CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Çin merkez bankası dijital parası blockchain konsorsiyumuna tanıdık bir ortak

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Çin merkez bankası dijital parası blockchain sistemi, kapsamını genişleterek kripto para piyasalarındaki tanıdık bir ismi kadrosuna kattı. Böylece Çin yönetimi dijital yuan’ın kabulünü ve kapsamını genişletmek istiyor.


Çin merkez bankası dijital parası blockchain konsorsiyumuna güçlü bir katılım

1 Aralık tarihli Çin merkezli bir haber sitesine dayandırılan habere göre Huobi kripto para borsası, Çin merkez bankası dijital para birimi için oluşturulan blockchain konsorsiyumuna katıldığı iddia edildi. Blockchain ağı, Çin merkez bankası ile Çin’deki ticari bankalar arasında fon ve veri transferini sağlamasının yanında Alibaba gibi online ticaret platformları arasında da bağlantı kuruyor. Blockchain konsorsiyumunda Çin Telekom, Çin Mobil, WeBank, Çin Ticaret Bankası, Unionpay, WeChat ve Alipay gibi güçlü kurum ve kuruluşlar var. Artık bu listeye Huobi de ekleniyor.

Huobi Borsası yöneticileri Türkiye piyasalarına ve Türkiye’deki blockchain temalı organizasyonlara yakın ilgi gösteriyor. 18-19  Ekim tarihinde Türkiye’de düzenlenen Blockchain Zirvesine Huobi Borsasından birçok katılımcı katıldı ve panellerde söz aldı.

Lütfen Bkz: Huobi kripto borsasının Türkiye ilgisi boşuna değil

 Huobi Borsasının Çin blokzinciri konsorsiyumuna katıldığını kamu destekli People.com.cn haber sitesi de onayladı. Singapur merkezli kripto borsasının Çin merkezli blockchain konsorsiyumuna katılımı bölgesel anlamda da önem taşıyor. Çin merkez bankası dijital parasının piyasaya sürüldüğünde kısa sürede bölgesel bir ortak para birimi olabileceğini gösteriyor.

Lütfen Bkz: Huobi Kasım ayında ABD piyasalarından çıkıyor

Kaynak

İlgili Haberler

Bitmain’in Ayağı Kaydırılan Kurucu Ortağı: İşten Çıkarmalara Karşıyım!

Coin Ajans

Biden, XRP’ye ‘menkul kıymet’ diyen, Bitcoin’e pozitif bakan ismi seçti

BAE Merkez Bankası, hiçbir özel kripto parayı onaylamadığını söyledi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası