CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Çin: EOS, Tron ve Ethereum’un teknolojisi Bitcoin’den üstün

Ethereum Teknik Analiz coinajans
fairspin_koinmedya

EOS, Tron ve Ethereum’un teknolojisi Bitcoin’den üstün. Bu yönde bir görüş Çin’in kripto endeksi yapan kuruluşundan geldi. Bu endekste söz konusu üç blockchain teknolojisi ilk sıralarda yer alırken, BTC ise hayli aşağılarda yer bulabildi. 


EOS, Tron ve Ethereum’un teknolojisi Bitcoin’den üstün: Çin

Kripto piyasasında yeni bir sıralama endeksi var. Çin Enformasyon ve Endüstrisi Geliştirme Merkezi (CCID), yeni bir kripto derecelendirme endeksi çıkardı.

Bu endeksin finansmanını Çin hükümeti sağlıyor. Burada en iyi kripto paralar üç faktör üzerinden derecelendiriliyor ve sıralanıyor. Bu faktörler şöyle: teknoloji, uygulanabilirlik ve özgünlük.

Kripto haber sitesi Daily Hodl’un haberine göre, endeks akıllı sözleşme platformlarını üstün görüyor ve kripto sektörünün en iyileri arasında gösteriyor. Çünkü listede EOS, Ethereum ve Tron sırasıyla birinci, ikinci ve üçüncü yerlere sahipler.

İlgili – Ethereum temel verileri güçleniyor – Fiyat neden tepki vermiyor?

Piyasa değerine göre lider olan diğer kripto varlıklar ise listede çok aşağı sıralarda. Mesela Bitcoin dokuzuncu sırada. Stellar Lumens 10. sırada ve XRP de 18 numarada yer alıyor.

Aşağıdaki listeye göz atın.

EOS, Tron ve Ethereum'un teknolojisi Bitcoin'den üstün. Bu yönde bir görüş Çin’in kripto endeksi yapan kuruluşundan geldi. Bu endekste söz konusu üç blockchain teknolojisi ilk sıralarda yer alırken, BTC ise hayli aşağılarda yer bulabildi.

Tron topluluktan büyük destek gördü

Justin Sun da sosyal medya üzerinden bir listeyi tweetledi. Sun, şöyle yazdı: “CCID’nin 15. Blockchain teknoloji değerlendirme endeksinde Tron, EOS ve ETH ile birlikte ilk üçte yer aldı. Buna ek olarak Tron ayrıca Çin’in halka açık blockchainleri arasında da birinci sırada.”

Bu tweetinden sonra takipçilerinden Sun’a olumlu tepkiler ve büyük destek geldi.

Birisi şöyle bir yorumda bulundu: “Tron global bir yapıkuruyor ve bu ayı döneminde fiyat önemli değil.”

Başka bir iyimser takipçi ise Tron’un Çin blockchainleri arasında birinci olmasını iyi bir haber olarak değerlendirdi. Çünkü ona göre Çin pazarı çok büyük olacak.

Başka bir yorumda ise, “Tron bir başlangıç yapıyor. 2020 yılı daha bir inanılmaz güzel yıl olacak ve pozitif büyüme kaydedilecek.” ifadeleri yer alıyor.

Çin blockchainleri destekliyor ama kriptolara karşı

Çin’de başta Devlet Başkanı olmak üzere devlet tarafından blockchain teknolojisine büyük destek veriliyor. Ancak buna rağmen ülke kripto paralar konusundaki sert ve yasakçı tutumunu devam ettiriyor.

Çin merkez bankası Kasım’da yaptığı açıklamada, kripto paralara karşı değişmez tavrını bir daha ortaya koymuştu.

İlgili – Çin medyası: Bitcoin, blockchain teknolojisinin ilk başarılı uygulaması

Kaynak

İlgili Haberler

Western Union, Ripple’ın stratejik ortağını satın alıyor TAKİP ET

DeFi büyüklüğü Ethereum fiyatına ne kadar etki ediyor?

Coin Ajans

Ethereum 3 gündür yeşil, işte nedeni! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası