CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Çin toplumu perakende ve havalede kripto para kullanmalı

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Çin Halk Bankası’nın eski yöneticisi Zhou Xiaochuan Çin toplumu perakende ve havalede kripto   para kullanmalı diyerek kitabın ortasından konuştu.


Çin toplumu ve kripto kullanımı

Çin Halk Bankası eski yöneticisi Zhou Xiaochuan özellikle perakende sektöründe ve havale işlemlerinde blockchain teknolojisinin avantajlarından yararlanmak gerektiğini belirtti. Sıra dışı açıklamalarıyla tanınan Xiaochuan Çin’de görüşlerine önem verilen önemli bir şahsiyet.

Zhou Xiaochuan ülkenin önemli ekonomist, bürokrat ve reformistlerinden biri. Özellikle de uzun süre Çin Halk Bankası yöneticiliği yaptığından herkes tarafından tanınıyor. Ülkesinde 15 yıllık iniş çıkışlarda akıllı manevraları toplum tarafından takdir edilmiş. Cesur duruşu ve lafı gediğine oturtmasıyla da ekonomistler kendisine imrenerek bakıyor.

Çinliler perakendede kripto para kullanmalı


Son röportajında Xiaochuan blokchain ve kripto para kullanımının benimsenmesinin önemini vurguladı. Bu benimsenmenin oluşması için de perakende ve havalede Çin toplumu kripto para kullanmalı diyen tecrübeli ekonomist yerinde bir tespit yapmış oldu. Bu arada fiat paraların da ülkenin bağımsızlığının sembolü ve ekonomi için hayati önemi olduğunu da tecrübeli yönetici özellikle belirtti.

Saygın ekonomist Xiaochuan mutlak otoriteyi gurur kaynağı yapan Çin toplumu ve diğer ülkelerin blockchain teknolojisi ve devlet kökenli stabil coinlerin gidişatını yakın takip etmeleri gerektiğini belirtti. Saygın ekonomist yanlış bir hareketin kredi krizine veya halkın finansal sisteme güvenmemesine yol açacağını sözlerine ekledi. Ona göre Çin toplumu ve blockchain iki önemli sorunu çözmeli. Birincisi yerel alanda perakendede ödemelerin benimsenmesi. Diğeri ise finansal şirketler arası sınır ötesi ödemelerin yapılması.

Xiaochuan perakende sektörünün Çin’de elektronik ödeme sistemleri ve kripto para ödemelerini dört gözle beklediğini söyledi. Bu yüzden de perakendede kripto para kullanılmalı ve sistemin kitlesel benimsenmesi sağlanmalı. DCEP yani kripto para ödeme sisteminin Çin’e gelmesi de aslında an meselesi. Aslında perakende sektöründe 1.5 milyar nüfuslu Çin toplumu bu sistemi benimserse küresel benimsenme de önemli ölçüde tamamlanmış olacak.

Herkesin merak ettiği bir konu da neden Çin Halk Bankası merkezi hükümet için neden bu kadar önemli? Çünkü bu banka merkezi hükümete para transferleri konusunda net bilgiler aktarıyor ve kara para aklama gibi kanunsuzluklara anında müdahale edilebiliyor. Uzun vadede Çin kripto parasının çıkmasıyla  Çin Amerikan ambargolarına daha dayanıklı hale gelecek ve finansal kurumlarının eli güçlü olacak.

BKNZ:Çin Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor


 Kaynak

İlgili Haberler

58 Milyon Dolarlık Ethereum İşlemi Dikkat Çekti

Coin Ajans

Coinbase, Earn.com’u kapatarak Coinbase Earn sistemini genişletiyor

Coin Ajans

Ünlü pop yıldızının milyonlarca hayranı VeChain’den faydalanacak

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası