CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Çinli Bitcoin Milyarderi Wu’dan BTC Fiyat Öngörüsü

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin madenciliği devi Bitmain’in kurucusu ve CEO’su Jihan Wu, son bir röportajda, corona virüsü salgınına rağmen 2020’de bitcoin fiyatı konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Geçen yıl Bitmain’in ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Dijital Madencilik Zirvesi’nde, genç kripto milyarderi ve girişimci Wu, boğa piyasasının bitcoin yarılanmasından sonra gelmeyebileceğini söylemişti. 2020’nin başında, piyasada yarılanmanın belirsizlikleri göz önünde bulundurularak şirkette personel optimizasyonu yaptı. Bitcoin fiyatında meydan gelen düşüşler Wu’nun tahminlerinin doğru olduğunu kanıtladı.

Bu zirveden beş ay sonra verdiği röportajda Wu, diğer finansal varlıklar arasında kripto paraların fiyatları konusunda iyimser olduğunu ifade ederek, merkez bankalarının kurtarma ve piyasadaki niceliksel genişleme politikaları neticesinde piyasaya sürülecek olan milyarlarca likiditenin bütün varlıkların değerine önemli ölçüde katkı yapacağını açıkladı. Wu’ya göre  finansal varlıklar iyi performans gösteriyor.

Bitcoin Fiyatının En İyisi Var, Büyüme Yavaşlayacak

Bitcoin’in piyasa değeri büyüdükçe, volatilitesi azalıyor ve daha stabil hale geliyor. Bu, fiyatında ani artışlar göremeyeceğimiz anlamına gelir. Bitcoin ne kadar yüksek olursa olsun, bir gün zirveye ulaşacak. Bundan önce, önümüzdeki birkaç yıl içinde çok sayıda hareket ile ile yassı büyümenin fiyatı ortaya koyacağını belirten Wu, Bitcoin fiyat eğilimi içim yarılanma sonrasında bir boğa piyasasının hemen oluşmayacağını ve bu nedenle zaman içerisinde bir gecikme yaşanabileceğini ifade ediyor.

Kripto milyarderi şu anda bitcoin konusunda nispeten sakin
olduğunu söylese de, “artık fanatik değil”. Wu, “Bitcoin’in volatil bir dünyada
güvenli bir liman olabileceğini sanmıyorum. Ancak, gözümdeki bitcoin ve
finansal piyasa biraz sörf tahtası ve dalga arasındaki ilişkiye benziyor. Ne
kadar iyi sörf yapabileceğiniz yeteneklerinize bağlı” diyor.

Çinli Bitcoin Milyarderi Wu’dan BTC Fiyat Öngörüsü 3

Yeni Nesil Madencilik Chazları 3-4 Yıl Hizmet Verebilir

Bitcoin yavaş ve uzun bir boğa dönemine girerken Wu, yeni nesil madencilik cihazlarının daha uzun süre hizmet edebileceğine inanıyor ve bunun yaklaşık 3-4 yıl olacağını ifade ediyor.

Buna ek olarak, bir nesil madencilik makinesinin piyasaya sürülmesinden
sonra hizmet süresi genellikle boğa ve ayı döngüsünde piyasaya çıkış
zamanlaması ile ilgilidir. Wu’ya göre, bir boğa piyasasının başlangıcında
piyasaya sürülen makineler daha uzun süre yaşayabilir ve bir boğa tepesinde
serbest bırakılan makineler nispeten daha kısa bir ömre sahiptir. Bu anlamda
S19 Pro’nun en az 3 yıl hizmet edebileceğine inanıyor.

BCH Umut Verici, Aşırı Hırslı Hedef Beklemeye Alınmalı

BCH hakkında konuşan BCH savunucusu, geleceğine her zamanki gibi güvendiğini ifade etti. Wu, topluluğun eldeki şeylere odaklanmasını ve teknolojinin yol haritasında açıklanan işlevleri uygulamaya koymasını önerdi. “Teknik mimariyi basit ve toplumu bir arada tutun” diye ekleyen Wu, ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum’a gelince, bazı performans problemleri olduğunu söyledi. Teknoloji geliştirmede yavaş ilerleme kaydediyor ve geliştiriciler POW’dan kurtulmayı düşünmek gibi daha az önemli konulara odaklanıyor. Ancak, Defi gibi güçlü ilk hamle avantajlarıyla Ethereum’un statüsünün dokunulmaz olduğuna inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin’in 20.000 Dolar, 100.000 Dolar ve 1 Milyon Doları Göreceği Tarihler Belirlendi!

Bitcoin Rallisi Devam Ederken Metrikler Orta Vadede Ne Gösteriyor?

Bitcoin Tahminleri Tutan Milyarder, Bu Altcoin’lere Yatırım Yapacak!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası