerine etkisi

tron haberleri coinajans
fairspin_koinmedya

TRON, NEO ve Ontology fiyatları, Çin’den yapılan açıklamaların da etkisi ile getiri olarak piyasanın liderleri arasına yükseldi. Ancak bu yükselişi sağlayan momentum yavaş yavaş sönmeye başladı.


TRON, NEO ve Ontology fiyatları

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in açıklamaları, Çin merkezli kripto paralara yenilenen ilgi için katalizör görevi gördü. Xi’nin yorumlarından sonra TRON, NEO ve Ontology gibi kripto paralar güçlü 7 günlük getiri sağladı. Ancak bu yeni momentum sürdürülemez olarak görünüyor.

Çin liderinin blockchain açıklamaları, Çin merkezli kripto paralara olan ilgiyi yeniden canlandıran bir kıvılcım görevi gördü. Çin’de yaşanan diğer gelişmeler de bu momentumu devam ettirdi. Bunlar arasında dijital paralar ile ilgili gelişme, kripto para eğitimleri ve blockchain teknolojisine artan oranda yatırım yapma ilgisini sayabiliriz. Çin’de kripto paralar ile ilgili ortam iyileşmeye başlayınca, Çin merkezli blockchain projeler de yükselişe geçti.

İlgili – Çin merkezli NEO ve VET yükselişine devam ediyor

Çin zaten hiçbir zaman kripto para birimlerinin yabancısı değildi. Ülke, Bitcoin madencilerinin büyük bir kısmına ev sahipliği yapıyor ve kripto OTC işlemlerinin de büyük bir kısmını işliyor.

24 Ekim 2019’dan bu yana Bitcoin ve Çin kripto paralarının fiyat kazanımları ise şu şekilde. Grafikte fiyat artışları 1, 3 ve 7 günlük getiriler (ROI) şeklinde veriliyor.

TRON, NEO ve Ontology fiyatları, Çin’den yapılan açıklamaların da etkisi ile getiri olarak piyasanın liderli arasına yükseldi. Ancak bu yükselişi sağlayan momentum yavaş yavaş sönmeye başladı.

Grafiğin de gösterdiği gibi bu kripto paraların hepsinin Yatırım Getirisi (ROI) Bitcoin’den daha yüksekti. En iyi getiriyi ise Bytom kaydetti. Ontology, NEO ve IOST projeleri ise BTC’yi yüzde 25 ya da daha fazlası ile geçiyorlar.

Yine de Çin’in söylemleri tamamen ikna edici olmamış gibi görünüyor. Çin Devlet Başkanı Xi’nin açıklamalarından sonra yaşanan fiyat artışları sürdürülebilir olarak görünmüyor. Projelerin fırlamasına yol açan o ilk itiş gücü şu an ölüyor. Son geri çekilmeden sonra yükselişe devam etseler de piyasanın geri kalanı bitkin düştü. Bu Bitcoin fiyat hareketinde de görünüyor.

İlgili – Çin, kendi dijital para birimini oluşturan ilk ülke oluyor: DCEP coin

9 Kasım 2019 BTC ve Çin kripto paralarının fiyat artışları grafiği.

TRON, NEO ve Ontology fiyatları, Çin’den yapılan açıklamaların da etkisi ile getiri olarak piyasanın liderli arasına yükseldi. Ancak bu yükselişi sağlayan momentum yavaş yavaş sönmeye başladı.

Bireysel ilgiyi teşvik edecek Çin merkezli katalizörün yokluğunda, önceki trendin devam etmesi mümkün değil. Çin projelerinin iyi bir kazancın keyfini çıkardığını düşünürsek, şimdi geri çekilme ihtimali yüksek görünüyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Uzman analistten müjde: “Bitcoin bir aya kadar…“ TAKİP ET

Ripple Twitter verilerinde tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü TAKİP ET

5 günde %15 yükselen Ripple alınır mı? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası