CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Çin’in Ödeme Devi Kripto Para Desteğini Duyurdu

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Visa ve Mastercard gibi kart sağlayıcılarına benzer olan büyük finansal hizmetler şirketi China UnionPay, kripto para birimini destekleyen bir dijital kart çıkarmak için Güney Koreli ödeme sağlayıcısı Danal ile ortaklık kurdu.

Danal’ın kripto cüzdanı Paycoin ve aynı isimli kripto token’ı yeni, ön ödemeli mobil kart için arayüz olacak. Paycoin, kullanıcıların 179 ülke ve bölgedeki 30 milyonun üzerindeki UnionPay satışçılarına mal ve hizmetler için ödeme yapmak amacıyla hem kartı hem de Paycoin’i kullanabileceklerini belirtti.

Danal’ın PayCoin’i, 2019’dan beri dolaşımda olan blockchain tabanlı bir varlıktır. 760.000 kayıtlı kullanıcısı var. Gdac, Upbit, Huobi Korea, Liquid ve Coinone; token’ı listeleyen en önemli borsalardan bazıları. Şimdilik, PayCoin’in en büyük kullanıcı tabanı Güney Kore’de, ancak şirketin hedefleri küresel sosyal yardım alanında.

South China Morning Post’a yaptığı açıklamada, Danal CEO’su Park Sang Man, gelecek kartın döviz ve yurtdışı ödemeler için avantajlarını vurguladı. UnionPay-Danal kartı, hem fiat para birimi hem de kripto para biriminde yükleme ve ödemeleri destekleyecektir.

Yeni UnionPay kartının haberi, Çin’in merkez bankası destekli dijital para birimi için gündemde tuttuğu yol haritasına ve özel kripto para birimlerine karşı alternatif olarak kararsız veya düşmanca tutum sergilemesine rağmen geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin Anıları: MyEtherWallet’in Kurucusu Kirasını Nasıl Ödediğini Anlatıyor

Çinli madenciler Bitcoin halving’den sonra madenciliğe devam edecek mi?

Coin Ajans

Farkında mısınız – Bitcoin günde ortalama 110 dolar düşüyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası