CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Circle Eski Yöneticisi: Tether, Bitcoin Fiyatını 2017’de Manipüle Etmedi

kripto para haber coinajans

Amerika merkezli ünlü kripto para şirketi Circle’ın eski üst düzey yöneticisi Dan Matuszewski, 2017’de yaşanan Bitcoin rallisi ile ilgili olarak bazı açıklamalar yaptı.

Bilindiği gibi Bitcoin fiyatı, 2017 yılının sonuna doğru müthiş bir ralli yapıp rekor üstüne rekor kırarken, birçok kişi bu rallinin sahte olduğunu ve Tether’in bu rallinin arkasında olduğunu iddia etmişti.

O dönem ortaya atılan iddialara göre, Tether’in sürekli olarak piyasaya karşılıksız USDT enjekte etmesi, bu alanda ortaya çıkan rallinin de ana sebebiydi.

Ancak Dan Matuszewski’ye göre, bu iddialar asılsız. O dönem borsalarda Bitcoin fiyatları ile ilgili olarak çok ciddi farklar olduğunu belirtirken, insanların da bunu kullanarak arbitraj yapma fırsatı elde ettiğini savundu.

Kendisinin o dönem sürecin çok fazla şekilde içinde olduğunu belirten Dan Matuszewski, Tether firmasının hiçbir şekilde karşılığı olmayan USDT basmadığını ve USDT’lerin hepsinin karşılıklı olduğunu söyledi.

Başarılı isim, buna ek olarak Tether şirketinin kripto para sektörünün desteğini alması gereken bir firma olduğunu da sözlerine ekledi.

İlgili Haberler

PayPal’ın kripto şirketi BitGo’yu satın alma girişiminde son durum

Coinbase CEO’su: “5 milyar insan kripto para kullanacak!”

Coin Ajans

Libra’nın Regülasyon Sorunu: Regülatörler Menkul Kıymet Olarak Sınıflandırmak İstiyor, Vakıf Reddediyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası