CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Citibank Yöneticisinden İddialı Bitcoin Tahmini: 2021’de 300.000 Dolar!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – ABD merkezli finans devi Citibank’ta üst düzey bir yönetici, 1970’lerin altın piyasası ile Bitcoin (BTC) arasındaki benzerlikten yola çıkarak bir rapor hazırladı.

Ciitbank’ın genel müdürü Thomas Fitzpartick, sadece bankanın kurumsal müşterilerine yönelik hazırladığı raporunda, Bitcoin (BTC) varlığının tamamının büyük fiyat dalgalanmaları ile karakterize edildiğini; “tam olarak uzun vadeli bir trendi sürdüren türden bir şey olduğunu” söyledi.

Rapor ilk olarak Cumartesi günü Twitter kullanıcısı “ClassicMacro” tarafından kripto para birimi topluluğuna sızdırıldı ve Fitzpatrick’in “yüksek hedeflerin büyük bir hayranı” olduğuna dikkat çekti.

Fitzpatrick, Bitcoin’in haftalık grafiğine işaret etti ve önceki en yüksek ve en düşük seviyelerin teknik analizini kullanarak Aralık 2021’e kadar 318.000 dolarlık bir hedef belirledi.

ClassicMacro, tweet’inde “Bu tür bir teknik analizin pek bir değeri yok. Teknik analiz ile şimdiye kadarki hedeflerini tahmin etmenin bir avantajı yok. Tek bildiğimiz, fiyatın artmaya devam edeceği,” dedi.

Bitcoin ve altın arasındaki benzerlik

Citibank yöneticisi Bitcoin’in 2010-2011’deki “üstel hareketinin” 1970’lerdeki altın piyasasını “çok anımsattığını” söyledi. Altın, 1971’de Nixon yönetimi tarafından maliye politikasında yapılan bir değişiklik ile bir kırılma meydana gelmesinden önce; 50 yıl boyunca 20-35 dolarlık kısıtlı bir fiyat aralığında kalmıştı.

Fitzpatrick’e göre altının fiat para birimlerinden ayrılması, COVID-19 salgını ve merkez bankalarının agresif parasal genişleme politikalarını takip etme arzusu; gelecekte Bitcoin’de patlayıcı bir fiyat artışına yol açabilir.

ClassicMacro, “Okuyucular bunu seviyor,” diye yorum yaptı. “Burada önemli olan, Citi’nin müşterilerinin BTC’nin fiyat açısından ‘aya çıkışını’ görmesidir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin’in 7000 doların altına düşmesinin sebebi PlusToken dumpçıları mı?

Coin Ajans

3 Yıllık Ayı Piyasası Sonlandı: Bitcoin ve Altın Arasındaki Korelasyon Bozuluyor mu?

Son Bitcoin fiyat düşüşü bir umut ışığı olarak değerlendiriliyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası