CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Çin’in Politikası: Blockchain’i Kucakla Ancak Bitcoin ve Kripto Paraları Yok Say

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Çin devlet medyası Xinhuanet’te yakın zamanda yayınlanan bir makalede, ülke vatandaşları ve diğer sakinler kripto para birimi faaliyetlerine katılmaktan caydırılıyor. Yayın tam da Bitcoin’in yatırım için cazip hale geldiği bir zaman diliminde yapıldı.

Bitcoin’in Yükselişi İlgi Çekiyor

Bitcoin fiyatı, son birkaç aydır yükselişte. Bu süreçte, neredeyse üç yıl önce, 2017 sonunda elde ettiği önceki “Tüm Zamanların En Yüksek” seviyesini geçti. Son boğa koşusu, çeşitli kaynaklardan birçok tahmin üretti. Kimileri Bitcoin fiyatının önümüzdeki birkaç yıl içinde yüzbinlere çıkabileceğini tahmin ediyor.

Çin, kripto para biriminin altında yatan teknoloji olan blockchain alanları da dahil olmak üzere teknolojik ilerlemeye karşı proaktif olduğu biliniyor. Bununla birlikte, devletin blockchain ile kripto para birimi arasında yaptığı ayrım, yukarıda bahsedilen yayının aslına önemli bir yönünü oluşturuyor.

Neden Bitcoin’e Mesafe Konuluyor

Halkın neden Bitcoin ve kripto para birimlerinden uzak durması gerektiğine dair makalede yer alan nedenlerden biri, Bitcoin ve kripto para fiyatlarındaki mevcut artışın gerçek nedeninin net olmamasıdır. Bu durum, vatandaşlarını yanlış yatırımlardan korumaya çalışan Çin hükümetinin olağan yaklaşımıyla tutarlıdır.

Bitcoin fiyatı bir “dolandırıcılık” olarak tanımlandı ve kripto para birimi alım satımındaki riskin, gönderide “keskin bir şekilde” yükseldiği açıklandı.

Çin’in Blockchain Yaklaşımı

Çin’in blockchain teknolojisine olumlu yaklaşımı iyi biliniyor ve bir Dijital Para Birimi Elektronik Ödeme (DCEP) sistemi yaratma çabaları da söz konusu. Hatta pilot uygulamanın ilk aşamaları da gerçekleştirildi. Ayrıca, birkaç aydır, ülke devlet destekli bir blockchain tabanlı hizmet ağının (BSN) geliştirilmesinde yer aldı. Bu ağa zaten entegre edilmiş, diğerleri arasında Ethereum, Tezos, NEO, EOS gibi birkaç halka açık zincir de bulunuyor.

Belki de, Xinhuanet’in bu en son yayınladığı makale, kripto para birimi ekosistemindeki artan aktivite seviyesinin bir sonucu olarak gerekli hale geldi. Bu, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatındaki son ralli tarafından harekete geçirildi. Görünüşe göre Çin, halka merkezi olmayan kripto para birimleri söz konusu olduğunda değişmeyen duruşunu hatırlatıyor, ancak aynı zamanda üzerinde tam kontrol sahibi olacağı kendi yerli projeleri için de zemin hazırlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Düşüş sonrası kripto para piyasalarında son durum

Coin Ajans

“Bitcoin 100.000 dolar hedefi şimdi daha sağlam!” TAKİP ET

Coinajans.com

Çılgın Tahmin: Bitcoin Önümüzdeki 4-72 Saat İçinde Fırlayacak!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası