CoinAjans.com
Altcoin

Coinbase Card İlk Stablecoin Desteğini Açıkladı: DAI

Kriptokoin – DAI, kullanıcılara kripto’nun tüm kolaylıklarını daha az fiyat dalgalanmasıyla sunuyor.

FairSpin

Coinbase bugün MakerDAO’nun Ethereum tabanlı DAI’sının kripto bankamatik kartı Coinbase Card tarafından tam olarak desteklenen ilk stablecoin olduğunu duyurdu.

Yeni Destek

Resmi bir blog yazısına göre, bu yeni destek, öncelikle tipik kripto para birimlerinin beraberinde getirdiği çılgın fiyat dalgalanmaları olmadan kripto para birimlerini deneyimlemek ve harcama yapmak isteyen kullanıcıları hedefliyor. Bir stablecoin olarak, bir DAI tokenının her zaman bir ABD doları değerinde olması gerekiyor. Bu durum satın alma gücünde daha fazla kesinlik ve güven anlamına geliyor.

StormGain

Coinbase’in büyüyen pazarının başındaki isim olan Joseph-Daniel Millwood daha önce “dünya çapında milyonlarca lokasyonda” Coinbase Card’ı kullanarak müşterilerin “kahvelerden Noel alışverişine kadar her şeyi satın alabileceklerini” ve bu işlemin fiat kartlar kadar kolay olduğunu ifade etmişti. Bunun nedeninin Coinbase’in kripto para birimini fiat paraya çevirmesi olduğunu ifade eden Millwood, bu işlemin VISA kartı aracılığıyla yapıldığını vurgulamıştı.

Millwood ayrıca “Kriptoyu banka hesabınızdaki para kadar kolay harcamak tam olarak Coinbase Card’ın size sunduğu şey. Ama bizim için işler orada bitmiyor. Yeni aylık hesap kesim özelliğimizle birlikte harcama özetleri, kripto harcamanızı kolaylaştırıyor” ifadelerini kullanıyor.

Desteklenen Kripto Para Sayısı Artıyor

DAI desteğiyle, 2019’da piyasaya sürüldüğünde Bitcoin, Ethereum, Litecoin, XRP ve diğer kripto paralar da dahil olmak üzere mevcut varlık sayısını iki katına çıkaran Coinbase Card artık kullanıcıların, 10 farklı kripto para birimi ile harcama yapmalarına imkan sağlıyor.

Kasım ayında Coinbase, Coinbase Card’ı Bulgaristan, Hırvatistan, Danimarka, Macaristan, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, Polonya, Romanya ve İsveç’te de piyasaya sürmüş ve toplam 29 ülkeye destek sağlamıştı.

Diğer şirketler şu anda, merkezi olmayan finansman ile geleneksel finansman isimli iki dünyayı birbirine bağlamak için DAI’den yararlanıyor. Ağustos ayında, MakerDAO, Monolith ve Digix, DAI’yi tüm Avrupa Ekonomik Bölgesi’nde 31 ülkeye getiren yeni bir ortaklık ilan ettiler. Fakat yine de, sadece fiat’a dönüşerek işlem yapılıyor ve bu yol kullanılıyor. Yani gerçek bir kabulün henüz burada meydana geldiğini söyleyemiyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler

Ünlü CEO “Büyük Darbe” Dedi ve Ripple Tahminini Açıkladı!

Coin Ajans

Piyasanın gözde iki projesi yakınlaşıyor: Tezos ve Chainlink ortaklığı TAKİP ET

Line kripto parası Link Japonya borsalarında

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası