CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Çin Bitcoin madencilerinin işi bitti TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

Çin’deki Bitcoin madencilerinin yüzde 90 işi bitti. Bu ülkedeki en büyük madencilik alanlarından biri olan Sichuan eyaletinde tüm BTC madenciliği bugün kapatılıyor. Madenciler ise deniz aşırı alan arayışında.


Çin’deki Bitcoin madencilerinin yüzde 90’ı kapandı

Çin’in güney batısındaki Sichuan eyaletinde birçok Bitcoin madencisi kepenk kapattı. Bu eyalet, ülkenini en büyük BTC madenciliği alanlarından biriydi. Yerel yetkililer bölgedeki madencilere Cuma günü madenciliği durdurma bildirisi göstermişti. Bu adımlar, Pekin yönetiminin kripto para madenciliğine baskısını artırdığını gösteriyor.

Bu yeni Sichuan yasağı ile Çin’deki Bitcoin madenciliği kapasitesi yüzde 90 oranında kapanmış oluyor. En azından şimdilik. Çünkü geri kalan yüzde 10’luk kısımda da yerel makamlar benzer katı adımlar atmaya hazırlanıyor. Özellikle de Çin’in kuzeyindeki önemli BTC madenciliği merkezlerinde.

Sichuan hidroelektrik enerjinin bol olduğu bir bölge. Buna göre de birçokları buradaki yerel yetkililerin BTC madenciliğine daha yumuşak bir yaklaşımı olabileceğini umut ediyordu. Ancak son yaksalar, Çin yönetiminin, katı yasaklar konusunda kararlı olduğunu gösteriyor. Hem de madenciliğin yerel ekonomilere bazı kesin faydalarının olmasına rağmen.

Sichuan’da çalışan bir madenci ise şöyle diyor:

“koinmedya_biswap”

“Çıkış kapısı kapanmak üzere ve biz de madencilik donanımlarımızı deniz aşırı bir madencilik alanına taşımak için yer arayışındayız.”

İsmini açıklamak istemeyen bu madenci, Çin’de faaliyet gösteren bir dizi madencinin büyük kayıplar yaşadığını da belirtiyor.

İlgili – El Salvador Bitcoin madenciliğine de el atıyor

Sichuan Eyaleti Kalkınma ve Reform Komisyonu ve Sichuan Enerji Bürosu, Cuma günü ortak bir bildiri yayınladı. Bu bildiride, yerel elektrik şirketlerinden Pazar gününe kadar madencilik faaliyetlerini “tespit ederek, temizlemesini” istedi.

Bu bildiride potansiyel kripto para madencisi olabilecek 26 şirketin ismi ver alıyor. Bunlar arasında Heishui Kedi Big Data Tech Co ve Kangding Guorong Tech Co da var.

Yerel yönetim aynı zamanda yerel elektrik şirketlerine derhal Bitcoin madencilerine sağladıkları enerjiyi kesmelerini de emrediyor. Bu çalışmanın raporu da yerel yönetime bildirilecek. Ayrıca yeni madencilik projelerinin onayı da durduruluyor.

“koinmedya_biswap”

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin 50.000 doları aşabilecek mi? Bir analist bu kilit seviyeyi işaret etti!

Square yeni Bitcoin yatırım araçlarını desteklemeye hazırlanıyor

Coin Ajans

Bitcoin 2021 Sonunda 424.000 Dolara Ulaşabilir mi?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası