CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

CNN “Bitcoin’i Unutun!” Dedi ve Bu Altcoin’lere İşaret Etti

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC) son 2 haftadır ilgi odağı olurken, Ethereum da ilgi çekmeye başladı. CNN, yakın zamanda, BTC dışındaki kripto para birimlerindeki trendleri vurgulayan, “Business” bölümünde yer alan bir makalede altcoin’leri ele aldı.

NewsBTC haberine göre bu, kripto alanını takip eden yatırımcıların aklına altcoin’lerin bir kez daha girmeye başladığı fikrini pekiştiriyor. Bu, aynı zamanda 2017 dönemindeki Verge, Nano gibi coin’lerin rallileri ile güçlendirildi.

Daha önce odak noktası Ethereum gibi daha büyük piyasa değeri olan coin’ler ve YFI, AAVE gibi DeFi odaklı coin’ler üzerindeydi.

CNN’den Ethereum vurgusu

Ethereum ve diğer altcoin’ler, son birkaç haftada Bitcoin’den daha iyi performans göstermelerinden dolayı ana akımın dikkatini çekiyor. CNN, alanda “daha da yükselen” belirli kripto paralara işaret edip, şimdilik “Bitcoin’i unutun” diyor:

“Bitcoin geçen hafta yüzde 15 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların hemen altına ulaşırken, BTC’den sonra ikinci en büyük kripto olan Ethereum geçtiğimiz yedi günde yüzde 20’den fazla arttı. Bu arada, üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP yaklaşık yüzde 25 arttı. En büyük kripto paralar arasında yer alan Litecoin, Polkadot, Cardano ve Stellar; BTC’den daha büyük kazançlar elde etti.”

AllianceBlock CEO’su Rachid Ajaja, haber platformuna Ethereum’un gelecekte Bitcoin’den daha iyi performans göstermesini beklediğini söyledi:

 “Ana akım finans yöneticilerinden kripto para birimleri hakkında daha fazla talep oldu. Ancak asıl soru, bu altcoin’lerin Bitcoin’e kıyasla göreceli değerinin ne olduğu. Ethereum’un muhtemelen Bitcoin’den daha fazla artısı var.”

Paul Tudor Jones’tan da altcoin yorumu geldi

Altcoin’lerin yükselişini sağlamlaştıran kişilerden birinin Paul Tudor Jones olduğu düşünülebilir. Milyarder varlık yöneticisi kısa süre önce Yahoo Finance’e Ethereum ve Tether’e artan bir ilgi gördüğünü söyledi.

Birden fazla kripto para birimi hakkında “bullish” düşüncelerini ifade edecek kadar “akıllı” olmadığını söylese de, endüstriyel bir kripto varlığın (Ethereum) ve değerli bir kripto varlığın olduğu bir dünya olabileceğini hayal ediyor.

Bu, altın gibi değerli metallerin ve bakır gibi endüstriyel metallerin olduğu gerçek dünyaya yaptığı bir referanstır. Paul Tudor Jones’un Bitcoin ve altcoin yorumunu daha detaylı bir şekilde buradan okuyabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin yepyeni iki rekoruyla gündemde! En son 2017 ATH’sinde görülmüştü – Yeni ATH mi geliyor?

Citibank Yöneticisinden İddialı Bitcoin Tahmini: 2021’de 300.000 Dolar!

Tether 120 Milyon USDT Daha Bastı! Bitcoin ve Altcoin Fiyatları Etkilenecek mi?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası