CoinAjans.com
Altcoin

Çin En İyi ve En Kötü Kripto Paraları Açıkladı! İşte Derecelendirmenin Tam Listesi

Kriptokoin.com – Çin hükumetine bağlı bir kuruluş olan CCID, 35 popüler kripto para projesini teknik açıdan kapsamlı bir şekilde değerlendiren ve sıralayan 15. CCID Küresel Kamu Blockchain Teknolojisi Değerlendirme Endeksi’ni yayımladı. Kripto paraların derecelendirildiği Çin’in devlet destekli kripto para endeksinin 15’incisini birlikte inceleyelim.

FairSpin

Çin kripto para derecelendirme raporunun 15’incisini yayınladı! Kriterler nelerdir?

Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı’na bağlı olan CCID yeni kripto para derecelendirme raporunu yayınladı. Değerlendirme sonuçları, EOS, Ethereum ve TRON’un sırasıyla 151,4, 138 ve 137,8 puanla listedeki ilk üçte kaldığını gösteriyor. Bitcoin yine listede geride kaldı, ancak önceki listeye göre iki basamak atlayarak 103,9 puanla 9’uncu sırada konumlandı.  Değerlendirme modeli bir önceki raporlar ile tutarlı ve halen kripto paralar üç ana açıdan değerlendiriliyor: temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yaratıcılık.

Temel teknoloji, temel olarak kamu Blockchain’inin teknoloji uygulama seviyesini değerlendiriyor. Bu kategori toplam endeksin %65’ini oluşturuyor. Uygulanabilirlik, temel olarak pratik uygulamalar için kapsamlı halka açık Blockchain desteği seviyesini değerlendirir. Bu kategori toplam endeksin %20’sini oluşturuyor. İnovasyon kabiliyeti esas olarak kamu Blockchain’inin sürekli inovasyonunu inceliyor: Denetim noktaları arasında geliştiricilerin ölçeği, kod güncellemelerinin durumu ve kodun etkisi yer alıyor. Bu kategori toplam endeksin %15’ini oluşturuyor. CCID tarafından her bir kategori de kripto para projelerine tek tek puanlar veriliyor ve kripto paralar toplam puan üzerinden derecelendiriliyor.

StormGain

İşte CCID’nin değerlendirmeleri sonucunda en iyi ve en kötü kripto paralar

Temel teknoloji alt endeksi açısından, EOS ve TRON hala listede birinci ve ikinci sırada yer alıyor ve STEEM üçüncü sırada konumlanıyor. Temel teknoloji alt endeksinin ortalama değeri önceki döneme göre çok değişmedi. Uygulanabilirlik alt endeksi açısından, Ethereum birinci sıraya yükseldi, ardından sırasıyla ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci sırada NEO, TRON, Nebulas ve Ontology geldi. İnovasyon açısından ilk beş, Bitcoin, Ethereum, Lisk, EOS ve Monero’dur. CCID küresel halka açık Blockchian teknolojisi değerlendirmesini 2018’in başından beri uyguluyor. CCID’nin değerlendirmeleri sonucunda “en iyi ilk 5 kripto para” şunlardır:

  1. EOS
  2. Ethereum
  3. TRON
  4. NULS
  5. Lisk

CCID’nin değerlendirmeleri sonucunda “en kötü ilk 5 kripto para” şunlardır:

  1. IOTA
  2. Decred
  3. Bytecoin
  4. Litecoin
  5. Zcash

Çin’in 15’inci derecelendirme raporundaki kripto paraların tamamının sıralamasını görmek için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler

Tezos ve Zcash altcoinleri peşinden sürüklüyor

Coin Ajans

Önde gelen borsanın delist kararı altcoinler için endişeleri artırıyor

Coin Ajans

Bloomberg En İyi Kripto Paraları Açıkladı: Bu Altcoin, Bitcoin’i Bile Solladı!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası